BK MLADÁ BOLESLAV

Hotovo! Mladá Boleslav vyhrála baráž 4:1 na zápasy

18. 4. 2010
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

5:1

2:1, 2:0, 1:0

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Jiruš (Sýkora, Nouza), 20. Fabuš (Macho), 24. Sýkora (Macho, Vrbata), 29. Sýkora (Boháč, Nouza), 44. Boháč (Sýkora, Nouza) - 15. Duda (Pulpán). Rozhodčí: Hribik, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:12. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4010.

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Frolo, Jiruš, Jindra, Žabka, Lehikoinen, Duben – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Macho, Fabuš – Gajovský, Bahenský, Handlovský – Loskot, Vrbata, Sup

Piráti Chomutov

Hanuljak – Pulpán, Bombic, Trefný, Všetečka, Pavlas, Brňák, Tribuncovs – Hruška, Duda, Procházka – Trochta, Skořepa, Eiselt – Hašek, Mikšovic, Jíra – Polanský, Domin, Jeslínek

M l. B o l. – Mise splněna. Hokejisté BK Mladá Boleslav potřetí v řadě zvládli závěrečnou baráž. Po dvou skalpech Ústí nad Labem tentokrát musel sklonit hlavu jiný severočeský klub – Chomutov. Bruslařský klub vyhrál sérii 4:1 na zápasy, když závěrečný nedělní duel ovládl výsledkem 5:1.

Domácí se museli obejít bez kapitána Richarda Krále, kterého nepustily na led potíže se zády. Chomutov postrádal zraněného obránce Jakuba Grofa a útočníka Milana Krafta, který v předchozím utkání vyfasoval trest ve hře.

Bruslařský klub vstoupil do utkání aktivně a už po šestnácti vteřinách hry usedl na trestnou lavici Bombic. V následné přesilovce se do velké příležitosti dostal Fabuš, ale jeho zakončení zblízka pokryl Hanuljak. Na opačné straně v šesté minutě zahrozil Hruška, který z pravé strany najížděl na Schwarze, ale volné místo svou střelou nenašel. O minutu později se po špatné rozehrávce Chomutova dostal k puku v útočném pásmu osamocený Gajovský, ale bekhendem přestřelil.

Když domácí neuspěli při velkém náporu v osmé minutě a Trefného skrytou střelu od modré vyrazil Schwarz lapačkou nad branku, skóre se poprvé měnilo až ve 14. minutě. Jiruš si sjel mezi kruhy a kotouč procpal po ledě do branky. Chomutovská odpověď přišla o 50 vteřin později. Pulpán se na modré neukvapil, místo očekávané střely našel u pravé tyčky volného Dudu a ten v pohodě zasunul kotouč do poloprázdné části branky. V závěru třetiny hráli domácí přesilovku a 25 vteřin před odchodem do kabin ji využili. Machovu střelu od modré usměrnil do branky tečí Macho. Rozhodčí ještě s kolegou u videa konzultoval možnost vysoké hole, ale gól na 2:1 byl uznán.

Hned ve 23. minutě měli domácí k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3, neboť ve stejném okamžiku faulovali Tribuncovs a Mikšovic. Nabídnutou výhodu Mladá Boleslav zužitkovala po čtyřiceti vteřinách, kdy se z mezikruží prosadil Sýkora. Při pokračující klasické přesilovce následovala řada dalších šancí Středočechů, ale bez využití. Ve 27. minutě mohl zkorigovat stav Procházka, ale před poloprázdnou brankou se k dorážce nedostal. Když o dvě minuty později hráli Boleslavští další přesilovku, na 4:1 se trefil znovu Sýkora. Tentokrát měl na hranici brankoviště před poloprázdnou svatyní ulehčenou pozici.

Vzápětí mohl přidat pátý gól Vrbata, už už se prokličkoval před branku, ale na poslední chvíli byl zahákován. Při přesilovce Nouzovi závěrečný blafák nevyšel. Ve 38. minutě se z pravé strany řítil na Hanuljaka Gajovský, ale protihráč byl u něj rychle, a tak jeho zakončení nebylo příliš nebezpečné. Závěr prostředního dějství přinesl přesilovku Mladé Boleslavi, ale skóre se neměnilo.

Domácí přivítali soupeře ve třetí třetině další přesilovkou, kterou ve 44. minutě využil Boháč. Chomutovští postupně nezvládali, že se jejich sen o extralize rozplývá a faulů na jejich straně přibývalo. Mladoboleslavští si včetně diváků závěr užívali, hosté většinou střídali se svěšenými hlavami. Jedinou menší komplikací za cestou k celkovému triumfu bylo v 55. minutě dvojnásobné oslabení po faulech Dubna a Lehikoinena. Ani během přesilovky 5 na 3 však hosté nepřidali druhý gól a cesta za radostí domácích ze záchrany byla volná.