BK MLADÁ BOLESLAV

Ze zápasu s Kladnem má Boleslav jen jeden bod

27. 2. 2009
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

1:2p

1:0, 0:0, 0:1 - 0:1

Rytíři Kladno

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Důras (Moravec) – 46. Čurilla (Pavlas), 64. Horna (Pavlas). Rozhodčí: Kubeš, Mikula – Čížek, Prchal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3286. Střely na branku: 28:38.

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Novák, Bauer, Moravec, Zíb, Schnabel, Mocek, Lukáč, Brňák – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Padělek, D. Vrbata, Benda – Kazionov, Sýkora, Pšurný

Rytíři Kladno

Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Šmach, Hořava, Kameš, Trončinský – Procházka, Patera, Valský, Čurilla, Frolík, Mrázek, Horna, Kalla, Polanský, Bělohlav, Stieler, Kuchler

M l. B o l. – Zápas s Kladnem představoval pro mladoboleslavské hokejisty důležitý záchytný bod. Pokud by totiž hráči Bruslařského klubu dokázali tohoto soupeře porazit v základní hrací době, stáhli by svou ztrátu na předposlední příčku na dva body. Nic tak definitivního se ale neudálo. Boleslav sice měla bezchybný start, kdy se díky Důrasovi ujala vedení, pak ale nevyužila trestné střílení a ve 46. minutě navíc dostala vyrovnávací branku. Nerozhodný stav vydržel do konce třetí třetiny, v nastaveném čase rozhodl o dvou bodech pro Kladno Horna.

Mladá Boleslav se od prvních okamžiků snažila dávat svému soupeři najevo, kdo je na ledě Metrostav Arény pánem – a dařilo se jí to. Padělek sice perfektně naservírovanou přihrávku před prázdnou branku minul, o chvilku později ale do střely Moravce šikovně vložil hůl Michal Důras a hráči Bruslařského klubu rázem vedli 1:0. Svou aktivitu si domácí drželi i nadále. Kladno se do útočného pásma dostávalo jen příležitostně, a když už se tam nacházelo, srazil Horna puk do sítě rukou, což pochopitelně gól být nemohl.

Po polovině první dvacetiminutovky hrála Boleslav první přesilovku, a ačkoliv dokázala svého soupeře uzamknout v pásmu, branka z toho nebyla. Kladno vypadalo tak zaměstnané obranou, že mu skoro nezbýval čas na útočnou činnost. Dorážka Procházky, proti které Schwarz zasáhl právě včas, tak byla tak trochu ojedinělým jevem. Šancí ale znatelně ubylo i na druhé straně, Boleslav si svůj čas v útočném pásmu totiž odbývala hlavně při mantinelech.

Dalo se čekat, že hostující celek do druhé dvacetiminutovky nastoupí s pozměněnou koncepcí, a tak Schwarz musel už po pár vteřinách přikrývat puk po nahození Horny. Po 21 minutách hry si pak Boleslav vybrala i svou navýšenou daň, Sýkora totiž odešel na trestnou lavici na rovné čtyři minuty. Kladenským ale početní výhoda moc nesedla, naopak si ještě zajímavě vypadající výlet do útoku střihli Benda s Králem, prvně jmenovaný ale nakonec zapomněl puk za sebou. Nejslibnější šanci Kladna si až na konci přesilovky připsal Frolík, Schwarz ale jeho střelu ve skluzu vyrazil.

Následná parádička tří hráčů hostujícího celku nevyšla jen díky faulu Schnabela a na ledě se potom začalo celkově přiostřovat. Šťouchanicí tak dopadl třeba i Polanského obkroužení branky domácích a následný pokus o několikanásobné zakončení. Na druhé straně byl v samostatném nájezdu zezadu faulován Boháč a hlavní sudí se nerozpakoval okamžitě nařídit trestné střílení. Jeho vykonavatel Zíb si ale svou kličkovanou na Kopřivu nepřišel.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupily oba týmy oslabené. Jako první se na led vracel kladenský hráč a hosté tak měli půl minutu dlouhou příležitost k vyrovnání. K tomu sice nedošlo, naopak si ještě směrem na druhou stranu dobře našlápl Nouza, pak ale stačilo jedno pozapomnění se v boleslavské obraně a Marek Čurilla projel těsně před Schwarzem s následným zakončením pod horní tyčku. Boleslav měla krátce nato možnost opět se ujmout vedení díky početní výhodě, tuto příležitost ovšem nezužitkovala.

Posledních pár minut posledního dějství se rozdělily na jakési bloky. Nějakou dobu kombinoval v útočném pásmu domácí tým, pak se zase hra přesunula na přibližně stejnou dobu na druhou stranu. Jak čas běžel, bylo stále patrnější, že ani jeden celek nechce udělat onu osudovou chybu a zůstat tak úplně bez bodů. Což se nakonec opravdu nestalo, protože zápas v základní hrací době nerozhodlo ani nahození Nouzy se zvukem sirény.

V nastaveném čase měli převahu Kladenští a v 64. minutě z toho těžil Tomáš Horna, který proklouzl boleslavské obraně, a, byť nadvakrát, nakonec úspěšně zakončil.

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel, trenér BK Mladá Boleslav: "My určitě spokojení nejsme, protože jsme prohráli vyhrané utkání. Až do té neproměněné penalty jsme byli lepším mužstvem, ale bohužel naše střelecká impotence nás připravila o vítězství. Každopádně já asi budu muset trochu zalistovat v historii a podívat se taky do nových hokejových pravidel, které dneska pan Kopřiva vytvořil v bráně. Protože aby si brankář vzal uprostřed zápasu oddechový čas, aby se otřel, a nechal hráče soupeře čekat, ačkoliv už bylo odpískáno... Tohle historie hokeje snad ani nepamatuje. Samozřejmě ty dvě chyby, ze kterých jsme inkasovali, to byl totální propad našich obránců. To by se v utkání tohoto typu vůbec nemělo stávat."

Zdeněk Müller, trenér HC GEUS OKNA Kladno: "Bylo to důležité utkání a všichni na place si to uvědomovali. Domácí měli výborný začátek, v první třetině předvedli perfektní nástup, kdy se dostali do vedení. My jsme se postupně zlepšovali. Ve třetí třetině a pak i v prodloužení jsme si vypracovali víc šancí a já musím říct, že se dvěma body jsme maximálně spokojení."