BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři jsou krok od udržení v extralize, na ústeckém ledě zvítězili i podruhé

11. 4. 2011
napsal David Bohata, Zdeněk Kamínek ml.
HC Slovan Ústečtí Lvi

2:4

1:0, 1:1, 0:3

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hanzl, Kloz), 37. Roubík (Mikulík, Němeček) - 27. Divíšek (Mikuš), 48. Pabiška (Divíšek), 51. Vrbata (Pabiška, Žabka), 60. Štefanka (Žabka). Rozhodčí: Šindler, M. Fraňo - Kostka, Bláha. Brankový videorozhodčí: O. Fraňo. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 6 370. Střely na branku: 28:22 (11:6, 9:9, 8:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. Zakázaná uvolnění: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 44:28 (13:10, 19:11, 12:7).

HC Slovan Ústečtí Lvi

Orct - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Diviš, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Rod - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Boháč, Divíšek, Matějovský - L. Pabiška, D. Vrbata, Bahenský - Tvrdík, Hrdel, Demel - Lenc, Štefanka, Macho.

Ú s t í n. L. – Třetí barážový bod se podařilo boleslavským hokejistům po vyrovnaném utkání vyválčit na ústeckém ledě. Opět to byl Slovan, kdo šel jako první do vedení. Ústečtí měli i mnoho dalších šancí, jenže Mladá Boleslav zachovala chladnou hlavu a třemi góly v poslední třetině zápas otočila. Na rozhodnutí o zachráně má tak Bruslařský klub hned tři mečboly. První z nich se boleslavští hokejisté pokusí proměnit na domácím ledě už tuto středu.

O první šanci zápasu se – jako tradičně – postarali Ústečtí Lvi. Sražený pokus Lukáše Handlovského nebezpečně proskotačil brankovištěm. Domácí pokračovali ve své aktivitě, krátké přečíslení zakončoval Diviš do Schwarzových chráničů. Nebezpečně zahrozil i Pabiška, když ho ve třinácté minutě přesným pasem vysunul Vrbata. Boleslavské "čtyřiaosmdesátce" ale ústecká obrana nedala dostatek prostoru a tak s bekhendovým zakončením neměl Orct problém.

Zajímavě vypadala střela Marka Čurilly, která jako by prošla Schwarzovou výstrojí, ale nakonec skončila vedle pravé tyče. Ještě zajímavěji se z pohledu Slovanu mohl jevit závěr třetiny. Ve sto sekund trvající dvojnásobné početní výhodě se jim dlouho nedařilo. Využít jí přeci jen dokázal kapitán Jan Klobouček, který po vyhraném buly neotálel a vystřelil – kotouč ještě patrně tečoval někdo z clonících hráčů.

Jako by toho po třetím barážovém zápase nebylo málo, sudí Šindler musel v sedmadvacáté minutě na požádání Divíška k telefonu a videorozodčí měl opět o zábavu postaráno. Tomáš Divíšek se dostal do brejku, ve kterém, jak později sudí správně rozhodli, tvrdou ranou zápěstím trefil zadní horní tyč brány a bylo to 1:1. Po kratší, vesměs vyrovnané pasáží hry, se po levé straně kolem soupeřových obránců prohnal Pajič a střelou zápěstím trefil spojnici tyčí boleslavské klece.

Stoprocentní šanci poté na druhé straně spálil Pabiška, když ideálně netrefil poskakující kotouč a nedokázal ho tak usměrnit do zcela prázdné brány. To Jaroslav Roubík se v podobné pozici nemýlil. Při pohodlné dorážce Mikulíkovy střely by možná ještě stihl zavolat a pozdravit videorozhodčího. A mohlo to být o dvě branky, kdyby se Rok Pajič pokusil zavěsit do poloodkryté klece a nesnažil se celou situaci vyšperkovat zpětným pasem na obsazeného Čurillu. V závěru druhé periody bylo opravdu rušno, led hořel i před Orctem; Demel sám před ústeckým brankářským matadorem neuspěl.

V úvodu třetí části zápasu se nechal hloupě vyloučit Štefanka a bylo zle. Ústí Bruslařům řádně zatápělo, leč branku nedalo. Zato Mladá Boleslav se dočkala vyrovnání. Marušákovo nepřesné nahození od modré Divíšek silou vůle došťoural na zadní tyč k osamocenému Lukáši Pabiškovi, jenž střelou do prázdné brány vyrovnal. Boleslav pak dostala možnost hrát přesilovku. Po nepřehledné situaci mezi kruhy si touš našel cestu k Davidu Vrbatovi. Boleslavský špílmachr si černou pryž zkušeně potáhl do forhendu, počkal, až se Orct položí na záda, a přesně zakončil – 2:3.

Mladoboleslavští hokejisté postupem času pozměnili taktiku a soustředili se spíše na bránění a na to co nejdéle udržet kotouč v útočném pásmu. Na Ústí tato strategie platila. Až v závěrečném power-play si domácí borci vytvořili jakýs takýs tlak. Schwarz se dokonce na okamžik ocitl ve vodorovné pozici na ledě. Kloz ale v obrovské šanci nedokázal patřičně zacílit. Jedenáct sekund před koncem základní hrací doby pečetil výhru Boleslavi Juraj Štefanka, když se neukvapil, vyjel z vlastního pásma a od červené dal na 2:4.

Celkový stav barážové série je 3:1 pro Mladou Boleslav.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zápas se pro nás vyvíjel vcelku dobře, po dvou třetinách jsme vedli 2:1, ale po chybě jsme inkasovali na 2:2 a vzápětí při přesilovce hostů i na 3:2. V závěru jsme měli šanci srovnat při power-play, bohužel jsme ji neproměnili a místo toho dostali gól do prázdné branky. Střelecké štěstí jsme si zřejmě vybrali ve finále s Chomutovem. Šance si vytvořit dokážeme, ale bohužel se na branku strašně nadřeme. Soupeř má navíc výborného gólmana a nám to tam nepadá. Stav série je už vážný, ale stále není konec a dá se to otočit. Do Mladé Boleslavi pojedeme pochopitelně vyhrát, tím je znervózníme, stav bude 2:3. Poté přijedou k nám, může to být 3:3 a rozhodovat bude třeba až sedmý duel."

Vladimír Jeřábek (BK Mladá Boleslav): "Hráli jsme mnohem lépe než včera, i když jsme dvakrát prohrávali, ale náš výkon nebyl tak špatný. Po dlouhé době jsme pracovali jako tým a se včerejškem se to nedá srovnat. Důležité bylo, že jsme vyrovnali a přidali i rozhodující úder v početní výhodě. Jak jsem předpokládal, budou to vybojované zápasy a jsem rád, že kluci to zvládají. Vedeme 3:1 na utkání, ale série není hotová. Potřebujeme udělat poslední krůček, na který se musíme dobře připravit, protože právě ten bývá nejtěžší."