BK MLADÁ BOLESLAV

Po stopách triumfu na mládežnickém mistrovství krajů

29. 1. 2024
Autor: Tomáš Taybner, Martin Voltr, foto: ceskyhokej.cz
M l. B o l. – Stalo se tak vůbec poprvé v historii mládežnického mistrovství krajů. Výběr Středočeského kraje, který dosud na těchto turnajích sbíral jen bronzové úspěchy, pod vedením mladoboleslavských trenérů Škalouda, Zörklera a Šindeláře zvedl nad hlavu pohár pro celkového vítěze a nestalo se tak ledajakým způsobem. Hráči kategorie U15 si pro zlato došli bez jediné porážky, do statistik zapsali jen pár remíz. Jak se reprezentantům dařilo a kdo vůbec dres našeho kraje oblékal. To všechno si můžete přečíst v následujícím článku. Tady je.

O turnaji a jeho formátu

Každoročně pořádané mistrovství krajů spadá pod svazový projekt Výchova talentované mládeže. V jednotlivých sezonách se mimo jiné pořádají také průběžné jednodenní turnaje, na kterých si mládežníci z jednotlivých krajů mohou okusit atmosféru krajských bojů. Vrcholem sezony je pak každým rokem pětidenní mistrovství. Letošním dějištěm MMČR krajů se stalo okolí Zlína, přičemž skupinu A hostila zlínská CCM Aréna a skupinu B pak Kapka resort v nedaleké Lhotě u Vsetína. Právě zde se všechny celky utkaly systémem každý z každým. Zápasy se hrály na 3x15 minut, do bojů o medaile pak postoupily dva nejlepší týmy z každé skupiny. Medailové zápasy odstartovaly ve čtvrtek 25. ledna v prostředí hlavní haly zlínských Beranů - tedy v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky. Zápasy o bronz a zlato se v závěru hrály v tradičním časovém formátu 3x20.

Už na začátku jsme poukázali na fakt, že mládežnické mistrovství krajů je každoročně určeno hráčům do patnácti let. Atmosféru těchto bojů letos okusili hokejisté narození v roce 2009. Jejich výkony v dějišti turnaje bedlivě sledovali reprezentační trenéři Patrik Augusta, David Čermák či Pavel Patera. Ten nejpovolanější ale na tribuně chyběl. Milan Razým, který má pod sebou nejmladší mládežnickou reprezentaci U16 nemohl být přítomen kvůli zimní olympiádě mládeže, která se právě v těchto dnes rozběhla na druhé straně zeměkoule. Nejlepší hráče turnaje čeká po konci sezony v Extralize 9. tříd utkání výběrů. Na něm se podobně jako v zámoří představí nejlepší hráči v dresech týmů Západ, Střed a Východ.

Soupiska výběru Středočeského kraje

Brankáři:

Jaroslav Martínek (Mladá Boleslav), Matyáš Zachař (Říčany)

Obránci:

Tomáš Komžík, Matyáš Michálek, Matiáš Piskač, Alex Svoboda, Václav Vlček (Mladá Boleslav), Jan Dvořák, Marek Veber (Říčany), Jakub Matějka (Kladno)

Útočníci:

Matěj Bydžovský, Jan Mansfeld, Tomáš Pletka, Dominik Šimáček, Nicolas Vovsík, Kryštof Vrbata, Vilém Hartman, Daniel Pejša (Mladá Boleslav), Štěpán Holoubek, Adam Jalovecký, Jan Šubin (Kladno), Tadeáš Dvořák (Říčany)

Uvedení hráči na turnaji bojovali pod vedením mladoboleslavské trenérské trojice - Martin Škaloud, Lukáš Zörkler, Filip Šindelář. Vedoucím týmu byl Petr Kotráš.

Průběh turnaje

1. hrací den – pondělí 22. ledna

Středočeský kraj – Kraj Vysočina 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Piskač (Holoubek), 15. Šubin (Holoubek, Piskač), 23. Pejša (Hartman, Vrbata) – 27. Novák (Stupka, Hobza)

Olomoucký kraj – Středočeský kraj 4:4 (2:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Musil (Vymětal), 14. Vymětal (Dokoupil, Musil), 18. Seidl (Pospíšil, Navrátil), 21. Musil (Vymětal, Dokoupil) – 12. Bydžovský (Mansfeld), 18. Pletka (Mansfeld, Dvořák), 19. Vrbata (Pejša), 28. Hartman (Vrbata, Svoboda)


2. hrací den – úterý 23. ledna

Středočeský kraj – Plzeňský kraj 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Pejša (Hartman, Michálek) – 9. Matoušek (Blengino, Souček)

Hlavní město Praha – Středočeský kraj 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 24. Vágner (Kalčev, Hörnig) – 31. Michálek, 34. Šubin (Piskač, Michálek), 34. Šubin (Dvořák), 37. Svoboda (Michálek, Hartman)


3. hrací den – středa 24. ledna

Středočeský kraj – Karlovarský kraj 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Mansfeld (Piskač, Komžík), 13. Hartman (Vrbata, Michálek), 22. Vovsík (Šubin), 36. Vrbata (Dvořák), 40. Holoubek (Šubin) – 19. Staněk (Gerstner, Mähler), 24. Vaníček (Kubík, Suchý)

Středočeský kraj – Královéhradecký kraj 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Šubin (Holoubek, Jalovecký), 11. Holoubek (Šubin, Matějka), 23. Šubin (Holoubek, Dvořák), 30. Šubin – 8. Fedencius (Sedláček), 21. Havlina (Višňar), 24. Dostálek (Chlupáč, Fedencius)


4. hrací den (semifinále) – čtvrtek 25. ledna

Středočeský kraj – Jihočeský kraj 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Šubin (Holoubek, Michálek), 12. Vlček (Komžík, Pletka), 20. Jalovecký (Holoubek, Šubin), 24. Mansfeld (Pletka, Piskač), 41. Holoubek (Šubin), 41. Mansfeld (Bydžovský), 42. Hartman (Pejša, Vrbata) – 14. Štěpán (Valvoda, Šachl), 29. Voráček (Máče, Šíma)


5. hrací den (finále) – pátek 26. ledna

Středočeský kraj – Hlavní město Praha 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Holoubek (Vovsík, Dvořák), 36. Bydžovský, 48. Pejša (Michálek, Hartman)

Konečné pořadí a nejlepší hráči turnaje

1. Středočeský kraj

2. Hlavní město Praha

3. Liberecký kraj

4. Jihočeský kraj

5. Pardubický kraj

6. Karlovarský kraj

7. Jihomoravský kraj

8. Královéhradecký kraj

9. Plzeňský kraj

10. Moravskoslezský kraj

11. Ústecký kraj

12. Kraj Vysočina

13. Zlínský kraj

14. Olomoucký kraj


Nejlepší brankář:

Jaroslav Martínek (Středočeský kraj)

Nejlepší obránce:

Stanislav Sanejstr (Liberecký kraj)

Nejlepší hráč turnaje:

Jan Šubin (Středočeský kraj)