BK MLADÁ BOLESLAV

Kotouč pětkrát v síti Slavie, Boleslav bere konečně tři body

10. 1. 2010
napsal Štěpán Tomš
BK Mladá Boleslav

5:1

2:0, 0:0, 3:1

HC Slavia Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Kasík (Král), 18. Nouza (Boháč), 52. Macho (Bahenský, Kracík), 59. Bahenský (Sýkora), 60. Gajovský (Handlovský) – 60. Tomica (Beránek, Kůrka). Rozhodčí: Pešina, Souček – Lhotský, Bejček. Vyloučení: 6:7, navíc Nouza 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3770.

BK Mladá Boleslav

Valent – Jindra, Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Gajovský, Bahenský, Handlovský – Vrbata

HC Slavia Praha

Hnilička – Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Roth – Kůrka, Červenka, Vondrka – Havel, Beránek, Tomica – Holec, Svoboda, Doležal – Sklenář, Růžička, Čermák – Jelínek

M l. B o l. - Mladoboleslavští hokejisté ukončili vysokým vítězstvím své trápení. Po více než měsíci bez tříbodové výhry rozstříleli na domácím ledě pražskou Slavii 5:1. Skvěle se vyvedl zápas brankáři Valentovi, který má na vysoké výhře lví podíl. K vychytané nule mu zbývaly vteřiny, nakonec ho ale dokázal překonat Tomica.

Boleslav si zahrála už po minutě hry první přesilovku po faulu Červenky, ve které se měl Hnilička co ohánět. Nejprve vyklouzal při střele Jiruše až k zadnímu mantinelu, při střele Vrbaty mu pomohlo štěstí, když puk prolétl těsně nad horní tyčkou. Slavia oslabení přečkala bez úhony a také se vydala dobývat boleslavskou bránu. Útočné snahy Pražanů končily u brankáře Valenta, který přestál dvě teče, přičemž druhá, po střele Tomicy, byla obzvláště nebezpečná. A po chvíli to byl znovu Tomica, jemuž se do zakončení znovu vrhl Valent.

Skóre se poprvé měnilo v 9. minutě. To se z tribun ozvalo “vystřel!“ a Kasík na příkaz diváků vše propálil. Červenka se pokoušel z malé vzdálenosti o vyrovnání marně, na protější straně byl hlavní postavou dvakrát Nouza. Nejprve přidal druhý gól poté, co obkroužil bránu a ve změti těl našel prostor u vzdálenější tyče. Pak narazil při napadání za slávistickou bránu Vašíčka na hrazení a rozhodčí zákrok klasifikovali jako zásah do oblasti hlavy a krku, čímž pro něj zápas skončil. Začalo tak pětiminutové bránění Boleslavi, kterému dala po dvaceti sekundách oddechnout první siréna.

Ve druhé dvacetiminutovce se Boleslav bez úhony ubránila dlouhému oslabení. Boleslavští hráči totiž obětavě bránili a Valent nakonec zasahoval jen jednou. Faul Slobody domácím situaci ještě ulehčil. Dobrý zákrok proti Červenkovi si připsal Valent, Macho odpověděl těsným přestřelením Hniličovy klece. Velký vzruch vyvolal nepotrestaný faul na Bahenského nebo Král ve 33. minutě, kdy se v samostatném úniku vyhnal blafákem ze střeleckého úhlu a zpětná přihrávka na Pabišku už byla nepřesná.

Další boleslavský únik sice Kadlec zastavil, ale jen za cenu faulu na Supa. V následné přesilovce měl paradoxně práci Valent, když domácí obranu přelstil Červenka. Slovenský brankář mu duchapřítomně puk vypíchl v poslední chvíli a dál držel čisté konto. V závěru mohl jet podruhé sám na Hniličku Král, znovu se pokoušel vyšperkovat pozici pro Vrbatu, a znovu nepřesně. Konec druhé třetiny byl strhující.

Třetí část začala Slavia aktivně, tlak vyvrcholil nastřelenou tyčkou z hole Havla. Chvíli po něm mířil Holec nad. Naproti pomohl po souhře Kracíka a Fabuše Hniličkovi Roth. Boleslav se z tlaku Pražanů vymanila, Sýkora po žabce Fabuše baseballově přestřelil. Boleslavskou rozhodující – třetí branku – připravil Kracík ve spolupráci Fabušem, jejich práci dokončil z mezikruží Macho. Na 4:0 upravil v přesilovce Bahenský dvě minuty před koncem, v podání domácích to ale stále nebylo vše. Slovo si vzal v 60. minutě ještě Gajovský, Valentovi pokazil čisté konto šestnáct vteřin před koncem Tomica. Vytoužené tři body zůstaly konečně doma.