BK MLADÁ BOLESLAV

Úleva je obrovská, ale musíme to potvrdit v dalším zápase, ví obránce Adam Jánošík

20. 2. 2023
Autor: Zdena Bobková
B r n o – Obětavost a týmový výkon. Asi tak by se dal stručně definovat nedělní duel s brněnskou Kometou. Skóre bylo čtyřicet minut otevřené, Bruslaři však o tříbodovém zisku rozhodli ve třetí třetině, ve které přidali tři branky. Gól obránce Adama Jánošíka (na snímku) na 2:1 se nakonec ukázal býti tím vítězným, Kometa už na něj odpověď nenalezla. Jak viděl duel s Brnem slovenský bek a kde viděl klíč k úspěchu, se dočtete v našem rozhovoru.

Adame, brněnskou Kometu jste porazili 4:1. Jak moc se vám díky této výhře ulevilo?

Bylo velmi těžké, jak se prohry kupily za sebou. A můžeme chtít nejvíc na světě, ale někdy to zkrátka nejde. Myslím, že úleva je obrovská, ale důležité bude, abychom výhru potvrdili v dalším zápase. Protože když ten nevyhrajeme, tak jsme tam, kde jsme byli.

Po celý zápas byla vidět obrovská obětavost celého týmu. Byl to váš cíl, jak jít do zápasu?

Ano, ale už ty předešlé zápasy jsme se snažili hrát velmi obětavě, ale jednoduše nás to netrefovalo. Potřebovali jsme takový zápas, kde nás to trefí a něco se i odrazí a hlavně, že dáme gól. Protože dozadu si myslím, že je to celkem solidní. Je potřeba dát gól a umlátit to.

Vy jste ten gól dal a ten se nakonec stal i tím vítězným. Jak se to celé seběhlo?

Viděl jsem, že brněnští útočníci zaspali, takže jsme mohli jít dopředu do přečíslení. Šlapal jsem dopředu a Ondřej Roman mě tam krásně našel a já jsem jen zasunul puk do brány. Zasloužila si to celá naše lajna.

Góly začaly padat až ve druhé třetině. Kometa na ten váš odpověděla velmi záhy, z přesilové hry, které má aktuálně nejlepší v lize. Vy sám jste pak šel pykat za nedovolené bránění. Asi jste hodně trnul, že?

Ano, hlavně ten faul přišel ve špatný čas. Kometa předtím přesilovku využila a my jsme jim hned darovali další. Jsem rád, že to kluci parádně odbránili. Musím říct, že jsme podali perfektní týmový výkon, který jsme potřebovali a získali jsme všechny tři body.

Byla výhra nad Kometou tím momentem, který vás může uklidnit? Situace v tabulce je stále nejistá a soupeři okolo se rvou o každičký bod, stejně jako vy…

Ano, všichni to vidíme a vnímáme. V poslední době se nám nedařilo tak, jak jsme chtěli. Psychicky jsme byli dole a potřebovali jsme jedno takové vítězství, abychom se odrazili a šli si za svým cílem.

Díváte se v tabulce spíše pod sebe nebo směrem vzhůru?

Jsem pro, abychom se dívali dopředu. Samozřejmě, že dole je strašák, ale když budeme hrát takhle i nadále a nakopneme se, tak věřím tomu, že se budeme dívat jen dopředu.

Do Brna vás přijela podpořit i vydatná skupina fanoušků, kteří byli slyšet celý zápas a vytrvale fandili. Pomohlo vám to?

Bylo to pro nás úžasné. Hlavně po tom domácím zápase, kdy na nás fanoušci i trošku pískali. To, že přišli i sem tak daleko a šli celý zápas s námi, je úžasné. A věřím, že i když nám to nepůjde, tak nás podpoří, že jsme v tom spolu. Máme všichni společný cíl a ne, když se nám nedaří, tak se píská.

Po pátečním zápase halou znělo „bojujte za Bolku“. Byl i tohle impuls pro vás do duelu s Kometou?

My za Bolku bojujeme. Věřte mi, i když to možná tak nevypadá. Každý z nás do toho dává maximum. Nedařilo se nám dávat góly, což věřím, že jsme tímto zápasem roztrhli a nyní nám to už půjde.

Děkujeme za rozhovor.