BK MLADÁ BOLESLAV

Také na Moravě to Boleslav zvládá, dalším poraženým je Havířov

13. 11. 2013
napsal Jitka Čechová, Josef Nudera
HC AZ Havířov 2010

2:4

1:2, 0:1, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 1. Klimša (Němec, Šedivý), 53. Klimíček (Graca, Říčka) – 17. Klimenta (Mikulík, Broš), 20. Ovčačík (Mikulík, Broš), 28. Nouza (Lenc, Němeček), 50. Mikulík (Klimenta). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 0:6, navíc Maruna (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2099. Střely na branku: 33:34.

HC AZ Havířov 2010

Daneček – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Koma, Graca, Klimíček, Rimmel P. – Klimša, Němec, Šedivý – Maruna, Haas, Říčka – Daneček, Šlahař, Matějek – Kanko, Škumát, Rimmel M.

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Bohunický, Protivný, Kurka, Bernat – Nouza, Výborný, Lenc – Mikulík, Broš, Klimenta – Musil, Vrbata, Starý – Jiránek, Loskot, Frolík

H a v í ř o v – Dlouhá cesta na severní Moravu se na Bruslařích zřejmě v úvodu zápasu trochu projevila, už po 49 sekundách hry se totiž prosadil domácí Klimša. Svěřenci trenérů Výborného a Jelínka se ale dostali do tempa a ještě v první třetině skóre zvrátili trefami Klimenty a Ovčačíka ve svůj prospěch. Ještě před polovinou zápasu navýšil Nouza a ve třetí třetině přesně zamířil Mikulík. Domácím se sice ještě podařilo snížit, to ale už bylo úplně všechno. V náročném šestidenním venkovním programu tak Bruslaři už potřetí ukořistili plnou bodovou dávku. Štaci se pokusí stejně úspěšně završit už ve čtvrtek v Olomouci.

Do utkání, které bylo pro Havířovské s nádechem slavnostního okamžiku, jelikož se přesně před 45 lety odehrál v Havířově první hokejový zápas, vstoupili lépe hosté. Nicméně Havířov zahrozil z první velké akce zápasu. Erik Němec s Davidem Klimšou se dostali do protiútoku dva na jednoho a této šance využili dokonale. Druhý jmenovaný trefil přesně horní růžek Valentovy branky – 1:0.

Havířov si vypracoval během první třetiny několik obrovských šancí, ale ty nevyužil. Mezi nimi byly i dvě přesilové hry. V 17. minutě se podařilo hostům z nenápadné akce srovnat. Tomáš Klimenta spíše nahazoval puk na Danečka, ale tomu kotouč propadl přes rameno do branky – 1:1. V poslední minutě první periody zamrazil havířovský zimák Ctirad Ovčačík. Toho skvěle našel zpoza branky Mikulík a Ovčačík vystřelil střelu zápěstím mezi betony Danečka – 1:2.

Od druhé třetiny se do více šancí tlačil hostující favorit. Vrbatu i Lence ale vychytal Daneček. Ve 28. minutě se do velké šance dostali i Havířovští. Erik Němec vypálil z velké blízkosti, ale slovenský brankář puk lapil. Ve 28. minutě se Bruslaři dostali do dvoubrankového vedení. Tomáš Nouza se dostal až za havířovskou obranu, brankář Daneček proti němu vyjel, a Nouza zkušeně zakončil po parádní kličce – 1:3. Ve 32. minutě trefil domácí Škumát tyčku! V závěru druhé periody dokázala Boleslav ubránit dvojnásobnou přesilovku soupeře.

Úvod třetí třetiny přinesl obrovskou šanci Havířova. Klimíček stál sám před prázdnou brankou, ale Michal Valent vložil do volného prostoru svou hůl a puk vytěsnil! Ve velké šanci, kdy puk nakonec prošel za Valenta, bylo ale pískáno a přerušena hra. Ve 48. minutě se dostal k povedené střele na kruh Tomáš Klimenta, ale Daneček mu puk lapil famózně do lapačky. V 50. minutě se Mladoboleslavští dokázali dostat ke čtvrté brance. Milan Mikulík dostal pěknou přihrávku od Klimenty a se zakončením z kruhu si poradil střelu k tyčce, na kterou neměl Daneček šanci – 1:4.

V 53. minutě dokázal Havířov k velké radosti domácího publika snížit. Robert Říčka dokázal puk zatáhnout do útočné třetiny, kde nahrál puk na Daniela Gracu, ten vystřelil na branku a Jiří Klimíček puk tečoval za záda bezmocného Valenta – 2:4. V závěru třetiny se domácí snažili i nadále hrát útočný hokej, ale Mladá Boleslav si už výsledek dokázala pohlídat.

Ohlasy trenérů

Jan Daneček, HC AZ Havířov: Myslím, že velkou bojovností jsme lídrovi soutěže sice působili určité problémy, ale on si stejně zápas v pohodě kontroloval a zaslouženě vyhrál. Poskytl našim hráčům ukázku takticky kvalitního hokeje, který se jim také snažíme vštěpovat, ale mnozí z nich se stále nechávají strhávat hrou a to soupeř jednoduchými akcemi potrestal. Začíná se nám povážlivě plnit marodka, takže vůbec nevíme, v jaké sestavě pojedeme k dalšímu zápasu do Litoměřic.

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Věděli jsme, že Havířov má pohyblivé mužstvo a velkou podporu domácího publika, což se opět prokázalo. Navíc se mu podařilo po našem úvodním tlaku vstřelit branku, ale my jsme ještě do přestávky skóre otočili. I v dalším průběhu hráli domácí dobře a vypracovali si několik šancí, ale na naší straně byla větší zkušenost a to rozhodlo.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav