BK MLADÁ BOLESLAV

Spartu a Bruslaře pojí stejný bodový účet. Kdo půjde v pátek vpřed?

10. 2. 2022
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Hokejisty BK Mladá Boleslav v nabitém únorovém programu čeká další domácí utkání. Chce se říct, že do ŠKOENERGO Arény přijede "velká Sparta", Pražané ale ani zdaleka nedosahují té velikosti, jakou od nich člověk podvědomě očekává. Bruslaři i jejich páteční soupeř mají stejný počet bodů, a tak nezbývá než počkat si, koho tento vzájemný souboj, který startuje od 17:30, pošle tabulkou o něco výš. S účinností od 10. února se již není nutné při vstupu na sportovní utkání prokazovat dokladem potvrzujícím tzv. bezinfekčnost.

Sparta jede na horské dráze

Sparta vstoupila do sezony velmi dobře, pak ale přišel herní výpadek a Pražané se dostali do spodních pater extraligové tabulky. Po návratu trenéra Josefa Jandače na lavičku podávají hokejisté z hlavního města dost nevyrovnané výkony. Sparta dokáže zvítězit několikrát v řadě, stejně tak ale umí zapsat i více porážek. Pražský celek mohla těšit sérii tří výher, kterou jim ovšem minulý týden v pátek přerušil Třinec. Na ledě Ocelářů prohrála Sparta 1:4. "Utkání jsme nezvládli zejména ve druhé třetině, ve které soupeř rozhodl třemi góly, byl lepší a důraznější. První třetina z naší strany měla dobré parametry, jenže si ji soupeř už pohlídal a nepouštěl nás do šancí. Zaslouženě vyhrál," nechal se po utkání slyšet právě kouč Jandač.

Spartě tak s počtem 65 bodů patří osmá příčka extraligové tabulky, stejný počet bodů mají i Bruslaři, Pražany tak momentálně posílá o příčku výš pouze lepší skóre. Přeskupíme-li tabulku na základě jiných parametrů, konkrétně procentuální využití přesilových her, poskočí Sparta oproti Mladé Boleslavi podstatně výš, má totiž páté nejlepší přesilovky v celé soutěži, zatímco Bruslaři se pohybují ve spodních příčkách.

Pražané se v následujícím období bude muset obejít bez dvojice útočníků Vladimíra Sobotky a Michala Řepíka, kteří reprezentují české barvy na olympiádě v Pekingu. Oba forvardi patří k základním stavebním kamenům pražského útoku, tým z hlavního města i tak do Boleslavi přijede s velkou palebnou silou. Vedoucí dva muži kanadského bodování Filip Chlapík a Erik Thorell totiž zaznamenali přes čtyřicet kanadských bodů. V brance se Sparta bude spoléhat na Matěje Machovského, který se stal jedničkou po konci Alexandra Saláka.

Vzájemné zápasy

Páteční souboj bude již čtvrtým, a tudíž posledním vzájemným v letošní základní části, a zatím se pokaždé radoval ten, kdo byl právě doma. Poprvé se hrálo v O2 aréně a Bruslaři prohráli 1:3. Domácí rozhodli už de facto v první třetině, Středočeši se dokázali až ozvat až těsně před koncem, kdy se trefil Dufek. V odvetě se taktéž rozhodlo už v první třetině, Boleslavským podařilo dát dva rychlé góly v úvodu, kdy se trefili Bernad a Najman, v závěru se prosadil ještě Stránský. Sparta korigovala, ale Bruslaři vyhráli 3:2. Na zatím poslední vzájemný střet by Mladá Boleslav určitě nejraději zapomněla, a tak kapitální prohru 0:7 raději zmíníme jen letmo.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Jánošík, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman – Kousal, Fořt, Šťastný – Lunter, Kotala, Kantner – Flynn, Bičevskis, Stránský (A) – Bernad, Závora, Raška

HC Sparta Praha: Machovský (41. J. Hudáček) – Matuškin, Tomáš Dvořák, A. Polášek (C), T. Pavelka, David Němeček, Moravčík, M. Jandus – E. Thorell, R. Horák, Chlapík (A) – Šmerha, D. Kaše, M. Forman (A) – Prymula, Stoljarov, Z. Doležal – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček