BK MLADÁ BOLESLAV

I přes početnou marodku výhra. Klobouk dolů před výkonem mladíků, chválí Jan Stránský

20. 12. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
​M l. B o l. – Po čtyřech porážkách slaví vítězství. Mladá Boleslav i v okleštěné sestavě dokázala vzdorovat Českým Budějovicím a porazila je 2:1. Hubeného vítězství a důležité výhry si váží i kapitán Jan Stránský. „Jsme spokojení, tří bodů si pekelně vážíme,“ hlásí.

První zápas po reprezentační pauze Mladé Boleslavi vyšel. V rámci 29. kola hokejové Tipsport extraligy na domácím ledě porazila aktuálně třinácté České Budějovice. „Jsme spokojení. Sestavu jsme látali do poslední chvíle, ještě ráno na rozbruslení jsme nevěděli, jak budeme hrát. Tří bodů si pekelně vážíme,“ přiznává kapitán Bruslařského klubu Jan Stránský.

On před zápasem oslavil speciální jubileum. Za 700 odehraných extraligových utkání obdržel dres. „Je to další milník. Tento zápas byl specifický v tom, v jaké jsme nastoupili sestavě,“ podotýká, že je nejdůležitější výhra.

Ta se nerodila snadno. Středočechy totiž trápí marodka, a tak povolali juniory. Debut u A týmu si odbyl 17letý Vojtěch Hradec. „Klobouk dolů, jak mladí kluci hráli. Kdyby Vojta neměl košík, nikdo z diváků si nevšimne, že by s námi netrénoval nebo nehrál zápasy,“ chválí výkony mladých Bruslařů Stránský. Na zápas navíc dorazil s Davidem Bernadem ve speciálním vánočním obleku a domluvili se, že pokud vyhrají, obléknou si ho i na další utkání.

Mladá Boleslav už ve čtvrtek odehraje další utkání. Střetne se s momentálním lídrem extraligy. „V hlavách máme výhru. Pár kluků už bylo zpátky, takže věřím, že proti Pardubicím naskočí. Nebránil bych se vzít mlaďase,“ říká s úsměvem.

Jak Jan Stránský reagoval na jubilejní dres? Kompletní rozhovor naleznete na odkazu: