BK MLADÁ BOLESLAV

Za rokem 2013 udělali Boleslavští povedenou tečku

21. 12. 2013
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

6:0

1:0, 4:0, 1:0

HC AZ Havířov 2010

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Mikulík (Broš, Meland), 23. Lenc (Protivný), 29. Mikulík (Klimenta, Ovčačík), 32. Mikulík (Broš, Ovčačík), 40. Jiránek (Vrbata), 47. Klimenta (Jindra, Broš). Rozhodčí: Jílek – Kis, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8, navíc Daneček L. (HAV) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2350. Střely na branku: 49:24.

BK Mladá Boleslav

Will – Němeček, Toman, Ovčačík, Meland, Protivný, Jindra, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jiránek, Vrbata, Kubica – Lenc, Musil, Starý

HC AZ Havířov 2010

Daneček L. (41. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Punčochář, Koma, Graca, Klimíček, Deutsch – Sztefek, Šedivý, Daneček J. – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Klimša, Rimmel M., Říčka – Škumát, Pechanec, Kanko

M l. B o l. – V zápase s Havířovem nepřipustili hokejisté BK Mladá Boleslav sebemenší diskuse o tom, kdo je vítěz. Skóre zápasu otevřel v osmé minutě Mikulík a jen krátce po polovině utkání završil hattrick. Jednou trefou mu do toho „zasáhl“ Lenc a po jednom kousku přidali později ještě Jiránek a Klimenta. Středočeši zvítězili 6:0, o což se některými parádními zákroky pochopitelně zasloužil i brankář Will. S rokem 2013 se tak Bruslaři rozloučili nejlepším možným způsobem.

Bezprostřední úvod zápasu patřil Mladé Boleslav, v rozmezí zhruba tří minut letělo na Danečka hned několik poměrně nebezpečných střel. Mezi ty největší šance patřily pokusy Nouzy a Výborného. V druhém případě dokonce zazvonila tyčka. Havířovští se posléze trochu oklepali, v čemž jim pomohlo i vyloučení Tomana. Zůstalo ale jen u optického dojmu, neboť hostům se sice podařilo Bruslaře uzamknout v jejich pásmu, střel ale vyprodukovali velmi málo. To domácí si v přesilovce vedli podstatně produktivněji, ranou z voleje se trefil Milan Mikulík, který tak otevřel skóre zápasu.

Běh událostí – přesilovka hostů a následně Boleslavi – se ještě jednou zopakoval, tentokrát bez jakýchkoliv brankových zářezů, ačkoliv na straně Havířova k tomu měl velmi slibně nakročeno Kanko, který se Willa pokusil překonat z otočky mezi kruhy. Na druhé straně měl ještě slibnější příležitost Broš, který se snažil čepelí hole dohonit a zpracovat kotouč klouzající prázdným brankovištěm.

V úvodu druhé části se Bruslařům podařilo stejně jako na začátku samotného zápasu nasadit hru diktující tempo. Jiránkova teč ještě úspěch nesklidila, Radan Lenc svým efektivním položením brankářem a následným zasunutím kotouče podél jeho těla už ale slavil úspěch. Na druhé straně zastavil v poslední chvíli střelu Jana Danečka Will svým betonem zapřeným o tyčku. Ještě před polovinou zápasu si svou druhou trefu připsal Milan Mikulík, který zamířil přesně nad lapačku Lukáše Danečka.

Tříbranková ztráta začala Havířovské pomalu ale jistě srážet na kolena, což se projevilo i poněkud nerozvážným chováním Deutscheho, k čemuž se ale domácí Vrbata nechal strhnout, a tak putovali za katr oba. Kdo vyhlížel hattrick Milana Mikulíka, ten se poměrně rychle dočkal. Hostující tým totiž svou nedbalostí ztratil puk, kterého se okamžitě chopil Broš a poslal jej na své křídlo. Asi vůbec největší šanci Havířova měl takřka vzápětí Jakúbek, jehož střela neomylně směřovala pod horní tyčku a Will už byl v pohybu na druhou stranu. V poslední chvíli však vymrštil vyrážečku a její hranou poslal puk vysoko nahoru. Poslední minuta druhého dějství patřila pak znovu Bruslařům, když Tomáš Jiránek došťoural kotouč do sítě.

Do třetí třetiny už nastoupili Havířovští s jiným mužem v brance, Danečka vystřídal Matoušek. Ten nejprve svůj tým držel, poradil si střelami Pabišky a Výborného a jistě zareagoval i proti dorážce Melanda. Čistý štít mu ale vydržel jen necelých sedm minut, pak se touš odrazil od mantinelu na v plné polní připraveného Tomáše Klimentu, pro kterého už zakončení podél tyče nebyl velký problém.

V posledních minutách si hosté ještě zahráli dvě na sebe navazující přesilové hry a i když Krisl orazítkoval Willovu levou tyčku, střelecké štěstí se od Havířovských odklánělo stále výraznějším způsobem. Výkon domácího týmu ŠKOENERGO Aréna ocenila mexickou vlnou.

Ohlasy trenérů

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Zápasy před delší herní pauzou bývají zrádné, protože ty myšlenky mají občas tendence utíkat jinými směry. Proto jsem rád, že jsme k tomu přistoupili takhle parádně, a že jsme Havířov, který je nebezpečný svými brejky, dokázali eliminovat. Prakticky k ničemu jsme ho nepustili a postupem času to už spíš byla exhibice. Jsem za to rád i kvůli lidem, i před Vánocemi jich přišlo víc než dost a my jim darovali dobrý hokej.

Jan Daneček, HC AZ Havířov: Soupeř měl od začátku převahu. Dobře jsme to ustáli ještě v první třetině, kdy jsme skóre udrželi jen na jednobrankové ztrátě, o což nám šlo. Po minulé zkušenosti v Ústí nám bylo jasné, že jakmile budeme prohrávat víc, není už co řešit. Ve druhé třetině domácí zabrali, hrálo se prakticky jen na jednu branku a celý zápas se tak jednoznačně zlomil. Třetí část Boleslav spíš už jen odbruslila, čímž nás tak ušetřila mnohem horšího výsledku. Na týmy, jako jsou Boleslav, Jihlava, Olomouc nebo třeba Ústí, my prostě nemáme. Nedokážeme jim dát gól, někdy mám pocit, že si hráči ani nevěří. Navíc si myslím, že se už, jak sezona postupuje, začíná projevovat, že máme nacestováno mnohem víc než ostatní mužstva. To samozřejmě není omluva ani výmluva, ale bohužel je to tak.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav