BK MLADÁ BOLESLAV

Důraz před bránou vynesl Boleslavi mečbol!

16. 3. 2013
napsal Štěpán Tomš
BK Mladá Boleslav

5:2

3:0, 0:1, 2:1

SK Horácká Slavia Třebíč

Statistiky

Branky a nahrávky: 15. Nouza (Němeček, Koudelka), 17. Koudelka (Demel, Mikulík), 18. Vrbata (Nouza, Pojkar), 52. Hrdel (Koudelka, Mikulík), 58. Demel (Němeček, Koudelka) – 26. Dolníček (Káňa), 50. Čuřík (Dočekal). Rozhodčí: Pešina, Přikryl – Flegl, Zika. Vyloučení: 9:7, navíc Dolníček (TRE) 10 min. OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3590. Střely na branku: 42:31.

BK Mladá Boleslav

Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Hrdel – Rys, Pitule, Ondřej

SK Horácká Slavia Třebíč

Čiliak – Rangl, Malena, Zdráhal, Dietz, Bilčík, Čejka, Sláma – Dočekal, Dolníček, Káňa – Vondráček, Ostřížek, Křivohlávek – Čuřík, Dlapa, Fořt – Přibyl, Kadela, Čech – Kaut

M l. B o l. – Hokejisté Bruslařského klubu zdolali na domácím ledě Třebíč 5:2 a v semifinálové sérii se ujali vedení 3:2. Přitom do zápasu vstoupili nevídaně – pětkrát za sebou hráli v oslabení. Díky dobrému pohybu a nemohoucnosti Třebíče přesilovky přečkali a začali střílet góly. Vedení o tři branky se postupně ztenčovalo, zápas rozhodl definitivně až pohotový Zbyněk Hrdel osm minut před koncem.

Napětí. Jedním slovem by se dalo charakterizovat dění v první třetině, ve které rozhodčí rozdali hned devět dvouminutových trestů. Prvních deset minut se domácí prakticky jen bránili, protože byli vyloučeni pětkrát.

Třebíč ale své početní výhody nesehrála příliš dobře a zásahy brankáře Willa se daly spočítat na prstech jedné ruky Snad s Dolníčkovým pokusem měl domácí brankář nejvíce starostí, protože puk zahlédl až na poslední chvíli. Ve 13. minutě hosty nevyvedla z letargie ani přesilovka pět na tři, čehož mohli později nejednou litovat.

V 15. minutě se poprvé měnilo skóre. Od modré čáry vypálil Němeček a Čiliak puk betonem vyrazil přímo na hůl Lukáš Pabišky, který jej poslal do sítě. I Boleslav si následně vyzkoušela přesilovku 5 na 3, trvala šedesát osm sekund. Gól ale padl až v klasické početní výhodě. Volně ležící puk pod klečícím Čiliakem nalezl Martin Koudelka a šťouchl jej do sítě.

Podobná situace předcházela i třetímu gólu. Čiliak se nehýbal v domnění, že má puk pod sebou. Jenže kotouč ležel u pravé tyče, čehož si všiml nejdříve David Vrbata a stahovačkou poslal svůj tým do tříbrankového trháku.

Druhá třetina začala povedenou spoluprácí Mikulíka s Koudelkou, která další trefou neskončila. Naopak se probudila Třebíč a několikrát zahrozila. Ve 26. minutě obrana Boleslavi chybovala ve středním pásmu a přečíslení dvou proti jedinému obránci zakončil překonáním bezmocného Willa David Dolníček.

Ještě lépe se mohlo dýchat jeho spoluhráčům o minutu později, Čuříkova rána ale skončila jen na tyči. Domácí znovu začali lépe bruslit, hru vyrovnali a vytvořili si taky několik šancí. Ve druhé dvacetiminutovce však Čiliak zůstal nepřekonán .

Ve třetím dějství se dál hrál vyrovnaný hokej, v němž domácí byli častěji v zakončení, zatímco Třebíč ve svých šancích hodně nebezpečná. V úvodu Vondráček přebruslil obranu a od mantinelu vystrašil Willa, domácí tým byl zase dvakrát blízko gólu v přesilovce. Ve 48. minutě odmítl velkou šanci Výborný a trefil jen betony brankáře, to na protější straně Jakub Čuřík nabídnutou příležitost využil.

Třebíč se usadila v útočném pásmu po další boleslavské chybě ve středním pásmu a právě Čuřík vyjel z rohu kluziště a překonal Willa mezi betony. Rázem hnala dvoustovka fanoušků Třebíče své hráče za vyrovnáním, které Bruslaři nedovolili.

V přesilovce se zaskvěl Čiliak proti Demelovi, který už zasouval puk do odkryté brány. Klid vnesla na domácí hole až dorážka Zbyňka Hrdela, jenž utkání svou pohotovou dorážkou z otočky prakticky rozhodl. Hosté inkasovali naposledy v 58. minutě z hole Tomáše Demela. Svou druhou přesilovku 5 na 3 hrála Třebíč až v úplném závěru a velký význam pro ni tak neměla. Boleslav se po výsledku 5:2 ujala vedení v sérii a v pondělním utkání může rozhodnout.

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý, BK Mladá Boleslav: Na začátku bylo příliš vyloučení, a kdyby hosté dokázali nějaké využít, mohlo to vypadat úplně jinak. Třebíči se to ale nepodařilo a nás naopak nakoplo k solidnímu výkonu, kdy jsme soupeři v krátkém časovém sledu dali tři branky. Ve druhé třetině se soupeři podařilo korigovat a malinko se zvedl, ale my předvedli hokejovější výkon a zaslouženě střetnutí dovedli do vítězného konce. Máme mečbol a víme, že ten poslední krok bude těžký. Chceme hráče připravit, obrnit se a sérii ukončit.

Trenér Kamil Pokorný za SK Horácká Slavia Třebíč odmítl utkání pro boleslavský web komentovat.