BK MLADÁ BOLESLAV

Závěrečný tlak Boleslavským k vyrovnání nepomohl, Plzni podlehli 2:3

18. 9. 2009
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

2:3

0:2, 2:1, 0:0

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 30. Handlovský (Vrbata, Bahenský), 32. Jiruš (Macho) - 14. Scofield (Vlasák, Bomersback), 20. Vlasák (Jeřábek), 39. Heřman (Vampola). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:11, navíc domácí Frolo osobní trest 10 minut a Jiruš osobní trest 10 minut a do konce utkání. . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3280.

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra - Bahenský, Vrbata, Handlovský - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Fabuš, Gajovský, Macho

HC ŠKODA PLZEŇ

Pöpperle - Jeřábek, Modrý, Benák, Hanzlík, Benda, OBrien, Dresler, Mezei - Vampola, Straka, Vlasák - Bomersback, Kracík, Scofield - Hvila, Tvrdík, Matějovský - Dvořák, Heřman, Adamský

M l. B o l. - Boleslavští hokejisté měli v pátečním domácím duelu proti Plzni na dosah bod, ale drtivý závěrečný tlak se jim využít nepodařilo, a tak padli po výsledku 2:3. Do utkání vstoupili lépe Západočeši, kteří po úvodní třetině vedli 2:0, ale v průběhu té další domácí manko stáhli. Klíčový rozdílový gól však vstřelil v závěru prostřední dvacetiminutovky šťastně Heřman.

Utkání začalo dvěma přesilovkami Mladé Boleslavi. Už v závěru druhé minuty usedl na trestnou lavici Hanzlík a jen co ji opustil, vystřídal ho na stejném místě Vampola. Domácí však početní výhodu k žádné větší šanci neproměnili, pouze na začátku prvního soupeřova trestu pálil od modré Šterbák, ale plzeňský gólman Pöpperle nadvakrát zasáhl. Boleslavští byli v úvodu o něco aktivnější, po faulu na Krále v osmé minutě navíc dostali výhodu trestného střílení. Kotouče se ujal Nouza, zkusil svůj oblíbený blafák do protipohybu gólmana, ale nebyl úspěšný.

Poté si zahráli dvě přesilovky i Plzeňští a při té druhé udeřili. Ideální nahrávku Vlasáka zpoza branky zužitkoval ve 14. minutě Scofield a nekompromisně zavěsil. Podobně přesný byl i Straka v závěru úvodního dějství. Odražený kotouč napálil ideálně pod horní tyčku a stanovil tak skóre po první třetině – 2:0.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta předešlá, jen s tím rozdílem, že si týmy role prohodily. Aktivně začali díky přesilovce po vyloučení Supa hosté, ale žádnou výraznější šanci si nevytvořili a v 26. minutě střílel z ideální pozice z mezikruží Vlasák jen do Schwarze. Následně udeřil Bruslařský klub. V polovině zápasu usedl na trestnou lavici plzeňský vůdce Straka a nakonec tam zůstal jen 15 vteřin. Po střele Vrbaty od modré Pöpperle neudržel kotouč v lapačce a Handlovský ho uklidil do sítě. Stejný recept, jak pokořit plzeňskou obranu, navíc použil také o dvě minuty později Jiruš, který vyhrabal kotouč z klubka těl a protlačil ho do branky.

Hosty mohl vrátit do vedení ve 35. minutě Straka, ale přečíslení 2 na 1 ve spolupráci s Vlasákem nezužikoval. O něco podobného se o chvíli později pokoušeli také domácí, ale rovněž Král s Machem byli neúspěšní. Ve 39. minutě přišla na řadu znovu Plzeň a tentokrát se již hosté mohli radovat. Už už se zdálo, že dorážku Heřmana Schwarz zlikvidoval, ale kotouč mu nakonec smolně proklouzl za brankovou čáru.

Závěrečná dvacetiminutovka odstartovala stoprocentní příležitostí Kracíka, který měl před sebou poloprázdnou branku, ale Schwarz jeho laxní zakončení vystihl. Domácím pomáhali v ofenzívě i obránci, kupříkladu Jiruš ve 43. minutě hledal zpoza branky spoluhráče, ale před Pöpperlem nikdo na zakončení připravený nebyl. Po gólu volala také přesilovková akce Krále o pět minut později, ale v obraně Západočechů způsobila jen zmatek, nikoliv vyrovnání.

O stav 3:3 se pokoušel přičinit také Gajovský svou individuální akcí, kdy střílel z levé strany přes obránce, ale Pöpperle měl dobrý výhled a poradil si také se střelami domácích beků Kasíka a Šterbáka od modré při přesilovce v 53. minutě. Domácí byli aktivnější, ale šance byly k vidění i před Schwarzem. V 57. minutě se kotouč po střele Bendy od modré otřel o tyčku. Za minutu to zkoušel individuálně při hře 4 na 4 domácí Sup, ale finální přihrávka na Krále nevyšla. Z brejku mohli rozhodnout Plzeňští, akci 3 na 1 zakončil Benák, jenže trefil jen připraveného Schwarze. Boleslavští dostali v úplném závěru ještě jednu šanci, po faulu na Pabišku měli k dispozici 23vteřinovou přesilovku, ale velký závar zůstal bez využití.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav