BK MLADÁ BOLESLAV

Precizní obrana na Jihlavu platila. Bruslaři udeřili v koncovkách třetin a slaví jubilejní výhru

23. 1. 2013
napsal Libor Kucza, Daniel Langer
HC Dukla Jihlava

0:2

0:0, 0:1, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 40. Toman (Nouza, Výborný), 60. Loskot (Koudelka). Rozhodčí: Vampola - Čech, Reich. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1341. Střely na branku: 27:32.

HC Dukla Jihlava

Rittich - Ficenc, Dobrovolný, Kolafa, Podlipnik, Zadražil, Štebih, Drtina - Hodek, Velecký, Maliník - Zeman, Malec, Pekárek - Polcar, Filip, Jeslínek - Pometlo, Pěška, Mikeš

BK Mladá Boleslav

Will - Šmach, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Žabka, Bohunický - Nouza, Vrbata, Padělek - Kafka, Výborný, Pabiška - Koudelka, Pitule, Rys - Frolík, Loskot, Jiránek

J i h l a v a - Složité střetnuté dlouho připomínalo předchozí měření sil obou soupeřů na Horáckém zimním stadionu a chvílemi to vypadalo, že se diváci v základní části znovu vstřelené branky nedočkají. Jenže před koncem druhého dějství domácí nabídli Středočechům početní výhodu a tu zužitkoval chytrou ranou od modré Milan Toman. Boleslavští se už dopředu nutně tlačit nemuseli a tak vznikal prostor, který Dukla využívala k ohrožení Willa, ten ale navzdory velkému závěrečném tlaku své spoluhráče podržel a vychytal páté čisté konto sezóny. Výsledek pečetil do prázdné klece technickou brankou Loskot, čímž definitivně ztvrdil dosažení hranice sta získaných bodů v této sezóně.

Vstup do utkání měla o něco lepší hostující Mladá Boleslav, leč z nastalého tlaku vytěžila jen pramálo. Rány Milana Tomana a Romana Němečka skončily pouze na připraveném Davidu Rittichovi. Na druhé straně hrací plochy se prezentoval Roman Maliník. Největší příležitost úvodního dějství přišla v 9. minutě, když nastal před Rittichem obrovský závar. Jihlavský muž v masce ale nakonec neposedný kotouč uklidil do rukavice. Nedlouho poté se pokoušel překonat Willa dvakrát Marek Drtina. Ani v jednom případě ale vytáhlý obránce úspěch neslavil. S přibývajícím časem začala Dukla herní obraz vyrovnávat, radost z přesného zásahu jí to však nepřineslo.

Taktéž prostřední část byla spíše vyrovnaná. Velmi dobře bruslící hosté ale ze svého tlaku vůbec nic nevytěžili. Převážit misky vah na jihlavskou stranu se pokoušel několikrát Michal Velecký. Technický forvard ale mířil povětšinou mimo. Ve 33. minutě se hosté protlačili před Ritticha, který však forhendový blafák jednoho z mladoboleslavských útočníků překazil. O tři minuty později stála štěstěna při domácích. Kafka a Němeček totiž v rozpětí několika vteřin orazítkovali tyč. Kýženého vedení se mužstvo z města značky Škoda dočkalo v čase 39:24, když Milan Toman využil střelou od modré čáry početní výhodu – 0:1.

Do závěrečné třetiny vstoupila Mladá Boleslav s poctivou defenzivní hrou, jihlavské akce rozbíjela již v zárodku. Solidní příležitost k vymazání nepříznivého skóre měla Dukla ve 48. minutě, Roman Mikeš ani Tomáš Ficenc však neuspěli. Při následném jihlavském vyloučení se do největší šance dostala paradoxně Dukla. Michal Velecký se při přečíslení dvou na jednoho rozhodl vypálit. Jeho projektil ale zamířil těsně vedle levé tyče.

V závěru utkání byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, Dukle se tak otevřela cesta k vyrovnání. K posílení této početní výhodu poslal Petr Vlk na led o jednoho hráče navíc, David Rittich zůstal na střídačce. V této herní situaci rozhodli hosté o svém vítězství nepříliš často vídaným způsobem. Marek Loskot unikal zcela sám na odkrytou branku, načež jej Michal Velecký podle hlavního arbitra fauloval. Vyústěním této situace byl technický gól pro Mladou Boleslav – 0:2. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav): V Jihlavě se nikdy nehraje moc dobře, protože má domácí zápasy dobře zmáknuté, opravdu se tu hraje těžko. Proto jsme za výhru hrozně rádi. Vítězství se nerodilo lehce, v první třetině jsme si sice nějaké šance vytvořili, ale nebylo jich zas tak moc. Vůbec celé utkání bylo bojovné, bojovalo se o každý kousek ledu. Přesto si však myslím, že jsme byli o ten gól lepší a vyhráli zaslouženě.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Viděli jsme dobrý zápas, ze kterého sice odcházíme poražení, přesto si myslím, že můžeme mít hlavy vzhůru. Předvedli jsme bojovný hokej, se soupeřem jsme drželi tempo a ve třetí třetině jsme byli i lepší. Alespoň opticky, měli jsme i více střel. Bohužel nám to tam nespadlo. Úroveň dnešního zápasu byla vysoká, také proto, že jsme hráli s nejlepším týmem této ligy.