BK MLADÁ BOLESLAV

Derby na Štěpána: Podaří se Bruslařům i potřetí proti Liberci zvítězit?

25. 12. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Navštívit rodinu, rozbalit dárky a zpátky na led. Vánoční klid je u konce, pokračuje nabitý extraligový program. Druhý svátek vánoční nabídne v rámci 35. kola Tipsport extraligy rivalský souboj Mladé Boleslavi a Liberce. Porazí Bruslaři houževnaté Bílé Tygry potřetí v sezoně? Úvodní buly ve ŠKOENERGO Aréně padne v 16.00 hodin.

Bruslaři se po reprezentační přestávce vrátili zpět na páté místo, jenže na záda jim dýchají ostatní týmy, které si taktéž brousí zuby na lepší postavení v tabulce. Časy velkého náskoku jsou pryč, tabulka je aktuálně hodně napěchovaná, vždyť rozdíl mezi pátou a desátou příčkou činí pouhých deset bodů a čelo začíná utíkat.

Poslední zápas odehráli Středočeši předvečer Štědrého dne v Plzni, kde se sice dostali zásluhou Matyáše Kantnera do vedení, nicméně se už dále neprosadili a domácím indiánům podlehli 1:2 po prodloužení. Bruslaře v zápase trápila kromě koncovky i nedisciplinovanost, která je poslala do několika oslabení stojících mnoho sil. „Plzeň má formu, na videu jsme viděli jejich poslední zápasy, mají skvělé přesilovky, oslabení. Takže kdyby nám někdo před zápasem řekl, že s ní budeme brát bod, asi bychom byli rádi. Jinak se mi zápas hodnotit nechce, víte, co se smí a co se nesmí, takže vám chci už jen popřát hezké Vánoce,“ vyjádřil se k utkání 34. kola trenér A týmu Pavel Patera.

Tygři se pomalu zvedají

Bílí Tygři nezačali sezonu podle představ a v úvodní čtvrtině soutěže poměrně tápali. Vzhledem k vyrovnanosti celků stále není nic ztraceno. Když se šelmy střetly naposledy, patřila Liberci desátá pozice. Momentálně jsou o příčku výše, na Bruslaře ztrácí šest bodů, a dokonce mají o zápas méně.

Z prosincových pěti duelů třikrát zvítězili za plný počet bodů, jednou v prodloužení a jednou odcházeli bez bodu. Poslední zápas odehráli, stejně jako Středočeši, den před Štědrým dnem a přestože v utkání měli tříbrankový náskok, Kladno ještě v závěru zahrozilo a snížilo na rozdíl jediného gólu. „Myslím, že jsme pod kontrolou měli celý zápas. Kladno je ale houževnatý tým, všechno tlačí do brány. Mají Kanaďany, kteří to od modré čáry umějí prostřelovat, z čehož na konci měli tlak,“ okomentoval souboj s Rytíři Petr Jelínek.

Velké úskalí pro Severočechy přinášejí početní výhody. Liberec se s úspěšností využití 14,16 % nachází na úplném konci tabulky. Na druhou stranu v úspěšnosti ubráněných oslabení figuruje s 82,11 % na sedmé pozici. Kanadskému bodování vévodí s 20 body (10+10) Tomáš Filippi, za ním se drží Michal Birner s 15 body (5+10) a následuje je exboleslavský 14bodový Jakub Klepiš (6+8).

Vzájemná utkání zatím pro Boleslav

V letošním ročníku se celky střetly dvakrát. V obou případech odcházeli vítězně Bruslaři. Nejprve se hrálo na boleslavské půdě, kde domácí zvítězili 2:1, podruhé v Podještědí, kde o bodovém zisku rozhodovalo prodloužení. To v poslední vteřině ukončil Pavel Kousal, který tak vystřelil bonusový bod Mladé Boleslavi. Jak dopadne regionální derby tentokrát?

Sestavy z posledního zápasu:

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kelemen, Fořt, D. Šťastný – Kantner, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, Pospíšil – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A).

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Vitásek, Štibingr, M. Rosandić, M. Ivan, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Klepiš, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír.