BK MLADÁ BOLESLAV

Do Mladé Boleslavi se vrací David Bernad, odcházejí Stříteský a Hanousek

1. 12. 2022
Autor: Klub
M l. B o l. – První transfer letošní sezony přináší zajímavý aspekt – příchozího hráče totiž netřeba představovat. Ze svého hostování v Karlových Varech se totiž vrací osmadvacetiletý obránce David Bernad. Opačným směrem odchází výměnou Matěj Stříteský. Taktéž bek Tomáš Hanousek odchází do Pardubic, které jej zařadily do svého B týmu.

„Když se naskytla možnost přivést Davida zpátky, neváhali jsme,“ říká sportovní manažer Bruslařů Martin Ševc, pro kterého je tento hráčský transfer prvním v jeho nové pozici. „Tady v Boleslavi s ním dlouhodobě počítáme, pro příští sezonu se měl tak jako tak vracet,“ hlásí. „Je to spolehlivý obránce s dlouhodobě stabilními výkony, který to tu dobře zná a my známe dobře jeho. Krom toho je to skvělý kluk do kabiny,“ hlásí Ševc.

Sice jsme řekli, že Davida Bernada netřeba představovat, přesto to ale ve stručnosti uděláme. Odchovancem Bruslařského klubu sice není, ale skoro jako by byl – s roční pauzou v Ústí nad Labem a nyní tedy půlroční v Karlových Varech za Mladou Boleslav hraje takřka deset let, tedy od svých osmnácti let. V dresu Energie v letošním ročníku odehrál 24 zápasů, v nichž nasbíral dva góly a tři asistence.

Tým BK Mladá Boleslav naopak opouští Matěj Stříteský. „Matěj u nás měl smlouvu do konce roku s následnou opcí, kterou jsme se nakonec rozhodli neuplatnit. Každopádně mu děkujeme za veškerou pomoc a práci, kterou tu odvedl, určitě jí nebylo málo, a přejeme mu hodně úspěchů,“ říká Martin Ševc.

U Bruslařů už nebude nadále působit ani Tomáš Hanousek. „Je to mladý kluk a u nás neměl potřebné herní vytížení. Proto jsme se dohodli na rozvázání spolupráce. I Tomášovi přejeme mnoho štěstí v jeho dalším působišti, kterým teď budou Pardubice,“ uzavírá sportovní manažer Bruslařů.

×
Odehrané v 17:45 | JUN
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav