BK MLADÁ BOLESLAV

Konec nadějí na play-off? Hokejový bůh by nebyl spravedlivý, míní David Bernad

1. 3. 2024
Autor: Redakce
M l. B o l. – Povedený zápas vykřesal naději na play-off, ta ale po pár minutách zhasla. Mladá Boleslav na domácím ledě zvítězila nad Olomoucí 2:0, jenže pro možný boj o předkolo potřebovala prohru Karlových Varů proti Spartě. A to se nestalo. „Mrzí nás to, ale je to odraz celé sezony,“ konstatuje po posledním domácím duelu obránce David Bernad, který byl na utkání zvolen kapitánem.

Souhra okolností by dala Mladé Boleslavi šanci se i po nepovedených zápasech dostat do play-off. Jenže předposlední extraligové kolo defintivně rozhodlo, a to i přes výhru Středočechů nad Olomoucí. Dvanácté Karlovy Vary, na něž Bruslařský klub před zápasem ztrácel čtyři body, porazily 5:1 Spartu a zajistily si účast v předkole. „Kdo si myslel, že budeme hrát měsíc a dostaneme se do play-off, tak je to blbost. Hokejový bůh by nebyl spravedlivý," uvědomuje si po posledním domácím utkání Mladé Boleslavi v sezoně David Bernad.

Přesto ho ale vítězství na domácí půdě potěšilo. Vyhrát před domácím publikem je vždy super. Navíc si udržujeme formu. Podali jsme výkon, jaký jsme chtěli. Růža (Jan Růžička, poz. redakce) nás opět podržel, nedostali jsme ani gól. Z tohohle pohledu se zápas hodnotí kladně," líčí boleslavský bek.

Bernad navíc okusil v duelu proti Olomouci roli kapitána. „Nebylo to úplně za zásluhy. Bylo to spíš hecování kustoda Oldy Kopeckého s trenéry. Bylo to fajn, užíval jsem si to, je to čest nosit céčko na dresu," usmívá se 29letý obránce.

Co vzkazuje David Bernad fanouškům? Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím přiloženého videa.