BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři budou chtít odčinit poslední porážku, doma přivítají Kladno

1. 10. 2022
Autor: Tereza Trčková
M l. B o l. – Sedmé kolo Tipsport extraligy přinese středočeské derby, které se odehraje 2. října od 16:00 na ledě ŠKOENERGO Arény. Mladou Boleslav čeká série tří domácích utkání, kterou započne právě s HC Rytíři Kladno. Bruslařský klub si z posledního venkovního utkání na ledě Vítkovic odvezl porážku 0:4 a bude si chtít před domácími příznivci spravit chuť. I Rytíři své poslední utkání prohráli s úřadujícími mistry z Třince. Jaký tým odejde z derby šťastnější?

O soupeři

V minulé sezoně se musel kladenský tým zachraňovat před sestupem z nejvyšší české hokejové soutěže. Z předposledního místa zamířil do baráže, kde se střetl s Duklou Jihlava. V té však Rytíři neponechali nic náhodě a dokázali sérii vyhrát jasně 4:0 na zápasy. Pro novou sezonu, kde by chtěli Kladenští dosáhnout lepších výsledků, přivítalo Kladno hned několik zajímavých posil do svého kádru. Pro fanoušky Boleslavi bude jistě nejznámějším jménem Jakub Klepiš, který v mladoboleslavských barvách strávil pět sezon. Obranné řady vyztužili hned dva lotyšští reprezentanti Oskars Cibulskis a Kristaps Sotnieks. Změny přišly i do realizačního týmu, novými trenéry A-týmu se stali Jiří Burger, Otakar Vejvoda a Miroslav Mach. Rytíři navíc v nové sezoně opět hrají na domácím ledě ČEZ stadionu, který se přes rok a půl rekonstruoval.

Kladenští fanoušci mohou být s výkony jejich hráčů prozatím spokojeni. Ze šesti odehraných zápasů dokázalo Kladno hned pětkrát bodovat. Poslední zápas proti Ocelářům z Třince však přinesl první bodový půst. Na konci první třetiny sice poslal středočeský tým do vedení Jakub Klepiš, poté už se ale přesně trefovali pouze třinečtí hráči, kteří dokázali vstřelit dvě branky ve dvou zbývajících třetinách a odvezli si tak výhru 2:1. Rytíři se po prohře nachází na sedmém místě tabulky.

Boleslav gólově mlčela a připsala si tak druhou porážku

V šestém kole zavítali Bruslaři do dalekých Vítkovic. V utkání gólmanů jsme na branku čekali až do třetí třetiny. Tu ale bohužel dokázal vstřelit vítkovický Kalus. Poté už byli nuceni Boleslavští maximálně otevřít hru, což nakonec vyústilo v samostatný únik Dominika Lakatoše, který zvyšoval už na 2:0. Ten samý hráč se dokázal trefit ještě dvakrát do prázdné středočeské branky a završil tak nešťastnou boleslavskou třetinu na konečných 4:0. Po Olomouci tak Bruslaři našli druhého přemožitele a klesla na páté místé.

Fanoušci jsou naším šestým hráčem, říká jistě Matěj Stříteský

Všechny domácí zápasy Bruslařů nesly společný znak - skvělou fanouškovskou kulisu. "Fanoušci nám pomohli obrovsky už i v zápase s Libercem, kdy nás hnali dopředu. Věřím v to, že je to náš šestý hráč, který nám pomůže a požene nás vpřed" řekl jasně po nešťastném zápase s Vítkovicemi obránce Matěj Stříteský. Přijďte Boleslav podpořit i na středočeské derby, ve kterém se pokusí Bruslaři opět najet na vítěznou vlnu.

Vstupenky můžete zakoupit ZDE!