BK MLADÁ BOLESLAV

​Přesuny mezi reprezentací a klubem? Hrát a bojovat budu tady i tam, říká Vojtěch Vochvest

2. 4. 2023
Autor: Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
M l. B o l. – S juniorkou slavili postup do semifinále, hned po víkendu byli ale povoláni na třítýdenní kemp reprezentační osmnáctky. Vojtěchové Vochvest a Hradec se v Písku perou o místo v závěrečné nominaci na šampionát, přesto dostali čas a prostor k tomu, aby svému týmu mohli pomoci v sérii se Spartou. O této příležitosti, reprezentaci i dosavadním průběhu vyřazovacích bojů z pohledu boleslavské juniorky mluví v rozhovoru pro klubový web obránce Vojtěch Vochvest.

Vojto, jak zpětně hodnotíš úspěšně zvládnutou čtvrtfinálovou sérii s Plzní?

Za mě to bylo výborné. Začínali jsme venku, ale myslím si, že jsme do toho naskočili velmi dobře. Dobře jsme se na to připravili a potom hráli přesně to, co jsme chtěli. Docela nám to tam i napadalo, což se třeba v základní části napadalo a skvěle nás ve všech třech zápasech podržel Stuchla (Marek Stuchlík, pozn. red.)

Plzeň měla v dlouhodobé části nejlepší přesilovky v soutěži, proti vám ale skórovala jen jednou. Připravovali jste se na tyto situace?
Určitě ano. Věděli jsme o tom, že mají nejlepší přesilovku a připravovali jsme se na ni pečlivě podle videa. Dokonce jsme kvůli tomu i trochu pozměnili rozestavení a myslím si, že to zabralo perfektně a dokázali jsme se tak i při oslabení ubránit.

V semifinále nyní bojujete proti pražské Spartě, ty jsi ale první zápas nestihl. Viděl jsi z něj alespoň kousek jako divák?
Přesně tak, dorazili jsme s Hradym (Vojtěchem Hradcem, pozn. red.) až večer, viděli jsme ten zápas až od třetí třetiny.
Do druhého už jste ale nastoupili oba. Jak bys to utkání hodnotil?
Padl nám tam rychlý gól, to se ale stane. Potom se nám podařilo vrátit se do hry a vyrovnat. Ve druhé třetině ale přišly zbytečné fauly, nepovedlo se nám dobře odehrát oslabení. Určitě bychom si z utkání mohli vzít ten výkon ze třetí třetiny, kdy jsme se dokázali dotáhnout a až do konce jsme bojovali o vyrovnání.

Během krátké přestávky před semifinále jste jistě zkoumali hru Sparty. Věděli jste už před sérii o něčem, co by na ně mohlo platit?
My jsme vlastně s Hradym na té přípravě chyběli, ale měli jsme s nimi tu zkušenost ze základní části. Tam jsme nad nimi dvakrát vyhráli, a tak jsme věděli, jak by zhruba mohli hrát. Ještě více napověděl ten poslední zápas, kdy vlastně za Spartu naskočilo i pár dalších kluků ze Sokolova, kteří proti nám hrají i teď. Bylo pak vidět, že jsou silnější, ale přesto s nimi šlo hrát vyrovnaný zápas.


Druhý zápas se Spartou? "Dokázali jsme se dotáhnout a až do konce bojovat o vyrovnání"

Dokázal bys jejich hru nějak popsat?
Hrají dost agresivně a hodně vytahují hru, o tom jsme věděli a potvrdilo se to.

Už jsem zmínil, že jste první zápas společně s Vojtou Hradcem vynechali. Jak v Písku probíhá vaše příprava s reprezentační osmnáctkou?
Musím říct, že je to velmi náročné. Máme tam dvakrát denně led, ráno k tomu ještě chodíme do posilovny. Je tam ale dobrá parta a hodně zábavy. Hodně nám pomáhá také realizační tým, ať už s regenerací nebo i dalšími věcmi okolo toho. Je to vlastně boj o místo a je tam cítit velká rivalita, přesto to nějak nenarušuje tu skvělou partu.

Přesto jste dostali zelenou a mohli jste se vrátit alespoň na jeden domácí zápas, jaké to pro vás bylo?
Já jsem moc rád, že mi to bylo umožněno, což asi můžu v klidu říct i za Hradyho. Je super, že se můžeme zpět připojit ke klukům. Bojujeme zase chvíli za něco jiného, což je příjemná změna.


Kemp v Písku? "Je to velmi náročné. Máme tam dvakrát denně led, ráno chodíme do posilovny"

Víte už o tom, jestli nastoupíte i do dalších zápasů semifinále?
Popravdě to teď vůbec nevím, řeší se to hlavně mezi trenéry. Myslím si, že se ta situace asi mění ze dne na den. Já osobně do toho nijak nezasahuju, hrát a bojovat budu tady i tam. Organizuju se tak podle nich, rád jsem ale součástí toho kempu i tady našeho týmu.

Co se cestování týče, asi to není úplně ideální, přeci jen je Písek trošku z ruky.
Je to myslím něco okolo dvou hodin možná dvou a půl. Není to úplně příjemné, ale už jsme to tento týden dvakrát absolvovali a pomalu si na to zvykáme. Jinými slovy, dá se to. (úsměv)
Vraťme se teď k tomu boji o nominaci. Během sezóny jste s osmnáctkou odjezdili téměř všechny turnaje, je to tak?
Ano, já jsem vlastně chyběl jen v té Americe na začátku sezóny a Hrady zase ve Švýcarsku, v tu dobu tady hrál za A-tým.

Nakousl jsi to Švýcarsko, kde jsi dokonce v zápase s domácím týmem skóroval. Vybavuješ si to ještě?
Ano. (smích) Vzpomínám si, že jsme je tam delší dobu tavili v jejich pásmu. Já jsem tam pak naskočil ze střídačky, kluci mi to hodili na modrou a já jsem to naslepo poslal na branku. Nakonec to snad cinklo i o tyčku, takže to bylo celkem pěkné.

Jak vidíš vaše šance s výhledem k závěrečné nominaci?
Myslím, že můžu mluvit za nás za oba. Předvedli jsme tam, řekl bych, dobrý výkon. Vidíme, že šance tam určitě je, nic ale ještě není rozhodnuté. Celkově se nám tam během sezóny dařilo, takže musíme pokračovat, bojovat dál uvidí se, co toho nakonec bude.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.