BK MLADÁ BOLESLAV

Naděje na předkolo zhasly. Boleslav prohrála, Slavia navíc uspěla ve Zlíně

3. 3. 2010
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

0:2

0:0, 0:0, 0:2

HC Dynamo Pardubice

Statistiky

Branky a nahrávky: 52. Somík (Pineault, Zohorna), 60. Cetkovský. Rozhodčí: Šír, Homola – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3610.

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Jiruš, Frolo, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Duben – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Gajovský, Macho – Bahenský, Vrbata, Handlovský

HC Dynamo Pardubice

Hašek – Havíř, Mitchell, Kolář II, Jillson, Kočí, Píša, MacKenzie, Nakládal – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Zohorna, Somík, Sýkora, Cetkovský, Pivko – Rákos, Kousal, Buchtele

M l. B o l. – Vyřazovací boje se budou hrát bez Mladé Boleslavi. Bruslařský klub potřeboval k prodloužení naděje do posledního kola porazit Pardubice. Eaton však odvezl ze středočeského města všechny tři body za výhru 2:0. Slavia, se kterou tým Jana Tlačila na dálku soupeřil, navíc zvítězila ve Zlíně. Novému lodivodovi BK Mladá Boleslav tedy ostrá premiéra na střídačce nevyšla, mužstvo čeká play-out.

Zápas odstartoval v dobrém tempu, avšak oba týmy si dávaly pozor na zbytečné chyby a šancí bylo poskromnu. Až v šesté minutě mírně zahrozil Král, už se prokličkoval před Haškovu branku, ale skákajícím pukem nedokázal ohrozit pardubického gólmana. O tři minuty později pálil tvrdě od modré hostující Píša, ale strážce domácí svatyně Schwarz vytasil levý beton. Obdobně pálil stejný hráč Eatonu také za další minutu, ale Schwarz tentokrát ukryl kotouč mezi betony.

V 17. minutě se pokoušel o změnu skóre pardubický Starý, když kotouč nebezpečně proskákal brankovištěm. Z protiakce domácích zase tečoval před Haškem Tomáš Sýkora, ale minul. V samém závěru úvodního dějství ještě přežili Boleslavští hru ve čtyřech po faulu Fabuše.

Druhá třetina začala přečíslením domácích, ale po Králově zakončení Hašek udržel puk ve výstroji. Ve 24. minutě nahazoval kotouč před branku Jindra a jeden z pardubických beků ho tečoval. Pardubický brankář byl dezorientovaný, ale černá guma zůstala na brankovišti.

V polovině zápasu při trestu Dubna se dostal ke střele z mezikruží Pivko, ale Schwarzův beton byl již poněkolikáté mrštný. Ve 37. minutě měl Schwarz i štěstí, když mu kotouč po střele Cetkovského prolétl mezi betony a zastavil se o tyč. Na opačné straně dostali domácí k dispozici 73 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, v krátkém časovém rozmezí se totiž provinili faulem Mitchell a Cetkovský. Boleslavským se však dvojnásobná početní výhoda nevydařila.

Třetí dvacetiminutovka přinášela zajímavé momenty až od 47. minuty. V ní netrefil poloprázdnou branku z hranice levého kruhu Starý. O dvě minuty později se šťastně odrazil kotouč v útočném pásmu ke Královi, ten ho posunul před branku na Pabišku, ale uzdravený útočník vleže nedokázal vystřelit přesněji. Poprvé se tak měnilo skóre až v 52. minutě. Pardubice se dostaly do přečíslení 2 na 1, Pineault našel Somíka, který z první zakončil za přesouvajícího se Schwarze.

Domácí se v závěru pokoušeli o tlak, v 56. minutě byl navíc vyloučen Pineault, ale v oslabení naopak pláchl pardubický Sýkora a pořádně zaměstnal Schwarze. Současně s návratem hostujícího útočníka z trestné lavice byl blízko k vyrovnání Macho, ale na brankovišti neměl dostatek prostoru a času. V úplném konci ještě domácí zkusili power-play, ale výhru Pardubic pojistil trefou do prázdné branky Cetkovský.