BK MLADÁ BOLESLAV

Dres Bruslařů oblékne třiatřicetiletý útočník Ondřej Roman

14. 1. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Do BK Mladá Boleslav přichází z francouzského Rouen forvard Ondřej Roman. Rodák z Ostravy a dlouholetý hráč Vítkovic přiletěl do Čech v pátek 13. ledna v podvečer a již v sobotu se připojil k A týmu. S Bruslaři podepsal i na příští sezonu.

„S centry máme dlouhodobě kreativní problém a Ondra je jeden z těch, který dokáže udělat ten rozdíl. Samozřejmě ho bereme i s výhledem do přesilovky, ve kterých je dobrý,“ popisuje hlavní aspekty příchodu Ondřeje Romana sportovní ředitel Bruslařů Martin Ševc. „Zjistil jsem, že je ve Francii tak trochu schovaný, takže jsem se mu zkusil ozvat. A on projevil zájem. Takže pak už šlo jen o to, aby si to domluvil v Rouen. Upřímně doufám, že nám pomůže s produktivitou, která nás poslední dvě sezony trápí,“ dodává Ševc.

V průběhu necelých čtrnácti dnů se tak jedná už o pátého nováčka v mladoboleslavském dresu. „Ty změny souvisí s tím, že se nám herně nedařilo. Což vyústilo v odvolání trenéra Čiháka a taky ke všem těm hráčským výměnám,“ vysvětluje Martin Ševc. „Bylo jasné, že tým potřebuje takříkajíc okysličit. Na to, abychom to posuzovali výsledkově, je asi ještě brzy, máme dvě výhry a jednu prohru. Na projevu a chuti týmu ale vidím, že se to posunulo dobrým směrem,“ uzavírá.

Ondřej Roman v české extralize dosud oblékal pouze vítkovický a pardubický dres. Bohaté zkušenosti získal při zahraničních angažmá. Kromě zmíněné francouzské ligy a Rouen také ve finské lize za Ilves, vyzkoušel i ruskou KHL v dresu Jekatěrinburgu, prošel zámořskou juniorskou soutěží WHL, později i nižšími ligami AHL a ECHL. Dosud nejvydařenější ročník zažil Ondřej Roman v dresu Vítkovic v sezoně 2013/2014, kdy získal v 51 zápasech 48 bodů (13+35).

Ondřeje Romana draftovali Dallas Stars v roce 2007 v pátém kole. V zámoří vyhrál juniorskou WHL, s českou reprezentací do osmnácti let získal bronz na světovém šampionátu hráčů této věkové kategorie. V české extralize získal stříbro v sezoně 2009/2010, když byl součástí vítkovického týmu, který prohrál finálovou sérii s Pardubicemi. Právě Pardubice – jak už bylo řečeno – byly jeho druhou extraligovou štací, kam přišel v sezoně 2020/2021 z Finska. V dresu Dynama strávil necelé dvě sezony.