BK MLADÁ BOLESLAV

Obrovská úleva, přiznal po výhře nad Olomoucí Róbert Lantoši

20. 10. 2023
Autor: Zdena Bobková, foto Michal Struž
O l o m o u c – Oddychli si, a pořádně. Asi tak by se daly stručně popsat bezprostřední pocity Bruslařů po vítězství 3:2 na ledě olomoucké Mory. Mladá Boleslav využila tři přesilovky, které jim soupeř daroval. Utkání hodnotil útočník Róbert Lantoši, který v zápase zaznamenal hned úvodní trefu a přidal i asistenci u gólu Fina Aaltonena.

Róberte, jak hřeje vítězství na ledě Olomouce?

Je to super. Víme, že se tu velmi těžko vyhrává. Výhru bereme jako šest bodů, ne jen tři.

Jak těžce se rodila výhra a co bylo rozhodující?

Bylo to velmi složité. Zápas určitě rozhodly přesilovky. Dali jsme v nich tři góly.

Ty vám zatím hodně pomáhají, že? Zdá se, že jste našli správný recept, jak je využívat.

Máme dobrou chemii a řadíme se v nich k nejlepším týmům v lize. Ale když nám jdou přesilovky, musíme dělat vše pro to, aby klapalo i to ostatní.

Poslední zápasy se nedařilo, ale soupeři také ne. Jak důležitá byla výhra z tohoto pohledu?

Zpočátku to vypadalo, že je to zápas slepého s hluchým. Věděli jsme, že potřebujeme tři body a vyhráli jsme, za což jsme vděční.

Jak velká je úleva?

Obrovská. Pro spoustu z nás. Doufám, že nám pomůže, že jsme dokázali vyhrát, a navíc venku. Je to super pocit a věříme, že to natáhneme i na neděli.

V zápase jste vedli 2:0, pak přišlo vyrovnání, a ještě na konci přišlo trestné střílení Olomouce. Co jste si o přestávce řekli v kabině?

To pro nás není nic nového. Dokážeme v zápase vést i 4:0 a přesto dokážeme prohrát. Jsme rádi, že jsme to nyní zvládli. Musíme se to naučit. Zápasy jsou těsné, musíme se naučit vyhrávat o gól.

Tušíte, proč jste nedokázali udržet právě to nadějné vedení 2:0 a nakonec jste se opětovně strachovali o výsledek?

Nevím, jestli je to nezkušeností, ale začneme panikařit, jako kdybychom prohrávali. Je potřeba zklidnit emoce a hrát to, co je potřeba a co jsme hráli doposud. A nyní se nám to vyplatilo.

Děkujeme za rozhovor.