BK MLADÁ BOLESLAV

Malí Bruslaři se vrátili z Chorvatska, kde proběhlo každoroční soustředění

26. 6. 2024
Autor: Klub
M l. B o l. – Ani letos nebyli mladí Bruslaři ochuzeni o každoroční soustředění v Chorvatsku organizované trenérem Vladimírem Lejskem, které se tentokrát konalo v období mezi 13. a 21. červnem. Dlouholetý člen našich mládežnických trenérských štábů do Lanterny u Poreče vyrazil společně s dalšími trenéry mladoboleslavské mládeže a ti měli k ruce bývalé hráče klubu, kteří si mladoboleslavskou mládeží v dětství prošli. Děti si týdenní pobyt u Jaderského moře naplno užily, běhaly, cvičily, koupaly se a rovněž trávily čas se svými rodiči, kteří dorazili společně s nimi autobusem nebo po vlastní ose. Všichni si další ročník této akce pochvalovali, a tak je velmi pravděpodobné, že se sem děti za rok opět vrátí.

Jak už bylo výše zmíněno, hlavním organizátorem a v podstatě šéftrenérem celého soustředění byl Vladimír Lejsek. Stejně jako v posledních letech mohl nakonec být spokojený, protože do organizace celého zájezdu znovu investoval velkou spoustu času i sil a hlavně jeho zásluhou se vše znovu povedlo na jedničku.

Starší děti ročníků 2011, 2012 a 2013 vedl v Chorvatsku Václav Drábek, jenž bude v nové sezoně vést sedmáky. Nejen jeho svěřenci se během týdenního soustředění pořádně zapotili, neboť trénovali dvoufázově. Bývalému hokejistovi, který s A týmem Bruslařů v roce 2008 poprvé postoupil do extraligy, sekundovali v tréninkovém procesu další dva exboleslavští mládežníci – Adam Bartoň a Tomáš Dlask.

Mladší hokejisti narození v letech 2014, 2015, 2016, 2017 připadli pod taktovku Jana Prokopa, jenž se pro nadcházející sezonu společně s hlavním trenérem Janem Hanzlíkem posunul k šesťákům. Také mladší děti si pohybu užily do sytosti, oproti svým starším spoluhráčům a kamarádům nicméně trénovaly jen dopoledne. Skupinu dětí tvořenou ze čtyř různých ročníků společně s trenérem Prokopem na několik tréninků střežil i sám trenér Lejsek či dvojice bývalých mládežníků Bruslařského klubu – Petr Šíma a Roman Krinwald.

Na děti čekal kromě pravidelných tréninků, her a koupání se také orientační běh, jehož se ve skupinách po sedmi respektive osmi zúčastnilo všech 44 hráčů. Svaly po celém těle dostaly zabrat, protože na řadu přišel také vědomostní kvíz, jež procvičil i mozky malých Bruslařů.