BK MLADÁ BOLESLAV

Vidina předkola klesla na bod mrazu, zbývá už jen jediná možnost

9. 2. 2010
napsal Jitka Čechová, Martin Lísal
HC Kometa Brno

4:1

1:0, 2:1, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Hubáček (Ovčačík), 27. Bičánek (Erat, Dopita), 28. Ovčačík (Novák, Hubáček), 50. Divíšek (Erat, Dlouhý) – 32. Boháč (Sýkora). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200.

HC Kometa Brno

Hovi - Bičánek, Houdek, Ovčačík, Novák, Kempný, Mojžíš, Odstrčil, Richter - Erat, Dopita, Dlouhý - Šindel, Divíšek, Hubáček - Brabenec, Huml, Svoboda - Korhoň, Procházka, Vondráček

BK Mladá Boleslav

Schwarz (27. Valent) - Šterbák, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Jindra, Duben - Nouza, Sýkora, Boháč - Bahenský, Král, Sup - Fabuš, Kracík, Macho - Gajovský, Vrbata, Handlovský

B r n o – Je to tak trochu ironie, že zrovna Kometa Brno, rival Mladé Boleslavi ještě z dob, kdy hrály oba celky první ligu, prakticky definitivně připravila Středočechy o možnost ještě se porvat o předkolo play-off. Nejen neúspěch v moravské metropoli, kde Bruslařský klub prohrál 1:4, ale také nepříznivé výsledky z ostatních zápasů se rovná už téměř nulové možnosti probojovat se do předkola. Jediná naděje Boleslavských se upíná k jejím výsledkům a výsledkům Slavie po olympijské pauze.

Kometa na soupeře vlétla a hned po minutě hry Šindel vybojoval přesilovou hru, kterého v průniku musel zahákovat Kasík. Po minutě snažení v početní výhodě ale ujel Boháč a Mojžíš jej zastavil jen za cenu faulu, čímž se poměr trestů vyrovnal. Ve zkrácené přesilovce byla Boleslav o něco nebezpečnější než domácí, avšak Hovi nebezpečnou situaci řešit nemusel. Těch bylo vůbec k první třetině k vidění poskrovnu, na oba gólmany mířilo dohromady jen třináct puků. Z toho vybočovala hlavně akce první brněnské formace, kdy Dlouhý a po něm Dopita donutili Schwarze k zákrokům. Skóre se nicméně neměnilo ani v další početní výhodě, kdy se Kometa takřka nedostala ke střele.

V další pasáži první třetiny byli mírně aktivnější hosté, nad nimiž čněla výrazná individualita Richarda Krále, ten ve dvou akcích polahodil oku hokejového fanouška, ale na Hoviho nevyzrál. Až ve čtrnácté minutě se poprvé rozsvítilo červené světlo, ovšem stálo to za to. Po Ovčačíkově příhře se totiž nekompromisně z vrcholu kruhu trefil Petr Hubáček, pro kterého to byl dlouho očekávaný první gól v dresu Komety a celkově stý v extralize. Tato trefa Brno nabudila a třetinu tak domácí dohráli v mírném tlaku, ovšem již bez brankového vyjádření.

Ve druhé třetině šancí přibylo a rezultovaly z toho i další branky. Nejprve se nadvakrát neprosadil Vondráček, ovšem Handlovský si proti jeho akci pomohl faulem. Přesilovou hru pak využil nenápadnou střelou po ledě Radim Bičánek. To bylo na boleslavské straně impulsem pro střídání gólmanů, Schwarze nahradil Valent. Ten ovšem v brance nevydržel ani minutu a musel se též sklánět pro puk do své sítě – Ctirad Ovčačík se dalším nenápadným pokusem trefil přesně pod břevno.

Po tomto momentu, který by většinou týmů hodně otřásl, hosté paradoxně ožili a vytvořili si největší šance. Nouza nadvakrát na Hoviho nevyzrál, v polovině duelu se ale již Daniel Boháč u Hoviho pravé tyče prosadit dokázal. V další šanci se zjevil Sýkora, ale skóre se již do sirény neměnilo, a to navzdory faktu, že na druhé straně nastřelil Huml po Brabencově příhře tyčku.

Boleslav zahájila poslední třetinu opět náporem, ten ovšem nepřinesl očekávané ovoce, naopak. V oslabení se sice ještě Středočeši ubránili, když branka Dopity nemohla být uznána, přežili i velkou šanci Hubáčka, na kterého zívala prázdná branka, ale v polovině třetiny udeřilo. Roman Erat poslal od mantinelu krásnou příhru a najetý Tomáš Divíšek ji usměrnil do sítě.

O korekci se snažili Fabuš a Král, Hovi si však připsal 29 úspěšných zákroků za večer a kapitulovat již nemínil. Když pak tečovanou ránu nepřetavil v branku Macho, bylo jasné, že utkání dospěje k výhře Brna v poměru 4:1.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek, trenér HC Kometa Brno: "Navzdory porážce hrála Mladá Boleslav velmi dobře a měla šance. V rozhodujících chvílích nás podržel brankář Hovi. Dva góly na 3:0 přišly rychle za sebou, po nich se tým uklidnil. Dnešní bodový zisk byl důležitý hlavně z pohledu blížícího se play-out. Jsem rád, že máme náskok šesti bodů před Kladnem."

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "První třetina byla vyrovnaná a Kometu jsme do šancí nepouštěli. Největší rozdíl ve výkonech obou týmů byl v brankářích. Průšvih nás potkal ve druhé třetině, kdy jsme zbytečně faulovali. Měli jsme potom ještě šanci snížit. Kometa ale po naší chybě definitivně rozhodla o výsledku."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav