BK MLADÁ BOLESLAV

O vysoké výhře nad Mostem rozhodla druhá třetina

16. 12. 2013
napsal Vojtěch Balon
BK Mladá Boleslav

7:2

1:0, 3:1, 3:1

HC Most

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Nouza (Pabiška, Vrbata), 33. Lenc (Musil, Starý), 36. Ovčačík (Vrbata, Výborný), 39. Nouza (Pabiška), 45. Klimenta (Broš, Mikulík), 48. Broš (Klimenta, Němeček), 53. Demel (Vrbata, Pojkar) – 26. Bojer (Čížek, Smolka), 57. Smolka (Kafan). Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1650. Střely na branku: 66:32.

BK Mladá Boleslav

Will – Němeček, Protivný, Ovčačík, Kurka, Pojkar, Jindra – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Kubica, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý – Jiránek

HC Most

Hanuljak – Hora, Tůma, Písařík, Pavelka, Kasal, Šimon, Čížek – Homér, Szabo, Palaščák – Bojer, Slavíček, Zavřel – Kafan, Tauš, Nedrda – Smolka, Jurčík

M l. B o l. – Zápas 33. kola mezi Mladou Boleslaví a Mostem se neslo v podobném duchu jako první měření sil těchto celků v sezóně – utkání 7. kola vyhráli Bruslaři 8:3, podobu debaklu mu ale připsali až v závěrečné třetině. Nejinak se rodilo vítězství v pondělním klání. Mladoboleslavští sice vedli po střele Nouzy, na začátku druhé periody ale hosté srovnali krok zásluhou Bojera. Následně už se trefovali hlavně domácí hráči, postupně Lenc, Ovčačík, Nouza, Klimenta, Broš a opět Nouza. Za hosty na konečných 2:7 snižoval Smolka.

Rozdíl v kvalitě soupeřů se začal projevovat již od prvních minut. Bruslaři na svého soupeře vlétli a Hanuljaka již v úvodu zápasu zasypali sprškou střel. První průnik si hned po buly připsal Tomáš Nouza, následovali ho Broš se Starým a střelami od modré zahrozili Němeček, Pojkar, Protivný a Jindra. Největší příležitost ale spálil Tomáš Demel, jenž mířil nepovšimnut sám na devětadvacetiletého strážce svatyně hostí, ten ale šanci bravurním zákrokem zlikvidoval.

Hosté se oklepali až v nabídnuých přesilovkách po vyloučení Lence a Jindry. Ty sice nedokázali využít, nicméně Will musel řešit několik střel domácích. V polovině třetiny si oba týmy nedokázaly pohlídat střídání – nejprve byl za hru v šesti potrestán Most a o něco později pykala i Mladá Boleslav. V 15. minutě Radan Lenc ukázkově našel před Hanuljakem nekrytého Starého, jemuž stačilo jen přesně usměrnit puk nad gólmana hostí, touš ale přeskočil čepel jeho hole a tato šance zůstala nevyužita. Stav 0:0 ale neplatil dlouho. Při Nedrdově vyloučení domácí předvedli svou tradiční přesilovkovou kombinaci, když se v čase 15:36 přes Vrbatu a Pabišku dostal k puku Tomáš Nouza, jehož střela zapadla přesně do mezery mezi Hanuljakem a levou tyčkou jeho branky – 1:0. Úvodní branka zase o něco zvýšila střelecký apetit Bruslařů, důkazem budiž nahození Němečka, které zastavila branková konstrukce! Před první sirénou o sobě ještě svými projektily dali vědět Starý s Jindrou, do kabin se šlo za stavu 1:0.

Druhé dějství začalo pozvolným tempem. Mladá Boleslav sice nehrála kromobyčejně kvalitní hokej ani v úvodní periodě, tu prostřední ovšem začali znatelně hůře. Mikulík v útočném pásmu zbytečně podrazil rozehrávajícího protihráče. V početní výhodě ale Bruslaři hosty k ničemu nepustili. Odbytou přesilovku ale Most kompenzoval nejlépe, jak mohl – vyrovnávací brankou. Smolka přesně našel rozjetého Tauše, jenž předložil puk Janu Bojerovi, který bekhendovou kličkou překonal Willa – 1:1. Vyrovnání přineslo klid na mostecké hokejky, naopak domácí jako by se o výsledek začali strachovat, i přes časté chyby se ale dostali k několika příležitostem.

Už po druhé v zápase Hanuljaka zachránila tyčka, jež tentokrát zazvonila po Brošově střele. Hráč s šestkou na dresu měl gól na hokejce i o pár minut později, avšak po jeho dalším pokusu zadunělo plexisklo nad mosteckou klecí. Most vyrovnaný stav dlouho neudržel. Šance Mikulíka, Vrbaty a Demela zůstaly nevyužity, domácí se přeci jen zasloužený náskok vrátili, postarala se o to čtvrtá formace. Musil našel bleskurychlým pasem Radana Lence, jemuž v čase 32:50 stačilo usměrnit puk za otáčejícího se Hanuljaka. Ani stav 2:1 nevydržel dlouho, byli to opět domácí Bruslaři, kdo udeřili. V dvojnásobné početní výhodě v čase 35:21 tvrdě vypálil Ctirad Ovčačík a střela proletěla kolem bezmocného Hanuljaka až do branky – 3:1. Mostecký gólman musel ze své sítě puk lovit i počtvrté – troufalým průnikem před jeho svatyni se prezentoval Tomáš Nouza, jenž individuální akci suverénně zakončil v čase 38:52 bekhendovou střelou a svým druhým gólem v utkání.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili lépe mladoboleslavští hokejisté. Hosté jako by už neměli psychické síly na zvrácení nepříznivého stavu, naopak v čase 44:45 přišel pátý zářez do mostecké rakve, když Brošův milimetrový pas v gól přetavil stejně přesným zakončením Tomáš Klimenta. O necelé tři minuty později si tito dva hráči vyměnili své role, Klimentův pas střelou pod břevno zakončoval Michal Broš - 6:1. Střelný prach Bruslařům nezvlhl ani po této brance, protože sedmý gól vstřelil v čase 52:27 Tomáš Demel. O pár střídání později měli hosté možnost debakl zmírnit, to by ale Pavelka musel mít lépe seřízená mířidla. V čase 56:11 se hosté přece jen dočkali. Konečnou podobu výsledku dal po Kafanově přihrávce Pavel Smolka.

V závěrečných dvou minutách se utkání už jen dohrávalo, Mladá Boleslav si tak po krátké odmlce opět připsala tříbodové vítězství, naopak Most zůstává přikován na posledním, 14. místě tabulky

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Máme za sebou náročné utkání, i když spíše z hlediska psychického než fyzického. Když přijede spíše nepopulární soupeř, bývá to křeč. Lidé čekají, že to bude jednoduchá, málem automatická záležitost. Většinou s tím souvisí méně energie, nižší počet diváků. Ze začátku to nebylo herně ideální, pak se nám ale podařilo odskočit výraznějším způsobem. Hlavně díky tomu, že jsme dokázali zrychlit hru. Nemám tohle prohlášení moc rád, ale byly to povinné tři body.