Bruslaři hostí dalšího soupeře z Moravskoslezského kraje, v pátek dorazí Třinec

18. 1. 2023
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Tipsport extraliga pokračuje, Bruslaři v pátek odehrají svůj čtvrtý zápas v sedmi dnech. Poslední tři zápasy Mladoboleslavští prodlužovali a dvakrát se jim povedlo uzmout bonusový bod. Kalousův tým bude chtít natáhnout bodovou šňůru i v pátek, kdy na vlastním ledě podruhé v sezóně hostí třinecké Oceláře. Utkání 39. kola Tipsport extraligy začíná v 17:30 a vy můžete být u toho. Doražte do ŠKONERGO Arény podpořit Bruslařský klub v zápase proti úřadujícímu mistrovi z Třince.

Boleslav porazila Vítkovice, první gól v boleslavském dresu zaznamenal Ondřej Roman

V mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně diváci během úterního odpoledne poprvé sledovali nejnovější akvizici Bruslařů, Ondřeje Romana. Ten se jim převedl v dobrém světle, po Söderlundově přihrávce totiž ve 13. minutě otevřel skóre zápasu a zaznamenal tak svůj první gól v bílo-zeleném. Vedení Bruslaři drželi až do 38. minuty, v té se prosadil Roberts Bukarts, o jehož brusli změnila směr střela z hole Gewieseho. A za stavu 1:1 se šlo i do kabin.

Ondřej Roman: „Hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu a ten zápas jsme, podle mého názoru, zvládli hodně dobře. Samozřejmě chyby tam byly, ale za mě jsou dva body super.“

Ve třetím dějství opět skórovali domácí, když z levého kruhu přesně mířil Ondřej Najman, ale Bruslařům vedení dlouho nevydrželo. Po nepřehledné situaci kolem branky Novotného se ke kotouči za brankou dostal Lukáš Krenželok, jenž poté odrazem o výstroj boleslavského brankáře zpoza branky upravil stav na 2:2. Skóre už se nezměnilo, a to ani v prodloužení, ve kterém Bruslaři měli k dispozici přesilovou hru. Šlo se tak do nájezdů. Tam se nejprve prosadil Marosz, ale v páté sérii dokázal srovnat Najman. Poté už se trefil jen Róbert Lantoši a vítězství nad druhým týmem tabulky bylo na světě – 3:2 po samostatných nájzdech.

Petr Haken: „Vyrovnané utkání, v každé fázi zápasu měl jeden z týmů navrch. Škoda, že jsme nerozhodli už v prodloužení při přesilové hře. Vážíme si každého bodu.“

Oceláři nestačili na Olomouc, porážku v posledních vteřinách mírnil Daniel Kurovský

Třinečtí v letošní sezóně nezvládli v zápasech s Kohouty vybojovat ani bod, což chtěli změnit v úterý v domácí Werk Aréně. Oceláři ale v 10. minutě propadli a rychlé přečíslení Mory zakončil přesně obránce Alex Rašner. Dvě minuty před koncem prvního dějství ještě skóroval Jakub Navrátil, který vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a z levého kruhu vymetl pravou šibenici. Svěřenci Zdeňka Motáka měli ve druhé části navrch, na skvěle chytajícího Konráda však recept nenašli.

Daniel Voženílek: „Zaprvé má Olomouc kvalitní systém, který její hráči dodržují. Zadruhé jsme znovu nenašli cestu, jak proti tomu systému hrát. Říkali jsme si v kabině, že je potřeba je konečně porazit, ale nakonec jsme zase dostávali góly po vlastních chybách.“

Ve třetím dějství byl trend podobný, dokud nepřišla 60. minuta. V té nejprve přidal Lukáš Nahodil třetí branku hostů, když jako první dobruslil vyhozený puk a následně jej dotlačil do branky přes tři bránící hráče Ocelářů. Ti se nakonec také dočkali, když v čase 59:54 skóroval Daniel Voženílek. Body z toho pro třinecké hráče nebyly, ale Konrád si alespoň nepřipsal čisté konto – 1:3.

Vladimír Országh: „Byli jsme o krok vzadu. Olomouc dobře dostupovala, vyhrávala osobní souboje. Do nějakých šancí jsme se dostali, ale neproměnili je. Soupeř šel rychle do vedení 2:0 a hrál dobře i urputně v obraně.“

Vzájemná bilance vyznívá pro Oceláře

Říjnový zápas na ledě ŠKONERGO Arény rozhodovaly přesilové hry. Třinečtí využili všechny tři, Bruslaři jen dvě z šesti. Oceláři se nejprve dvakrát trefili v první části, branku si zapsali Jakub Jeřábek a Martin Růžička. Ve prostředním dějství ale snížil Jakub Kotala, následně vyrovnal kapitán Jan Stránský. Za stavu 2:2 dospěl zápas do prodloužení, kde se podruhé v zápase trefil Martin Růžička. Jeho přesilovková trefa přinesla Třinci bonusový body.

V prosinci se hrálo ve Werk Aréně a do vedení šel znovu Třinec. Na gól si diváci museli počkat až do 28. minuty. Bruslaři nezvládali přesněji střílet, když už trefovali branku, Mazanec dokázal zasáhnout. I proto se skóre neměnilo až do 57. minuty, kdy navýšil Libor Hudáček. Pojistku do prázdné branky pak přidal Miloš Roman.

Zvládnou Bruslaři do třetice přelstít svého semifinálového kata nebo se i potřetí v sezóně budou radovat Oceláři?

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Štich, Křepelka – Söderlund, O. Roman, LantošiJ. Stránský (C), Bičevskis, ŠťastnýLunter, O. Najman (A), Kel. KlímaŠmerha, Závora, Dvořáček

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Daneček) – Marinčin, Havránek, Čukste, J. Jeřábek, Roth, M. Doudera, ZahradníčekM. Růžička (C), Voženílek, HrňaDaňo, Hudáček, NestrašilHrehorčák, M. Roman, ChmielewskiKurovský, Dravecký (A), Buček