BK MLADÁ BOLESLAV

Střelecké trápení pokračuje. Proti Kladnu se trefil opět jen Jindra

19. 3. 2010
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

1:2

0:1, 0:1, 1:0

Rytíři Kladno

Statistiky

Branky a nahrávky: 58. Jindra (Žabka) - 9. Patera, 21. Kalla (Mrázek, Bílek). Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2230.

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Duben, Frolo, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Kasík, Šterbák – Bahenský, Sýkora, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Macho, Boháč – Nouza, Vrbata, Gajovský

Rytíři Kladno

Cikánek - Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Trončinský, Šmach, Mudroch, Dlouhý - Eberle, Patera, Diviš - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Frolík, Gengel, Procházka

M l. B o l. – Josef Jindra sám na všechno nestačí. Boleslavský obránce v pátečním utkání proti Kladnu vstřelil třetí gól v play-out, jenže jeho příspěvky vycházejí vniveč. Bruslařský klub se v pěti utkáních skupiny o udržení střelecky prosadil dohromady jen sedmkrát, ve středočeském derby se k Jindrovi nikdo nepřidal. Svěřenci Jana Tlačila prohráli 1:2.

Zápas odstartoval dvěma fauly Kladenských, ale nakonec se hosté nemuseli bránit čtyři minuty, neboť v průběhu druhého trestu Valského se provinil i domácí Sup. Když se trestná lavice vyprázdnila, dostal se do náznaku šance Gajovský. Nouza v útočném pásmu zachytil rozehrávku soupeře, předal puk svému kolegovi původem z Písku, ale Gajovskému sklouzl kotouč v dobré pozici čepele.

Poté přebrali iniciativu Okenáři a z nebezpečných šancí vytěžili v deváté minutě vedoucí gól. Po chybě Jiruše na modré sice Eberle ještě svůj nájezd nezakončil úspěšně, ale o chvíli později se dostal k puku v mezikruží Patera a střelou zpoza bránícího hráče překonal Schwarze. Boleslavský gólman o chvilku později čelil dalšímu pokusu Patery, tentokrát se však tváří v tvář kladenskému patriotovi vyznamenal. Ve 14. minutě se pokoušel o vyrovnání Bahenský, napřáhl za modrou, ale kotouč minul branku. O dvě minuty později stříleli Boháč s Nouzou, ale kladenský strážce branky Cikánek si s pokusy boleslavských útočník nadvakrát poradil. V závěru třetiny hráli hosté přesilovku po vyloučení Žabky, ale stav už se nezměnil.

Na začátku druhého dějství stačilo Kladnu 43 vteřin, aby se ujalo dvougólového vedení. Po střele Mrázka se dostal k dorážce volný Kalla. Že domácí zaspali úvod, deklarovaly i další minuty, v nichž Kladenští měli navrch. Probrali se až ve 27. minutě po ubráněném oslabení po faulu Frola. Jen o chvíli později totiž zahrozili Sup s Králem a kontroloval se záznam hry, který však rozhodl v neprospěch Mladé Boleslavi. Skóre zůstalo stejné.

Ve 32. minutě po vyloučení Kameše se domácí probojovali k několika tutovkám, ale Sup, Boháč ani Sýkora sami zblízka nedokázali překonat Cikánka. První dva jmenovaní zkoušeli neúspěšně kličku a ke gólu nevedla ani rychlá Sýkorova dorážka. Při další početní výhodě o čtyři minuty později pálil od modré Lehikoinen, ale kladenský brankář byl znovu bezchybný.

Cikánek pokračoval ve výborném výkonu i v závěrečné dvacetiminutovce. Hned v jejím úvodu se nenechal načapat od Boháče, který pálil z ostrého úhlu a ve 43. minutě měl i štěstí, když po teči Vrbaty kotouč proskákal těsně kolem pravé tyčky. Nebezpeční však byli i Kladenští. Ve 48. minutě se Schwarz musel rychle přesouvat ke druhé tyčce po střele Bílka z první.

V 52. minutě to zkoušeli Gajovský a Bahenský individuálně, ale Gajovského průnik po levé straně zakončený střelou do Cikánkovy náruče nebyl tak nebezpečný, jak se zprvu zdálo a také Bahenský střílel po přelstění dvou protihráčů jen do připraveného brankáře hostí. Necelé čtyři minuty před koncem základní šedesátiminutovky, když vyhodil puk nedovoleně z hrací plochy Kalla, měli domácí poslední příležitost zdramatizovat utkání a to se jim povedlo. Od modré napřáhl Jindra a potvrdil svou střeleckou formu z poslední doby. V závěru domácí zkusili power-play, ale Sýkora zblízka v krkolomné pozici neuspěl, a tak si tři body přeci jen odvezli Kladenští.