BK MLADÁ BOLESLAV

Do sítě Tygrů se trefil jen Nouza. A to je málo

5. 4. 2013
napsal Jitka Čechová
Bílí Tygři Liberec

4:1

0:0, 2:1, 2:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 23. Filippi (Kudrna, Čakajík), 35. Víšek (Duda), 49. Moravec (Duda), 57. Duda (Čutta, Pospíšil) – 40. Nouza (Toman, Výborný). Rozhodčí: Turčan, Hodek – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 9:10, navíc Kafka (MBL) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6633. Střely na branku: 31:19.

Bílí Tygři Liberec

Vošvrda – Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta, Štich – Dušek, Víšek, Špaček, Pospíšil, Galamboš, Kudrna, Filippi, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd

BK Mladá Boleslav

Will – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Kulich – Nouza, Koudelka, Havlíček – Jiránek, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Rys, Pitule, Ondřej

L i b e r e c – Výsledky venkovních zápasů Bruslařského klubu zůstávají pod bodem mrazu. Zatímco ve třech domácích utkáních dali 15 branek, venku se ve stejném počtu duelů trefili jen dvakrát. Jedním z těch gólů je trefa Tomáše Nouzy, který na ledě libereckých Tygrů snížil ve 40. minutě na 1:2. To bylo ale jediné důraznější slovo, které Boleslavští v šestém utkání baráže řekli.
Druhý vzájemný zápas mezi Libercem a Mladou Boleslaví se tentokrát konal pod Ještědem. Zahajovací třetina působila poměrně svázaným dojmem, kdy se oba týmy soustředily zejména na pozornou defenzivu. Jako první lehce rozvířil stojaté vody úvodního dějství Filippi, jenž unikl v oslabení a dvakrát vyzkoušel pozornost Willa.

Daleko větší rozruch se ale udál o několik minut později před brankou Vošvrdy, který dostal znovu důvěru od začátku utkání. Před jeho klecí se dostal do velké šance Nouza, ovšem v poslední chvílí mu seknutím zlomil hůl Výtisk. Sudí neváhal a nařídil trestné střílení. Mladoboleslavský forward ale kličkou do forhendu úspěšný nebyl.

Ve zbytku první dvacetiminutovky už jsme se dalších výraznějších šancí nedočkali, a hráči tak šli do kabin za bezbrankového stavu. Druhé dějství mu už ale moc nepřálo. Po necelých třech minutách se k odraženému kotouči mezi kruhy dostal Tomáš Filippi a jeho dělovka prošla klubkem hráčů až do sítě.

Šance se rodily i nadále, a to na obou stranách. Libereckou svatyni ohrožovali Výborný a posléze Ondřej. Ani jeden si však gólovou radost neužil. Své příležitosti měli i domácí hokejisté, tu největší měl Nedvěd, který zkoušel štěstí netradiční střelou zpoza stojné nohy. Gól tak přišel až z poměrně nenápadné situace. Kotouč se chvilku ocitl bez držitele na brankovišti a pohotový Jan Víšek ho bekhendem poslal pod horní tyč.

Bílí Tygři se tedy dostali do dvoubrankového vedení a zdálo se, že ho do přestávky udrží. V poslední minutě ale přišla mladoboleslavská přesilovka a nahození Tomana. Mezi kruhy se letící kotouč otřel o hůl Tomáše Nouzy a zapadl mezi Vošvrdovy betony.

Závěrečná třetina tedy odstartovala za těsného vedení podještědských hokejistů. Těm se ho podrželo udržet i přes velkou Jindry, který poslal odražený kotouč mimo branku. Na opačné straně kluziště už se síť v brance napnula. Jiří Moravec dostal puk na modrou čáru a tvrdou dělovkou zacílil do levého horního rohu branky Willa.

Po této události se hra lehce uklidnila a šancí ubylo. Do konce zápasu ale bylo ještě daleko a skóre se nakonec pohnulo ještě jednou. Čuttovo nahození v přesilovce tečoval Radek Duda a tři minuty před závěrem utkání dodal výsledku definitivní podobu. Bílí Tygři tak odčinili nepodařený zápas v Mladé Boleslavi a zvítězili 4:1.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek, Bílí Tygři Liberec: Bylo to kvalitní utkání se spoustou osobních soubojů. Zaměřovali jsme se hlavně na soupeřovi přesilovky, protože mají výborné procento využití. Jednou jsme sice v oslabení inkasovali, ale také jsme dali tři góly v přesilovce a to byl ten rozdíl. Jsme rádi za vítězství a za tři body.

Jan Vidner, BK Mladá Boleslav: Prohráli jsme, ale utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak, kdybychom proměnili trestné střílení a dostali se v zápase do vedení. Dostali jsme tři góly v oslabení, kdy jsme nedokázali vyhodit puk a soupeři tak vlastně nahráli.