BK MLADÁ BOLESLAV

Třebíč si odváží šestku a Nouza dal svůj 100. gól za Boleslav

5. 11. 2012
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

6:1

2:0, 2:0, 2:1

SK Horácká Slavia Třebíč

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Demel (Jiránek, Loskot), 13. Toman (Vrbata), 23. Škumát (Výborný, Lenc), 40. Pojkar (Vrbata, Kasík), 42. Výborný (Pabiška, Kafka), 48. Nouza (Mikulík, Vrbata) - 47. Dočekal (Káňa). Rozhodčí: Schmejkal - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100. Střely na branku: 39:19.

BK Mladá Boleslav

Will – Pojkar, Kasík, Chaloupka, Němeček, Toman, Jindra, Bohunický, Šmach – Nouza, Vrbata, Mikulík – Kafka, Výborný, Pabiška – Loskot, Demel, Jiránek – Lenc, Koudela, Škumát

SK Horácká Slavia Třebíč

Čiliak (42. Dusík) – Rangl, Malena, Zdráhal, Dlapa, Sobotka, Sláma, Bilčík – Kaut, Dolníček, Burian – Čuřík, Nahodil, Šlahař – Vondráček, Dočekal, Fořt – Kadela, Káňa, Křivohlávek – Moučka

M l. B o l. – Zápas s Třebíčí se vyvíjel poměrně jasně. Bruslařský klub se v relativně pravidelných intervalech prostřílel až do vedení 5:0, dávali Demel, Toman, Škumát, Pojkar a Výborný. Hosté pak sice snížili, když se trefil Dočekal. Na jeho branku ale bleskově odpověděl Tomáš Nouza, který se prosadil po pětizápasovém půstu. Čekat se ovšem vyplatilo, Nouza si totiž právě touto trefou naúčtoval svou 100. branku v dresu BK Mladá Boleslav. Kuriózní přitom je, že si na ni musel několik minut počkat – rozhodčí ji totiž nejdřív připsali Mikulíkovi!

Mladá Boleslav šla velmi rychle do vedení a to opticky ještě navíc relativně snadno. Tomáš Demel se už na začátku třetí minuty dostal okamžitě po nástupu na led do útočného pásma a bez zaváhání zakončil. Následovala vyloučení na obou stranách, ani domácí ani hosté ale nepředvedli nic, co by mělo naději na další změnu skóre.

Bruslaři sice tlačili o něco víc než Třebíčští, branka Milana Tomana ale působila tak trochu jako blesk z čistého nebe. Šikovnou střelou těsně k tyči nedal boleslavský obránce překvapenému Čiliakovi žádnou větší šanci. Nutno podotknout, že akcie hostů držel vysoko nad vodou právě jejich brankář, který si připsal i spoustu dobrých zákroků.

V úvodu druhé periody zaúřadovali Třebíčští, proti střele Čuříka se Will ohnal na poslední chvíli. Jenže "nedáš – dostaneš" a kotouč tak ze své svatyně lovil opět Čiliak. Miroslava Škumáta sice není v boleslavském dresu vidět příliš často, v tomto případě ale puk zametl velmi zkušeně.

Další úsek zápasu patřil spíš Slavii. Nejprve se hned dvakrát protlačili do slibného brejku, načež následovala série faulů, z níž vykrystalizovala 35 sekund dlouhá dvojnásobná přesilovka právě pro Třebíč. Hosté ovšem projevili málo fantazie, a tak toho nezůstalo mnoho, co by Bruslaři soupeři dovolili. Pouhých pět vteřin před zazněním sirény pak navíc na 4:0 navýšil po spolupráci s Vrbatu obránce David Pojkar.

Také třetí vstup patřil Boleslavským, kapitán David Výborný trefil skulinu mezi Čiliakovými betony, kterého svým kouskem následně vyhnal z klece. Nástup Dusíka společně s vybraným oddechovým časem Třebíči pomohli, Martin Dočekal totiž střelou z mezikruží snížil a zároveň připravil Willa o čisté konto.

Hosté ale neudrželi nadějný moment dlouho, následovalo totiž vyloučení Zdráhala a poté už stý gól Tomáše Nouzy, na kterého zapomněla třebíčská obrana. Nouza si ale na připsání svého jubilejního gólu musel počkat, rozhodčí totiž za střelce nejprve označili Mikulíka. I v samotném závěru se ještě děly zajímavé věci. Nejprve vytáhl Will zákrok àla Hašek a to proti Čuříkovi, poté Vrbata svou bombou orazítkoval mantinel za bránou.

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: Dnešní utkání bylo docela povedené. Po předchozím zápase s Jihlavou, kdy se nám tolik nedařilo, jsme vstřelili branky. Soupeř se snažil hrát hokej, což nám vyhovuje. Věděli jsme, že Třebíč hraje agresivněji a myslím si, že diváci se museli dobře bavit. Inkasovaná branka z naší strany je sice škoda, nicméně si myslím, že jedna branka nic neřeší.

Kamil Pokorný, trenér SK Horácká Slavia Třebíč: V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři k vítězství. Jeho hra byla dnes plná nasazení a bojovnosti, na kterou jsme nedokázali odpovědět. Boleslav má kvalitní tým, a pokud se ten sloučí s bojovností, kterou dnes předvedli, tak je prakticky v této soutěži neporazitelná. Nedokázali jsme se prosadit a s přibývajícím časem jsme už čekali na závěrečnou sirénu. Máme velice mladé družstvo, navíc spoustu zraněných, takže pro nás bylo těch šedesát minut obrovskou školou.