BK MLADÁ BOLESLAV

Ondřej Roman: Poslední zápasy šlapeme dobře. Doufám, že to přetavíme i v play off

5. 3. 2023
Autor: Zdena Bobková
T ř i n e c – Ještě před zápasem neměli jistého soupeře pro vyřazovací boje. Teď už ho znají. V předkole play off se postaví brněnské Kometě. Útočník Ondřej Roman (na snímku) na ledě Třince rozhodl svým gólem o výhře 3:2 a tím přiřkl Bruslařům i 10. příčku po základní části a ve finále právě i soupeře pro předkolo. Jaké jsou jeho dojmy ze zápasu a co od předkola s jihomoravským sokem očekává?

Ondro, poslední zápas jste zvládli vítězně a už znáte i svého soupeře pro předkolo. Jaké jsou dojmy?

Pocity jsou dobré, vyhráli jsme pár zápasů v řadě, jsme dobře nažhavení. Neřešili jsme, koho dostaneme. Je to Brno, bereme.

Co od brněnské Komety očekávat?

Mají dobré přesilovky, zkušené hráče, určitě bude i nepříjemná atmosféra. Ale jak se říká, když se budeme soustředit na svoji hru, tak máme určitě velkou šanci vyhrát. Máme silný tým – od brankáře, přes obránce i útočníky. Když budeme hrát tak, jak chceme, tak určitě máme šanci s Brnem uspět.

Sledovali jste vývoj v tabulce i během zápasu? Během duelu s Třincem to chvíli vypadalo, že soupeřem pro předkolo budou právě Oceláři…

Já osobně jsem to moc neřešil. Člověk si nevybere. Ačkoli musím říct, že už cesta sem nebyla nic moc. Když jsem ještě hrával za Vítkovice, bývalo to sem z Ostravy o trochu blíž (úsměv). Ale víme, že všechny týmy jsou kvalitní. Kometa je Kometa, bereme a jdeme na ně.

Pokud byste zůstali na 12. místě, narazili byste na Liberec. Bylo hlavním úkolem pro poslední zápas základní části se z té 12. příčky dostat?

Neřekl bych. Neřešili jsme to.

Zápas jste rozhodl svým gólem. Vypadá to, že vám to tam začíná padat. Dostáváte se vy sám do herní a střelecké pohody?

Já nikdy góly moc nestřílel, spíše jsem nahrával. Ale jsem samozřejmě rád, když ho dám. (úsměv)

Za Boleslav jste odehrál 12 zápasů s bilancí 5+2. Jaké jsou poznatky z extraligy a z manšaftu?

Přesun pro mě nebyl lehký. Liga ve Francii má jinou úroveň, extraliga je mnohem rychlejší. Poslední zápasy šlapeme dobře. Doufám, že to takhle přetavíme i do play off.

Děkujeme za rozhovor.