BK MLADÁ BOLESLAV

Slabší rozjezd v Ústí Bruslaři bohatě vykompenzovali ve druhé třetině

18. 12. 2013
napsal Š. Kulhánková, Z. Kamínek ml.
HC Slovan Ústečtí Lvi

3:6

2:1, 0:5, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Přeučil (Vávra, Holomek), 17. Vávra (Pavlík, Rod), 49. Boháč (Hanzl, Roubík) – 16. Němeček (Výborný), 24. Klimenta (Výborný, Toman), 25. Broš (Mikulík, Jindra), 30. Mikulík (Ovčačík, Klimenta), 37. Starý (Musil, Lenc), 37. Výborný (Pabiška, Nouza). Rozhodčí: Šindler, Jílek – Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 906. Střely na branku: 27:40.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Petrásek – Grin, Vobořil, Pavlík, Holomek, Černý, Smetana, Brož, Vaněk – Tůma, Roubík, Sklenička – Vávra, Přeučil, Rod – Baránek, Hanzl, Boháč – Dostálek, Videlka, Pořický

BK Mladá Boleslav

Will – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Pojkar, Protivný, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jiránek, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý

Ú s t í n. L. – Když se Romanu Němečkovi podařilo v 16. minutě vyrovnat na 1:1, neradovali se boleslavští hokejisté příliš dlouho, za pár okamžiků šli totiž domácí znovu do vedení. Stručně řečeno první třetina zkrátka Boleslavským nevyšla, o to víc si ale vychutnali tu druhou, kdy se díky trefám z holí Mikulíka, Klimenty, Broše, Starého a Výborného dostali to famózního vedení 6:2. Ačkoliv poslední gólové slovo měli ve třetí třetině Lvi, Mladoboleslavským to už nemohlo výraznější měrou pokazit radost z tříbodového vítězství.

Utkání začalo pěkně zostra, protože už ve čtvrté minutě šli Lvi do vedení. Holomek vyslal prudkou střelu od modré, která se po teči odrazila od zadního mantinelu k Petru Přeučilovi a ten o Willova záda poslal kotouč do branky.

Pak si ústečtí hokejisté pomohli faulem a Mladá Boleslav měla dvouminutovou početní výhodu. Ta se jí ale příliš nevydařila. Dokonce se během ní žlutomodří dostali sami do útoku a chvíli to vypadalo, že hrají přesilovku oni.

Netrvalo dlouho a domácí se znovu provinili nedovoleným zákrokem. Jenže ani toho nedokázali Boleslavští využít. Necelých pět minut před koncem první třetiny se ale hosté přece jen prosadili. Výborný zavezl puk do útočného pásma, vystřelil na Petráska a Roman Němeček, který si zrovna najížděl k bráně, tečoval střelu rovnou do sítě.

O minutu později ovšem skórovali i Lvi, a to právě v době, kdy měli k dispozici přesilovou hru. Tvrdá rána Tomáše Vávry byla nechytatelná a dostala Ústí opět do vedení.

Začátek prostřední části přinesl další vyloučení žlutomodrých, což mladoboleslavští hokejisté opět ztrestali. Tomáš Klimenta dostal přesnou přihrávku a pak už si jen kličkou vychutnal Petráska.

Vypadalo to, že Ústecké Lvy vyrovnávací gól opařil a v následujících několika vteřinách znovu inkasovali, když Mikulík vybojoval puk za bránou, poslal ho bekhendem na Petráska, který vyrazil betonem před sebe, kde číhal Michal Broš a pohodlně zavěsil.

Přesně v polovině zápasu už domácí prohrávali o dvě branky. Ovčačik zavezl puk do útočného pásma, přihrávkou přes celou šířku hřiště našel Milana Mikulíka a ten vymetl horní růžek Petráskovy svatyně, čímž zvýšil na 4:2.

Mladoboleslavští měli chuť střílet góly a ve třicáté sedmé minutě přidali rovnou dva. Nejprve dostal kotouč do předbrankového prostoru zcela nehlídaný Jan Starý, kterému se povedlo překonat domácího gólmana střelou na beton. A o chvíli později se situace téměř opakovala. Tentokrát ale puk doputoval k Davidovi Výbornému a ten taktéž připravený před Petráskovou klecí neměl problém skórovat.

Ve třetí periodě byly k vidění šance na obou stranách. Ale byli to právě domácí, kdo otevřel střelecký účet této třetiny. Hanzl získal puk v přetlačované s boleslavskou defenzivou a zkusil vystřelit, jenže kotouč se od Willa odrazil k Danielu Boháčovi, který trefil odkrytou část hostující klece.

Konec utkání byl ještě zajímavý, protože Lvi si zahráli ještě jednu přesilovku, v níž měli ne jednu obrovskou šanci. Žádná branka už ale nepadla, a Mladá Boleslav si tak odvezla domů tři body.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): Pokud chce nějaké mužstvo uspět s Mladou Boleslaví, musí hrát na hranici svých možností. Nám se toto dařilo celou první třetinu, kdy jsme hráli opravdu dobře. Zlom nastal ihned na začátku druhé části, kdy jsme odehráli hodně laxně přesilovou hru, naopak soupeř naše přísné vyloučení potrestal. Poté jsme začali hrát nekontaktní hokej, čehož Bruslařský klub využil ke vstřelení dalších branek a tím zápas rozhodl. O přestávce po druhém dějství jsme hráče nabádali, že musí utkání dohrát se ctí, jako by byl stav 0:0. Mladá Boleslav si stav zkušeně pohlídala, i když jsme vstřelili jeden gól.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Domácí po dobrých zápasech měli chuť a byl na nich vidět elán. Chtěli jsme se po první třetině zlepšit, druhá část nám vyšla především gólově. Ve třetím dějství chtěli Ústečtí výsledek zkorigovat, my hráče nabádali k aktivitě. Utkání jsme ale v poslední dvacetiminutovce pouze dohráli a soupeře pustili do šancí. Hru jsme jinak kontrolovali. Jsem rád za tři body, které si domů vezeme. V blízkém budoucnu se v Ústí nad Labem nebudou body lehce získávat. Myslím si, že Slovan hraje dobře. Hra Ústeckých Lvů je organizovaná a líbila se mi.