BK MLADÁ BOLESLAV

I přes dramatický závěr jede nakonec Boleslav z Vítkovic s prázdnou

29. 12. 2009
napsal Jitka Čechová
HC VÍTKOVICE RIDERA

2:1

1:0, 0:0, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Stehlík (Kvapil), 44. Stehlík (Kuboš) – 57. Sýkora (Duben). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7268.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Šindelář - Jurečka, Rehák, Trnka, Stehlík, Kuboš, Sičák - Klimek, Burger, Hubáček - Ujčík, Hruška, Kvapil - Treille, Štefanka, Svačina - Szturc, Vrána, Šedivý

BK Mladá Boleslav

Valent – Žabka, Frolo, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jindra, Čížek – Sup, Král, Pabiška – Boháč, Sýkora, Bahenský – Macho, Kracík, Fabuš – Nouza, Vrbata, Handlovský

V í t k o v i c e – Ani dva dny před koncem roku neměli mladoboleslavští hokejisté klid. Navíc je čekala dlouhá cesta, vypravili se totiž až do Vítkovic. Souboj s tabulkově druhým týmem pro ně nedopadl dobře, už ve třetí minutě prohrávali díky gólu Stehlíka, který tak zužitkoval přesilovku domácích. Zásluhou toho samého hráče navíc svěřenci trenéra Hadamczika na začátku třetího dějství odskočili už na rozdíl dvou branek. V 57. minutě vykřesal Boleslavi naději Sýkora, snaha vyrovnat však nakonec Bruslařskému klubu nepřinesla ovoce a domů veze prohru 1:2.

Utkání nezačalo pro Mladou Boleslav právě nejlépe. Nejenže se do jejího obranného pásma okamžitě natlačily domácí Vítkovice, ale ani ne po půl minutě hry fauloval kapitán Král. A to ne zrovna obvyklým způsobem, dvě minuty dostal za nedovolenou výstroj, když si pomohl brankářskou holí, která Valentovi vypadla z ruky. Už to vypadalo, že Středočeši oslabení ustojí bez úhony, dokonce si i střihli výlet na druhou stranu k brance Šindeláře. Jenže pak dostal až příliš prostoru Richard Stehlík, který si vyjel z rohu až před Valenta, a zakončil pod horní tyčku.

Vítkovice byly při chuti, Štefanka šikovně přihrával na volného Treilleho. Ten však poskakující kotouč nedokázal usměrnit do sítě. Následoval náznak brejku ze strany Boleslavi, k Nouzovi ale stihl velice rychle přistoupit jeden z domácích beků a stejně pohotová byla vítkovická defenzíva jen o chvilku později i v případě Macha. Asi zatím největší šanci Bruslařského klubu zaznamenal v 16. minutě Kracík, ani z bezprostřední blízkosti však nedokázal Šindeláře přehodit. Chvilku před zazněním sirény si mezi kruhy sjel Burger, Valent vyrazil puk před sebe.

Na začátku druhé dvacetiminutovky Boleslav poskytla Vítkovickým stejnou šanci jako v samém úvodu utkání. Ani ne po 90 vteřinách hry usedl na trestnou lavici obránce Frolo. Přesilovka se ale svěřencům trenéra Hadamczika vůbec nevydařila, Středočechům nedělalo velké potíže se ubránit. Zřejmě i dobrý pocit z právě ubráněného oslabení Boleslav pocítila o chvilku později v útoku. Pabiška se Supem ujeli dva na jednoho, prvně jmenovaný ale trestuhodně přestřelil. Machovu střelu zápěstím zase v poslední chvíli skoro jako kouzlem vyrazil Šindelář.

V polovině utkání si diváci trochu pokazili dojem, když se u mantinelu nešťastně zranil Vrána, jen marně se ale dožadovali vyloučení na straně Boleslavi – zákrok byl v rámci fair play. Středočeši se ale i tak měli v obranném pásmu co ohánět, protože jen o chvilku později byl opět vyloučen Frolo. A jenom, co se vrátil na led, dostal dvě minuty i Handlovský. Ačkoliv toho Vítkovičtí v přesilovkách mnoho nepředvedli, Boleslav vydávala síly vzadu, což jí připravilo o šanci prosadit se vpředu.

Také úvod třetího dějství patřil spíše domácímu celku, i když tentokrát už tomu Boleslavští nepomohli vyloučením. Nejprve se Středočechy pořádně zatočila vítkovická první formace, všechny střely a dorážky ale bezchybně pochytal a povyrážel Valent. O to smolnější byl gól, který dostal ve 43. minutě, kdy si sice vyjel proti Stehlíkovi, letící kotouč mu však škrtl o lapačku a skončil v síti. Krátce po druhé inkasované brance si Boleslav zahrála vůbec první přesilovku, vyloučení Treilleho ji však herně příliš nepovzbudilo.

Naopak krátce po vypršení vítkovického trestu označkoval tyčku Valentovy branky Ujčík a hlavní sudí se dokonce pro jistotu rozhodl zavolat video. Vítkovičtí měli navrch i nadále v 53. minutě nastřelil tyč i Klimek. O to ledovější sprchou byl proto pro domácí gól Tomáše Sýkory, který sklepl nahozený puk za Šindeláře. Rozhodčí se sice opět radil se svým kolegou u videa, branku ale tentokrát uznal. O cenné minuty však Středočechy připravilo další vyloučení, a když byl Kracík zpátky na ledě, zbývala Boleslavi už jen minuta. V té sice ještě rozhodčí stihl vyloučit domácího Jurečku, Boleslav si vybrala oddechový čas a vyměnila Valenta za dalšího hráče v poli, na bodovém nezisku Bruslařského klubu to však už nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik, trenér HC Vítkovice Steel: "Hráči měli dobrý pohyb i nasazení. Soupeř hrál velmi houževnatě v obraně a dobře bránil naše útočníky. Po celé utkání jme měli převahu a kdyby hosté v závěru vyrovnali, tak by to nebylo spravedlivé."

Vladimír Čermák, trenér BK Mladá Boleslav: "Nezvládli jsme závěr zápasu. Snažili jsme se vycházet z obrany, což se nám dařilo, bohužel po individuálních chybách jsme dostali dva góly, které rozhodly."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav