BK MLADÁ BOLESLAV

Dlouhá cesta k bodům nevedla. Boleslav odjíždí z Třince s prohrou 1:5

16. 10. 2009
napsal Jitka Čechová, Adam Sušovský
HC Oceláři Třinec

5:1

2:0, 3:1, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Květoň, Peterek), 15. Květoň (Peterek), 25. Hrabal (Růžička, Kohn), 35. Kohn (Polanský), 37. Polák – 22. Fabuš (Jiruš). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Chytil, Bryška. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3558.

HC Oceláři Třinec

Hamerlík - Cartelli, Výtisk, Seman, Malec, Zíb, Hrabal - Tomas, Bonk, Polák - Květoň, Peterek, Martynek - Kohn, Polanský, Růžička - Hampl, Kanko, Pospíšil - Ostřížek

BK Mladá Boleslav

Schwarz (37. Valent) - Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Čížek - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Gajovský, Vrbata, Handlovský - Nouza

T ř i n e c – Středočeši neměli špatný vstup do utkání, už po pár minutách hráli přesilovku a hodně blízko ke skórování byl Sup. Jenže se osvědčilo staré známé pravidlo "nedáš-dostaneš" a Boleslav tak najednou po první třetině prohrávala už 0:2. Začátek druhé dvacetiminutovky se jí vydařil, na rozdíl jediného gólu snižoval v přesilovce Peter Fabuš. Jenže to byla první a také poslední gólová akce Bruslařského klubu, zatímco Oceláři přidali ještě tři. Boleslav se tedy z Třince vrací s prázdnou.

V úvodu naznačili Bruslaři, že rozhodně nechtějí být lehkým soupeřem. Už ve druhé minutě měl gól na hokejce Michal Sup. Místo prázdné brány ale trefil z mezikruží pouze beton přesunujícího se Hamerlíka. Oceláři se do hry dostali až v šesté minutě při vyloučení Kasíka. Optický tlak Bonkovy formace ale vedoucí branku nepřinesl. Třinečtí se tak mohli radovat až v desáté minutě, když střílenou přihrávku Květoně dorazil do téměř prázdné brány Rostislav Martynek.

Na vyrovnání se ve Werk aréně nemuselo čekat dlouho. V další mega šanci se totiž ocitl hned o dvě minuty později Daniel Boháč, úplně sám před brankářem ale na Hamerlíkův beton nevyzrál. Třinecký gólman si navíc vzápětí poradil i s nebezpečnými dorážkami Jiruše, respektive Bahenského. Oceláři tak trestali. V patnácté minutě si kapitán Jan Peterek stahovačkou poradil s jedním z hostujících beků, předložil touš na hůl Davida Květoně a ten neomylně zacílil do poloprázdné brány.

Nástup rozjetých Ocelářů do druhé třetiny zbrzdilo vyloučení Bonka. Boleslavští roztočili přesilovkový kolotoč, Valdemar Jiruš našel zpoza brány na modré čáře Petera Fabuše a ten se lehkou ránou přes clonící hráče nemýlil. Jenže to bylo z pohledu Středočechů v druhé části vše. Pak totiž začali úřadovat domácí. V čase 24:51 se po nádherné kombinaci na jeden dotek dostal na čepel Josefa Hrabla, který se ránou z první mohl poprvé v letošní sezóny radovat ze vstřelené branky. Trefil se totiž přesně pod beton padajícího brankáře.

Ocelářům se vlila krev do žil a a dál pohodlně útočili. V pětatřicáté minutě se za brankou uvolnil Jiří Polanský a našel efektivní zadovkou mezi kruhy najetého Ladislava Kohna. Zkušený útočník s ničím neotálel a nekompromisně propálil Schwarze. A přece to nebylo vše. V sedmatřicáté minutě se sám před brankáře vyřítil Martynek a Duben zatáhl za záchrannou brzdu. Sudí Jeřábek nařídil samostatný nájezd. K puku se postavil Vojtěch Polák, rozmíchal Schwarze, poslal puk mezi jeho betony a vyhnal brankáře na střídačku.

Ve třetí třetině hostům chuť do hry nechyběla, ale Handlovský s Králem hned v úvodu závěrečné části na brankovišti dostatek potřebného důrazu neprokázali. Na druhé straně se sám před brankářem objevil Kohn a o chvíli později vyslal Květoně do samostatného úniku Peterek. S oběma pokusy si Michael Valent bezpečně a jistě poradil.

S ubývajícím časem tempo hry pomalu a jistě upadalo. Domácí se nikam nehnali a Boleslav to měla s dobývaním jejich útočného pásma velmi složité. Utkání tak skončilo vítězstvím Ocelářů 5:1.

Ohlasy trenérů

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Dopadlo to špatně, ale začátek jsme měli dobrý. Bohužel jsme neproměnili dvě gólové situace a domácí nám odskočili o dva góly. Rozhodující byl ale až ten třetí. Od té doby měli domácí hru pod kontrolou."

Břetislav Kopřiva, asistent trenéra HC Oceláři Třinec: "Třetí gól nás hodně uklidnil. Ze začátku nebyla hra ani pohyb takový, jak bychom si představovali, ale právě od třetí branky začalo hrát mužstvo uvolněně a více si věřilo. Vytvářeli jsme si pak spoustu šancí. Za vítězství jsme rádi. Potřebovali jsme se trochu utrhnout soupeři."