BK MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav prohrála souboj posledních

3. 12. 2010
napsal Jitka Čechová
Rytíři Kladno

2:1

1:0, 0:0, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Bicek (Kuchler, Mrázek), 45. Kuchler (Kameš) - 60. Fabuš (Matějovský, Pabiška). Rozhodčí: Šindler, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1707. Střely na branku: .

Rytíři Kladno

Falter - Kameš, Drtina, Mrázek, Toman, Procházka, Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Žabka, Mikuš, Marušák, Macháček, Hay, Chaloupka, Čížek, Jindra - Pabiška, Divíšek, Boháč - Macho, Gajovský, Fabuš - Barney, Vrbata, Bahenský - Loskot, Hrdel, Tvrdík

K l a d n o – Nejspíš každý vnímal zápas na ledě Kladna jako velmi důležitý. Hráči Boleslavi po poslední domácí prohře proklamovali, jak podstatné bude na ledě krajského rivala zvítězit. Jenže opak se stal pravdou. Ačkoliv Bruslařský klub od samého počátku tlačil, puk v konečném součtu dostal za domácího strážce svatyně jen jednou a to až v samotném závěru utkání. Vagnerplast měl částečně i štěstí, dvě branky, které vsítil, nepatřily zrovna mezi výkvět hokejové krásy. Ale i takové se počítají.

Boleslav začala na Kladně hodně aktivně, plně si vědoma toho, o jak důležitý zápas se jedná. Okamžitě po úvodním vhazování pronikl do pásma domácích Boháč, důrazný byl před Falterem i Barney. Velkou šanci si ve čtvrté minutě připsal také po zranění se vrátivší Matějovský, který se společně s kolegy dostal do přečíslení, v rozhodující moment ale pálil vedle. Bruslařský klub přibrzdilo vyloučení, hráči Vagnerplastu toho ale v početní převaze mnoho nevymysleli.

Svěřenci trenéra Holaně se hnali za gólem, paradoxně ale sami inkasovali. Nejdřív to sice vypadalo jako ne příliš povedená akce Kladna, nakonec ale Jiří Bicek Schwarze vymíchal. Boleslav mohla snížit, zadovka Macha na Gajovského sice byla působivá, následná střela ale už nikoliv. Sám Macho se o chvilku později snažil tečovat dělovku Marušáka, hradba, jakou domácí obránci vytvořili, mu však ve skórování zabránila. V závěru hráli prim Kladenští, dokonce puk dotlačili do sítě, ovšem až po zaznění sirény.

Úvod druhého dějství vyšel lépe spíš domácím. Hned na začátku ochozy už už oslavovaly branku Patery, kladenský kapitán ale branku minul. Ten samý hráč posílal o něco později dobrou přihrávku na Růžičku, proti němuž Schwarz dobře zapracoval lapačkou. Boleslavští znovu převzali otěže, k vyrovnání skóre to ale nevedlo. K Fabušovi se sice šikovně odrazil puk, pohotový Falter však stihl nebezpečí eliminovat na minimum.

Dva poměrně zbytečné fauly domácích, které následovaly, také Boleslavi příliš nepomohly. Tlak si sice vytvořila, střelba na Falterovu branku ale začala vyvolávat dojem hrachu házeného na zeď. A mnoho nechybělo a diváci na kladenském stadionu byli svědky osvědčeného pravidla "nedáš-dostaneš", kdy si Schwarze chtěli postupně podat Eberle, Bicek a nakonec ještě Bílek. Tlak Kladenských v závěru třetiny vygradoval v oslabení Bruslařského klubu, branka z toho ale už nebyla.

Na začátku třetí třetiny dohrávala Boleslav přesilovku a kladenský gólman v ní nadvakrát vychytal Žabku. Po teči Matějovského zasahovat nemusel, šla totiž vedle. Zbytek už Kladenští hravě ubránili a poté soupeři zasadili podle všeho smrtelnou ránu. Ve 45. minutě využil zmatku před brankou hostí Jiří Kuchler a dotlačil puk za Schwarze. Bruslařský klub pak namísto toho, aby se hnal do soupeřova pásma, hloupě fauloval.

Nedovolený zákrok Růžičky na rozjetého Divíška měl Boleslavské ani ne deset minut před koncem základní šedesátiminutovky nakopnout, hráči z města automobilů ale už očividně ztráceli naděje. Krom toho domácímu celku stačilo už jen bránit dvoubrankový náskok a ještě si při tom bránění navíc stihl vyrazit i na výlet k Schwarzovi. Ten tak na poslední chvíli vychytal nájezd Knotka, Bílkovi zase v akci dvou na jednoho puk přeskočil hokejku. Boleslavští si v závěru vybrali oddechový čas a dokonce odvolali Schwarze z branky. V power-play se trefil Peter Fabuš, to už s bodovým (ne)dělením ale nic neudělalo.

Ohlasy trenérů

Petr Tatíček, HC Vagnerplast Kladno: "Viděli jsme hodně nervózní zápas. Soupeř byl v některých úsecích výrazně lepší, ale nás velice podržel Falter v brance. Musím uznat, že naše vítězství je hodně šťastné, ale třech bodů si nesmírně ceníme. Martin Falter si určitě vybojoval nominaci na nejbližší zápas, ale doufám, že bude zdravý, protože měl v posledních dnech problémy s třísly."

Miloš Holaň, BK Mladá Boleslav: "Do Kladna jsme jeli s jasným cílem odvézt co nejvíce bodů. Ten jsme bohužel nesplnili, přestože jsme byli jasně lepším mužstvem, ale z celé řady příležitostí jsme nedokázali skórovat. Prohazardovali jsme i početní výhodu pět ku třem, proto odjíždíme s prázdnou. Určitě se v dnešním utkání hrálo o šest bodů."