BK MLADÁ BOLESLAV

Návrat do Boleslavi je pro mě návrat domů, říká David Bernad

2. 12. 2022
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Pár telefonátů a přesun do Mladé Boleslavi. Navíc v den zápasu. S týmem se sice sklouzl na dopoledním rozbruslení a dlouze rozmlouval s trenéry, do věcí i taktiky ale musel vklouzávat za běhu. Obránce David Bernad se do Mladé Boleslavi vrátil po sedmiměsíčním působení v Karlových Varech a zápas s Plzní byl tak jeho premiérou v uvozovkách.

Jak sám David Bernad říká, návrat do Boleslavi byl poměrně rychlý. "Martin Ševc o mě projevil zájem, řekl mi, co by po mně chtěl, jaká má očekávání a co mi může nabídnout. Martin je člověk, za kterým rád jdu zpátky a budu za něj bojovat, stejně jako za Boleslav. Rád se vracím domů. Boleslav už pro mě domovem dávno je," dodává jedním dechem hráč s číslem sedmnáct.

A jak složité to měl s tím, aby do kabiny Bruslařů zapadl, byť většinu spoluhráčů zná? "S trenérem jsme měli hned po rozbruslení sezení, protože jsme řešili, jestli do zápasu vůbec nastoupím," přiznává Bernad s tím, že s Ladislavem Čihákem se vlastně osobně neznal. "Ale nakonec jsem dostal důvěru, za což jsem rád. Seděli jsme tam ráno možná čtyřicet minut. Ukazovali jsme si co a jak, co je jinak a jak by to mělo fungovat a probrali jsme to." Zápas s Plzní odehrál v obranné dvojici s Radkem Jeřábkem, které také doposud osobně neznal. "Je to výborný kluk, skvělý hokejista. Vyšli jsme si vstříc, mluvili jsme spolu na ledě. Myslím si, že to žádný propadák nebyl," hlásí David Bernad.

Propadák ne, utkání s Plzní se ale Bruslařům tak jako tak nepovedlo. Střelecky určitě ne. "Neměli jsme úplně vyložené šance," litoval po zápase Bernad. "Trochu nás pálila bota v tlaku do brány. Hráli jsme hodně okolo ní, ale ne do ní. Na tomhle by asi chtělo zapracovat. Nevím, jak to vidí ostatní. Já jsem tady chviličku. Ale tohle je můj první dojem ze hry," dodává.


×
Odehrané v 16:00 | MUZ
BK Mladá Boleslav
HC Olomouc