BK MLADÁ BOLESLAV

Vypadalo to na vyrovnaný zápas. Dokud Boleslav během 78 sekund nerozložila soupeře!

15. 10. 2012
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

6:1

1:0, 3:1, 2:0

BK Havlíčkův Brod

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Loskot (Pojkar, Jiránek), 34. Pabiška (Pojkar, Němeček), 36. Rys (Koudelka, Šmach), 36. Hrdel (Loskot, Jiránek), 44. Hrdel (Kasík, Lenc), 59. Lenc (Loskot) – 23. Protivný (Endál, Vondráček). Rozhodčí: Fraňo, Horák – Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2580. Střely na branku: 42:27.

BK Mladá Boleslav

Will – Kasík, Pojkar, Němeček, Drábek, Jindra, Šmach – Nouza, Vrbata, Mikulík – Kafka, Výborný, Pabiška – Rys, Demel, Koudelka – Loskot, Lenc, Hrdel

BK Havlíčkův Brod

Suchan – Novotný, Morava, Protivný, Pavlík, Ostrčil, Soldán, Jelínek, Blažek – Rytnauer, Polodna, Ondráček – Endál, Vondráček, Knotek – Meidl, Štěpánek, Musil – Stehlík, Havel, Fiedler

M l. B o l. – Když v šesté minutě otevíral skóre Loskot, vypadalo to na další povedený zápas. Když na začátku druhého dějství vyrovnal hostující Protivný, vypadalo to spíš na problémy. Tedy do chvíle, než se utkání přehouplo do své druhé poloviny. Jen krátce poté totiž Boleslav přesně na 78 sekund přiložila pod kotel takovým způsobem, že se Havlíčkobrodští koupali ve vlastním potu i ve skóre 4:1 pro domácí. Postupně dávali Pabiška, Rys a Hrdel. Poslední jmenovaný pak ve 44. minutě přidal svou druhou branku a Lenc v závěru pečetil na konečných 6:1!

Prvních pár minut utkání působilo vyrovnaným dojmem, Willa na straně boleslavské a Suchana na straně havlíčkobrodské postupně prověřily projektily hned několika hráčů. Středočeši ale postupem času začali dominovat. Nejprve dostal spoustu prostoru obránce Drábek, branku ale přestřelil. Jen pár vteřin na to obdržel Výborný tak nečekanou přihrávku, že než stačil zareagovat, ten správný moment uplynul. Oproti tomu Marek Loskot si počínal velmi pohotově, když za Suchanova záda dorazil Pojkarovu dělovku.

Hosté měli šanci reagovat v přesilové hře, ale až na střelu zápěstím, kterou vyslal Morava, toho mnoho nevymysleli. Po zbytek prvního dějství držel Rebely nad vodou především Suchan, který předvedl hned několik bravurních zákroků. Se střelou Výborného mu sice musela pomoct i tyčka, aktivního Ryse ale zvládl během chvíle hned dvakrát.

Začátek druhé třetiny začali lépe hosté. Byli aktivní, důrazní a svou snahu velmi brzy zpečetili brankou. Na 1:1 vyrovnal Tomáš Protivný. Bruslaři pochopili, že budou muset opět zabrat, pokud se chtějí znovu dostat do vedení. Zahrozil Kafka, který netrefil odkrytou klec. Nějakou dobu se hrála poměrně vyrovnaná šachová partie, jenže pak usedl na trestnou lavici havlíčkobrodský Rytnauer…

V přesilovce usměrnil kotouč za Suchanova záda Lukáš Pabiška a rozpoutal přesně 78 sekund dlouhý úsek hrůzy pro hosty. Za minutu dostal parádní přihrávku od Koudelky Jiří Rys a než se stačil někdo vůbec pořádně rozkoukat, lovil Suchan puk ze sítě znovu. Tentokrát dostatečně dobře nepokryl dorážku Zbyňka Hrdela. Paralizovaní hosté si vybrali oddechový čas, k tradičnímu řešení situace – výměně brankáře – ale nepřistoupili.

Rebel rozhodně nevkročil do třetí třetiny se svěšenou hlavou, a tak se Will musel velmi brzy ohánět proti střele Meidla. Na druhou stranu Bruslaři očividně také udělali v kabině svůj domácí úkol a propočítali si, co bude a nebude ještě třeba. Evidentně se rozhodli neponechat nic náhodě, a tak se ve 44. minutě mezi hostujícími obránci prosmýkl toho večera už podruhé Zbyněk Hrdel a poslal puk někudy mezi Suchanovými betony.

Začalo být jasné, že Brodští mají jenom jedny nervy. Zatímco se snažili, aby to nebylo ještě horší, než už to bylo, Středočeši si ze zbytku zápasu udělali spíš jakýsi trénink, kdy zkoušeli, co se dalo. Nutno podotknout, že Rebely hodně podržel jejich gólman a to i v momentě, kdy na trestnou lavici usedl Protivný. Po faulu Němečka si pak ještě v početní výhodě zahráli i hosté a ačkoliv se hodně snažili, nedosáhli už ani na kosmetickou úpravu skóre. O tu se naopak v 58. minutě postaral domácí Radan Lenc!

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: Myslím, že jsme viděli kvalitní utkání, které určitě potěšilo naše fanoušky. Podle mého názoru Brod ukázal, že je to silné, hokejové mužstvo a o to lepší byl náš výkon. Ty tři rychlé góly mohou vypadat jako šťastné, ale já bych řekl, že jsme tomu šli naproti. Štěstí jsme si naklonili na svou stranu poctivou dřinou.

Karel Dvořák, trenér HC Rebel Havlíčkův Brod: Pochopitelně rozhodla druhá třetina, to je bez debat. Udělali jsme tři hrubé chyby a soupeř nás bez zaváhání potrestal. Nemyslím si, že bychom do té doby hráli špatně, ale tohle zkrátka všechno zlomilo. Do třetí dvacetiminutovky jsme šli s tím, že to ještě nechceme vzdát, ale proti takovému soupeři, jakým je Mladá Boleslav, to už bylo téměř bez šancí.