BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav na Spartě střílela góly až za rozhodnutého stavu

11. 12. 2009
napsal Lukáš Krupička, Petr Schwank, Michal Miškovský
HC Sparta Praha

7:4

3:0, 2:2, 2:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 1. Broš, 7. Broš (Koreis), 13. Langhammer (Netík, Vykoukal), 31. Ton (Hanzlík), 36. Netík (Broš, Koreis), 54. Gulaši (Vykoukal, Ton), 59. Ton (Langhammer, Hromas) - 35. Fabuš (Macho, Kracík), 38. Macho (Fabuš, Lehikoinen), 51. Bahenský (Šterbák, Pabiška), 55. Boháč (Nouza, Žabka). Rozhodčí: Hribik, Souček - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 7:8, navíc domácí Koreis a hostující Bahenský, oba osobní trest 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5516.

HC Sparta Praha

Chábera - Vydarený, Macholda, Bolf, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Mrázek - Netík, Broš, Koreis - Ton, Výborný, Hromas - Látal, Langhammer, Ručinský - Podlešák, Hrdel, Kafka

BK Mladá Boleslav

Schwarz (13. Valent) – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra, Čížek – Pabiška, Král, Sup – Bahenský, Nouza, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Krejčík, Vrbata, Handlovský

P r a h a – O vítězi pátečního duelu 32. kola O<sub>2</sub> extraligy HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav rozhodla už první třetina. V ní domácí nastříleli Bruslařskému klubu tři góly a odpíchli se k bezproblémovému dalšímu průběhu zápasu. Pražené v průběhu utkání vedli 4:0 i 5:1 a Boleslavští tedy pálili ostrými až v době, kdy už bylo v podstatě jasno, že body zůstanou v hlavním městě. Od druhé třetiny se týmy ve střílení gólů střídaly a výsledek se dostal až do konečné podoby 7:4.

Sparta předvedla raketový start. Už po 22 vteřinách Pražané poprvé udeřili. Michal Broš nenápadnou střelou k radosti všech domácích příznivců vymetl pavučinky v horním růžku Schwarzovy branky. Holešovičtí nadále pokračovali v rozpracované činnosti a zásobovali hostujícího gólmana střeleckými pokusy. V šesté minutě ještě Langhammer skóre nezvyšoval, o chvilku později se však již domácí radovali z druhé branky. Jakub Koreis chytře nabídl kotouč před brankou se vyskytujícímu Michalu Brošovi, který uklidil puk do klece podruhé. Sparťané nemínili polevit v tlaku, z čehož pramenily další nebezpečené příležitosti.

Třetí gól Holešovičtí vsítili ve 13. minutě. Na Vykoukalovu dělovku od modré ještě Schwarz dosáhl, hbité dorážce Jakuba Langhammera však zabránit nedokázal. Boleslavská jednička se po této trefě poroučela z branky, její místo zaujal náhradník Michal Valent. O pár chvil později už jej zahříval do provozní teploty Martin Látal, ovšem kotouč netrefil ideálně. Gólman Chábera ve sparťanské svatyni první dvacetiminutovku trpěl samotou, Boleslavští jej zaměstnali pouze třikrát.

Středočeši ve druhém dějství pookřáli, hned zkraje se ke střele odhodlal boleslavský Kracík, sparťanský brankář se ale včas postavil kotouči do cesty. V identické situaci se ocitl i o několik minut později, kdy středočeská osmnáctka hrozila znovu. Na druhé straně ve velké příležitosti vyhořel kapitán David Výborný, když jeho pokus brilantně zlikvidoval Valent. Hra se přelévala ze strany na stranu, Chábera na opačné straně kluziště zmařil střelu Kasíka. Ve 31. minutě přišla další změna stavu. Středočeši chybovali při střídání, z čehož sparťané vytěžili čtvrtý gólový zápis. Hanzlík objevil nehlídaného Petra Tona, jemuž nečinilo problém přesně zamířit. Netrvalo dlouho a udeřili také Boleslavští.

Ve 35. minutě chytře prostrčil Jaroslav Kacík kotouč na Petera Fabuše, který procedil puk skrz Cháberovy betony. Gólové hody pokračovaly. O dvě minuty později domácí odpovídali, když souhru Koreise a Broše zakončoval Tomáš Netík. Do přestávky se ujala ještě jedna trefa. Na 5:2 z pohledu Pražanů snižoval dvě minuty před koncem boleslavský Michal Macho.

V posledním dějství nejprve hostující brankář zpacifikoval Netíkovu pumelici, aby po něm v podobné úloze vynikl i Chábera po Fabušově bombě. Sparťané nabídli Středočechům snížení v 51. minutě, když pykali hned dva holešovičtí hokejisté. Skóre měnil Zdeněk Bahenský. Pražané posléze uzamkli svého protivníka ve vlastní třetině, jejich tlak se proměnil na gól v 54. minutě. Puk na hokejku Michalovi Gulašimu předložil Jiří Vykoukal. Radost domácích zmrazil hned z následující akce hostí Daniel Boháč, který vrátil skóre do rozdílu dvou gólů. Kanonáda utichla, na výsledkové tabuli svítilo šest branek sparťanských a čtyři boleslavské. Sparta třímala v rukou otěže zápasu a nedovolila hostům snížení. Naopak, minutu a půl před koncem ještě pojistil náskok domácích kanonýr Petr Ton - 7:4.

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň, asistent trenéra HC Sparta Praha: "Po prohrách jsme dělali vše proto, abychom opět nastartovali na vítěznou vlnu. Myslím si, že jsme měli fantastický začátek i druhou třetinu. Do stavu 4:0 jsme byli na ledě lepším týmem. Poté jsme ale polevili v obraně a výsledkem byly góly, nad kterými se musíme zamyslet. Je dobře, že jsme dali sedm gólů a diváci se asi bavili, ale v obraně bychom si měli pohlídat některé situace a hrát zodpovědněji."

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Když dostanete tři rychlé góly, za které si v uvozovkách můžete sami, tak se strašně špatně hraje. Ve druhé třetině se nám to podařilo trochu otočit, ale bohužel z naší strany přišlo špatné střídání a Sparta nás opět trestala. Nedokázali jsme se dostat do kontaktního výsledku a v tomto duchu zápas probíhal i v poslední třetině."