BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav prohrála o gól ve Zlíně

11. 9. 2009
napsal Štěpán Tomš
PSG Berani Zlín

3:2

1:1, 2:1, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Záhorovský (Kollár), 21. Köhler, 35. Rachůnek (Důras) - 8. Pabiška (Král, Kasík), 24. Král (Pabiška). Rozhodčí: Mikula, Šír – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:12, navíc hostující Jiruš osobní trest 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4180.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka - Rachůnek, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Záhorovský - Kubiš, Vlach, Sivák - Ondráček, Balán, Čech

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra - Bahenský, Vrbata, Handlovský - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Fabuš, Ferebauer, Macho

Z l í n – V utkání proti Liberci boleslavští hokejisté s tímto nešvarem mnohdy úspešně bojovali, ve Zlíně je však zbytečné fauly stály body. Do vedení šla sice zásluhou Pabišky Boleslav, jenže Záhorovský s Köhlerem utkání otočili. Na 2:2 srovnal krok s domácím týmem Richard Král, Rachůnkova střela ze druhé třetiny, která vrátila Zlínu vedení, však byla nakonec rozhodující. Čtyři z pěti branek v zápase padly v přesilových hrách.

První třetina byla ve Zlíně doslova bláznivá. Už po pěti minutách zahrávali domácí první přesilovku 5 na 3, v níž pálil zblízka Köhler, ale Schwarz boleslavskou bránu uhájil. Další větší šanci si již Zlínští vytvořit nestihli. Naopak v 8. minutě dostali stejnou možnost i Boleslavští, kteří dvojnásobnou výhodu dokázali využít. Stačilo jim pětatřicet vteřin, aby Král našel před bránou Pabišku, jenž uklidil puk za záda Sedláčka.

V nastoleném trendu vylučování se i nadále pokračovalo. V polovině úvodního dějství dostali domácí k dispozici hned dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, ze které již branku vytěžili. Kollárovu střelu ještě Schwarz hřbetem lapačky vyrazil za bránu, jenže tentýž hráč puk po odrazu od hrazení vrátil před brankoviště, kde byl osamocený Záhorovský. Zákrok Fabuše z 18. minuty byl oceněn čtyřmi trestnými minutami, a tak měl Zlín další výhodnou přesilovku. Těsně před první sirénou pálil z dobré pozice nebezpečně Bořuta, ale Boleslav svou branku uhájila.

V úvodu druhé části zbývalo domácím stále ještě sto deset sekund do návratu potrestaného Fabuše. A nakonec stačilo jen 30 sekund. Boleslavští sice mohli vyhodit, jenže tak neučinili, ve středním pásmu je o puk obral Köhler a z kruhu pro vhazování se trefil přesně nad Schwarzovo rameno. Boleslav ale také dokázala vyrovnat, když přesilovkovou nahrávku Pabišky tečoval do sítě boleslavský kapitán Král.

Pak si Boleslav trvale koledovala o gól. Zbytečnými fauly, které na sebe plynule navazovaly, se stále dostávala pod tlak. Zlínští se tímto způsobem dostali ke dvěma dvojnásobným výhodám, obě ale trvaly méně než patnáct sekund. Třetí, celkem pátá v zápase, už trvala téměř minutu a Boleslav tedy nadílku v podobě branky nakonec dostala. Od modré čáry napřáhl Rachůnek a jeho střela se s velkou dávkou štěstí za čáru převalila. Navrch Zlín stále pokračoval v klasické přesilovce, již nevyužil. Boleslav už ve druhé třetině odpovědět nestihla, neboť se na konci znovu bránila.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla rychlý hokej, k tomu se ještě oběma týmům podařilo omezit fauly. Jenže aktivnější byli domácí hráči, měli více šancí, tudíž měla Boleslav devět minut před koncem k vyrovnání daleko. K další brance měl blízko Köhler, nedal, a po obrovské chybě v boleslavské obraně byl v další šanci sám mezi kruhy Kollár, naštěstí pro Boleslav ale přestřelil.

Nejzajímavější boleslavské chvilky přišly minutu a čtvrt před koncem, když puk vyhodil z vlastní třetiny Důras a byl vyloučen. V tu chvíli byl odvolán Marek Schwarz z brány, Boleslav hrála power-play. Jenže ani ve hře v šesti kýžené vyrovnání nepřišlo, a proto se po šedesáti minutách mohl radovat domácí PSG Zlín.

Ohlasy trenérů

Rostislav Vlach, asistent trenéra PSG Zlín: "Očekávali jsme těžký zápas, protože Mladá Boleslav vyhrála v prvním kole nad Libercem. Hosté výborně bruslili a napadali nás. Naši hráči však bojovali, dřeli a je potřeba jim za tento výkon poděkovat. Hráli jsme spoustu přesilovek. Sehráli jsme je dobře, ale bohužel nám tam nepadaly góly. Je to otázka momentální formy a štěstí."

Vladimír Čermák, trenér BK Mladá Boleslav: "Bohužel jsme za první dvě třetiny měli jedenáct vyloučených hráčů, což je hodně a byla to chyba. Na druhou stranu si nemyslím, že všechno byly fauly. Ve třetí třetině nám už chyběly síly, abychom utkání zvrátili a dali vyrovnávací branku.“

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav