BK MLADÁ BOLESLAV

Strhující drama urvali domácí, návrat do Boleslavi za stavu 2:2

13. 3. 2013
napsal Jaroslav Svoboda
SK Horácká Slavia Třebíč

2:1sn

0:0, 1:1, 0:0 - 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Dolníček (Dočekal), vítězný nájezd Čuřík – 29. Němeček (Výborný, Toman). Rozhodčí: Pavlovič, Vampola - Flégl, Zíka. Vyloučení: 7:7, navíc Toman (MBL) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3270. Střely na branku: 36:48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč

Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Dietz, Bilčík, Čejka, Sláma - Dočekal, Dolníček, Káňa - Vondráček, Ostřížek, Křivohlávek - Čuřík, Moučka, Fořt - Přibyl, Kadela, Čech - Kaut

BK Mladá Boleslav

Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kolafa, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Kafka, Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Ondřej - Jiránek, Havlíček, Pitule

Mladá Boleslav si z Třebíče mečbol nedoveze. Čtvrtý souboj obou semifinalistů dospěl po vyrovnaném průběhu až do prodloužení, ve kterém sice měli Bruslaři v samotném závěru i minutu dlouhou výhodu přesilové hry, ale branku v ní nevstřelili. Do vedení šla v utkání Třebíč, trefil se ve 24. minutě Dolníček. Na jediný gól ze hry, který vstřelil obránce Roman Němeček, již nikdo z hostů navázat nedokázal, v nájezdech pak urvala Slavia vítězství ve svůj prospěch.
První třetinu dnešního semifinálového zápasu načali Slávisté dvěma slepenými přesilovkami. Hráči bruslařského klubu se však ubránili, když se neujal střelecký pokus Dočekala ani teč z hole Rangla a poté ohrozili Čiliaka střelou Mikulíka z šesté minuty. Domácí gólman si poradil i se střelami Pojkara a Chaloupky, kteří branku Třebíče ostřelovali od modré čáry v minutě desáté.

Boleslavská jednička v brankovišti, Will, musel ukázat své umění ve dvanácté minutě proti jedovce Káni. O tři minuty později se zrodila první branková příležitost hostů, kteří v přesilové hře zatlačili Slávisty do těžké defenzívy a až odpal kotouče z brankové čáry Zdráhalem vše vyřešil. Do první sirény ještě zahrozil Vrbata, ale Čiliak měl své betony připraveny.

Skóre zápasu se poprvé měnilo v čase 23:32, kdy kapitán Horácké Slavie David Dolníček, nadvakrát dorazil kotouč za záda Willa po střele Dočekala - 1:0. Hosté z města automobilů mohli srovnat krok ve své druhé přesilové hře, ale domácí svojí obětavostí obrovský tlak bruslařů ustáli.

Mladá Boleslav se vyrovnání dočkala v čase 28:30. Při hře čtyř proti čtyřem využil vyhraného bully v útočném pásmu Roman Němeček a propálil po asistenci Výborného vše, včetně domácího brankáře - 1:1. Středočechům po vyrovnání narostla křídla a Slávisty několikrát podržel výtečný Čiliak.

Po menší potyčce a vzájemném vyloučení po dvou hráčích na obou stranách, vypálil ve třicáté čtvrté minutě tvrdě od modré čáry Bilčík a Will vytěsnil přesně letící kotouč mimo tři tyče svým ramenem. Na druhé straně si u své tyče počíhal na Vrbatu pozorný Čiliak, po čtyřiceti minutách se tedy do kabin odcházelo stále za nerozhodného stavu.

Do třetího dějství vstoupili domácí aktivně, pomohla jim k tomu dohrávka přesilové hry z druhé třetiny. Boleslavský Will však ustál tlak i po jejím skončení a hosty v této fázi zápasu podržel. Ve čtyřicáté páté minutě musel svůj parádní zákrok vytáhnout i domácí Čiliak proti střeleckému pokusu Výborného.

Téměř od padesáté minuty základní hrací doby již byla hra z obou stran opatrnější, žádný z týmů nechtěl udělat osudovou chybu. Přesto poslední slovo zápasu mohl mít domácí Vondráček, který si půlminutku před třetí sirénou nepřišel tváří v tvář na Willa.

V prodloužení se nejprve osmělil Fořt, ale ostrý zákrok si připsal až Čiliak po tutovce Demela z mezikruží. Hosté se nadechovali k závěrečnému tlaku, kterému se domácí kouč postavil oddechovým časem. Když poté neuspěli svými střeleckými pokusy Vrbata a Mikulík, nabídlo prodloužení zajímavou zápletku. V čase 69:00 byl vyloučen domácí Rangl a v čase 69:53 k němu přisedl i kapitán Dolníček. Slávisté se ubránili a zápas dospěl podruhé v sérii do samostatných nájezdů.

V této disciplíně byli úspěšnější hráči Horácké Slavie, když se prosadili Milan Přibyl a Jakub Čuřík proti jedinému exekutorovi hostů Davidu Vrbatovi. Série se tak po vítězství domácích 2:1 sn za nerozhodnutého stavu 2:2 stěhuje zpět do Mladé Boleslavi.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, BK Mladá Boleslav: Zápas jsme dotáhli až do nájezdů, tam už to bylo padesát na padesát a my jsme je nezvládli. Play – off teď pokračuje zase v pátek. Od poloviny zápasu jsme Třebíč přehrávali, asi se na nich projevila únava, nebo jsme my začali hrát ve větším pohybu. V prodloužení jsme soupeře skoro nepustili z pásma, bohužel se ubránili a nájezdy jsme pak nezvládli. Určitě jsme nečekali, že to bude lehká série, kterou vyhrajeme 4:0. Je to vyrovnané, výsledky jsou těsné a musím říct, že tady jsme nastupovali skoro proti šesti hráčům. Publikum v Třebíči bylo fantastické, hnalo domácí dopředu a nám chyběl ten pověstný kousek štěstí, aby puk spadl za brankovou čáru.

Kamil Pokorný, SK Horácká Slavia Třebíč: Jsem ve velkých emocích, je to pro mě složité, ale pokusím se nějaká slova říct. Soupeř je kvalitní na puku, má čtyři kvalitní formace. Zase jsme hráli s velikým nasazením a bojovností, puky jsme chytali i do obličeje, třeba Václav Čejka, padali jsme do ran. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak, měli jsme daleko na střídačku a tam jsme měli problém. Ustáli jsme to a na začátku třetí třetiny jsme nedali tři gólové šance. V prodloužení se projevila ta kvalitní hra soupeře na kotouči, my jsme to ale ubojovali, v bráně nás podržel vynikající Čiliak. Penalty jsme hostům vrátili, za což jsem strašně rád. Jakub Čuřík si o ni řekl, tak jel a dal ji. Milana Přibyla jsme vybrali, není to úplný specialista, ale dnes jsme věřili, že to na gólmana soupeře bude platit a jak se ukázalo, vybrali jsme správně. Neskutečné bylo dnes publikum, to nám dodává další sílu.