BK MLADÁ BOLESLAV

První letošní samostatné nájezdy Bruslaři zvládli, porazili Benátky

28. 9. 2013
napsal Tomáš Nejedlo, Jitka Čechová
HC Benátky nad Jizerou

1:2sn

0:1, 1:0, 0:0 - 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 36. Klimt (Bortňák) – 4. Nouza (Výborný, Pabiška), 65. Nouza. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka – Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:7, navíc Protivný (MBL) 2 x 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 753. Střely na branku: 38:31.

HC Benátky nad Jizerou

Melicherčík – Pyrochta, Šimek, M. Pabiška, Vitásek, Ulrych, Jánošík – Bortňák, Urban, Klimt – Skalický, Skořepa, Jonák – Vařecha, Špaček, Dlouhý – Vlach, Jech, Maďar -- Mikyska

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška L. – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Lenc – Rys, Jiránek, Demel

B e n á t k y n. J. - Regionální derby, kde v minulé sezoně většinou nebylo o branky nouze, vyznělo letos na svůj první pokus poněkud skromněji. V první třetině se poměrně rychle trefil Nouza, pak ale přesné zásahy početné publikum vyhlíželo jen marně. Ojedinělé bylo i vyrovnání z hole Klimta, a tak duel dospěl až do samostatných nájezdů. V těch to s Bruslaři už už nevypadalo dobře, v poslední chvíli je ale zachránil Klimenta. Rozhodující zářez si na svou pažbu přidal Tomáš Nouza.

Téměř osm stovek diváků si našlo cestu do ochozů benáteckého zimního stadionu. A už po třech minutách hry příznivci mohli sledovat dobrou příležitost někdejšího reprezentanta v dresu Bruslařů Davida Výborného, který v dobré parketě zamířil mimo tři tyče Melicherčíkovy branky. Jenže Boleslav to mrzet nemuslo. Časomíra od této šance ukrojila jen pár vteřin a hosté se radovali. V gólu měl prsty Výborný, jenž zpoza branky našel volného Tomáše Nouzu a ten z bezprostřední blízkosti překonal benáteckého gólmana - 0:1. V další šanci Mladoboleslavských se v polovině první části hry zjevil Jiránek, ovšem i pro něj byla domácí branka malá. Boleslavská obrana v čele s brankářem Valentem působila jistě a žádný z patnácti puků vystřelený na svou branku nepropustila do sítě.

Druhá třetina, co se střeleckých pokusů týče, patřila oproti té první spíše hostům. Do velké šance se ale zkraje druhé periody prodrali domácí, konkrétně Dalibor Bortňák. Velkou zásluhu na této akci měl ale Marek Pabiška, který hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, jemuž ale v rozhodující chvíli puk přeskočil hůl. Boleslav kontrovala v přesilové hře dvojčetem benáteckého Marka Pabišky Lukášem, jenž se dostal za záda domácích beků, avšak Melicherčík výborným zákrokem svůj tým podržel. Ještě v téže minutě v oslabení po chybě pro změnu boleslavských zadáků pláchl Tomáš Urban. Ani po této šanci se ale skóre neměnilo, vysoký forvard totiž minul pravou tyčku. A když hosté ani z velkého závaru před Melicherčíkem neskórovali, udeřilo na druhé straně. Konkrétně v 36. minutě, kdy zkušený Tomáš Klimt ranou k pravé tyči zúročil benáteckou aktivitu - 1:1. Skóre po dvou třetinách tedy bylo vyrovnané.

Se vstupem do třetí třetiny se do šance prodral Tomáš Klimenta, který ještě v barvách Liberce oblékl i benátecký dres. Výborný Melicherčík si poradil i s touto šancí, sklapl totiž své betony včas a nepustil puk za svá záda. Dobrý hokej pokračoval, na druhé straně měl práci i Valent, jehož zaměstanala Jánošíkova rána. Boleslavský urostlý gólman kotouč našel ve svém klíně. Šance se téměř pravidelně střídaly na obou stranách. Jech po Vlachově sklepnutí pálil razantně, naštěstí pro Bruslaře branku Valenta minul. Na opačné straně kluziště Klimenta sklepl puk na Mikulíka. Toho ale zázračně lapačkou vychytal Melicherčík - to byla obrovská šance hostí! A když ani Klimtova šance nebyla proměněna, zápas nezadržitelně dospěl do prodloužení.

V nastavení měl jedinou větší příležitost mladoboleslavský Bohunický, z ostrého úhlu ale přestřelil. O druhém bonusovém bodu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jelo se celkem pět sérií. Marek Pabiška uspěl blafákem a ve třetí sérii byl v těžké pozici Klimenta, který ale také dal. Došlo i na bratrský souboj Pabišků - domácí Marek, ani hostující Lukáš nedali, a tak vzal osud nájezdů do svých rukou Tomáš Nouza a fintou vyzrál na Melicherčíka. Protože Klimt poté neproměnil, tým z města automobilů bral bod navíc - 1:2.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (hlavní trenér Benátek nad Jizerou): Před zápasem bych bod bral, po něm jsem ale zklamaný. Myslím si, že jsme si druhý bod zasloužili my. Mladá Boleslav však v samostatných nájezdech prokázala sílu svého kádru.

Jan Vidner (asistent trenéra Mladé Boleslavi): Za dva body jsme rádi. V Benátkách nad Jizerou se hraje špatně. Na Mladou Boleslav se každý chce vytáhnout, body z venku se tudíž počítají. Domácí jsou těžký soupeř, podobných utkání nás ale čeká více. Nikdo nemůže čekat, že Boleslav všechny přejede.