BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři doma zase řádili. Litoměřicím nasázeli sedm gólů

18. 9. 2013
napsal Štěpán Tomš
BK Mladá Boleslav

7:1

2:0, 3:1, 2:0

HC Stadion Litoměřice

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Nouza (Výborný, Toman), 18. Broš (Výborný, Toman), 30. Koudelka (Klimenta, Vrbata), 34. Klimenta (Vrbata, Jindra), 37. Žabka (Mikulík, Koudelka), 48. Nouza (Toman, Výborný), 55. Pabiška (Výborný, Toman) – 29. Procházka (Krstev, Cingel). Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Beneš, Krátký. Vyloučení: 12:11, navíc Lenc (MBL) a Krstev (LTM) 5 min. + do konce. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2390. Střely na branku: 23:27.

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Jindra, Bohunický, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Loskot, Lenc – Rys

HC Stadion Litoměřice

Lukáš – Husák, Míka, Žovinec, Šulc, Krstev, Hrbas, Smetana, Kolář – Matai, Chabada, Čermák – T. Doležal, Hašek, Novák – Procházka, Rubeš, Cingel – Škop, Chlapík, Z. Doležal

M l. B o l. – Mladá Boleslav vyhrála i třetí zápas nového prvoligového ročníku. Po dobrém výkonu a atraktivní podívané pro diváky rozstřílela Litoměřice vysoko 7:1. Čtyři branky vstřelili Středočeši v přesilových hrách.

Boleslav měla jako v prvním domácím zápase drtivý nástup a svého soupeře v útočném pásmu motala tak dlouho, až přišel první faul a přesilovka pro domácí tým. V ní Tomáš Nouza vyjel s pukem od mantinelu a jeho přihrávka skončila šťastně v bráně.

Litoměřičtí neproměnili svou největší šanci ve vlastním oslabení, ve kterém ujeli ve dvou proti jedinému obránci Boleslavi. Matai prudkou přihrávkou oslovil Zdeňka Doležala, jenže ten ve ztížené pozici Valenta nedokázal překonat.

V 17. minutě se strhla mela u střídaček, po které na trestnou lavici usedli tři hráči Litoměřic a dva boleslavští. Boleslav tedy hrála další přesilovku, kterou si po chvíli ještě o jednoho muže vylepšila. Dvojnásobnou výhodu rychle využil Michal Broš po přihrávce Výborného.

Ve druhé třetině hosté zlepšili svou hru a dokázali snížit. Valentem vyražený puk dostal do brány prudkou ranou Martin Procházka. Středočeši se nenechali znervóznit a přidali rychle třetí gól, a že se bylo na co dívat. Parádní souhru přes dvě třetiny kluziště zakončil po sérii zadovek a přihrávek Martin Koudelka.

Na 4:1 navýšil boleslavský náskok Tomáš Klimenta. Od červené čáry jel na Lukáše sám a překonal jej po dobrém naznačení kličky. Další koření přidali do zápasu domácí Lenc a litoměřický Krstev. Ve 35. minutě oba zahodili rukavice a začali vyřizovat účty. Krstev přes zkrvavené plexisklo při odchodu do kabin snad ani neviděl na cestu.

Bruslaři stihli ve druhé třetině přidat i pátý gól. Mikulíkovu přihrávku usměrnil na bránu Boris Žabka. Brankář Lukáš sice zasáhl, ale puk vyrazit nedokázal.

Ve třetí třetině se domácí nepotřebovali nikam hnát. Byli si vědomi svého pohodlného náskoku a mohli hrát uvolněně. Ještě lépe se jim dýchalo po třetí využité přesilovce. Tomanovu přihrávku tečoval povedeně Tomáš Nouza.

Na 7:1 upravil po další rychlé přesilovkové kombinaci Lukáš Pabiška. Stál přímo před brankovištěm a využil perfektní Výborného přihrávky. V závěru zápasu měli šance také hosté. Šulc nejprve z ideální pozice bránu minul a ani dvouminutovou přesilovku pět na tři Litoměřice nevyužily. Boleslav se dobře bránila a dokráčela si pro další tři body.

Ohlasy trenérů

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Nechtěli jsme hrát žádného zaďoura, máme hráče na to hrát ofensivně. Ale soupeř dnes ukázal kvalitu. Zápas jsme odehráli přesně opačně než jak jsme si řekli. Nechtěli jsme být vylučovaní - první dva góly jsme dostali v oslabení. Za stavu 1:2, kdy ještě zbývala polovina zápasu do konce, jsme začali bláznit, zbytečně lítat dopředu. Zkušený soupeř nás dvakrát vybrejkoval a pak už to byla těžká křeč. Náš výkon byl trapný, zase jsme dostávali góly v prostoru brankoviště. Minulý zápas jsme takhle dostali de facto pět branek, dnes čtyři. Zkrátka - obrana, obrana, obrana.

Druhá věc je, že je to třetí zápas sezóny a my jsme přišli o třetího klíčového hráče. Nejdřív to byl Jánský, pak Forman, dnes si Míka zlomil ruku. Jestli to takhle půjde dál, tak za chvíli nebudeme mít s kým hrát.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav