BK MLADÁ BOLESLAV

Jiří Kalous zůstává hlavním trenérem Bruslařů

16. 3. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Padlo první rozhodnutí týkající se nadcházející sezony. BK Mladá Boleslav a Jiří Kalous se dohodli na prodloužení vzájemné spolupráce, osmapadesátiletý kouč tak povede A tým Středočechů i v nadcházejícím extraligovém ročníku.

Jiří Kalous k Bruslařům nastoupil v polovině ledna po odvolání trenéra Čiháka. Za své hlavní cíle si vytyčil zvednutí sebevědomí týmu a postup do play off a podle vedení klubu obstál více než dobře. „Jirka patří mezi nejzkušenější trenéry současné české hokejové scény,“ říká sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Martin Ševc.

Do kabiny podle něj vnesl klid, nadhled, respekt k hráčům a též dobrou komunikaci. „Byl pro nás jasnou volbou a když projevil zájem o pokračování svého působení u nás, měli jsme pochopitelně radost,“ říká Ševc. Součástí dohody mezi klubem a trenérem je případné uvolnění trenéra Kalouse na mistrovství světa juniorů, jež tradičně probíhá v prosinci a lednu.

I to je jeden z důvodů, proč bude mít Jiří Kalous i nadále dva asistenty. „Složení realizačního týmu, včetně asistentů hlavního trenéra, momentálně finišujeme a budeme o něm v nejbližší době informovat,“ dodává Ševc.