BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští v bojovném utkání odvedli Motoru historickou porážku

6. 1. 2014
napsal Daniel Langer, Jaroslav Pešek
HC Motor České Budějovice

1:2

0:0, 1:2, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 38. Bárta (Třetina, Šachl) – 26. Výborný (Toman, Vrbata), 33. Klimenta (Mikulík, Němeček). Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 7:7, navíc Skuhravý (MOT) OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3475. Střely na branku: 26:29.

HC Motor České Budějovice

Halmoši – Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Kříž, Kuchejda – Šperger, Ferebauer, Kotalík – Šachl, Ondřej, Bárta – Skuhravý, Boháč, Třetina – Rob, Melka, Vaniš

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Meland, Protivný, Jindra, Kurka, Volf – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý

Č. B u d ě j o v i c e – V televizním retro utkání se, jako už je v soubojích Motoru a Bruslařů zvykem, vítězství Mladé Boleslavi nerodilo vůbec snadno a podle obrazu hry by málokdo odhadoval, že na sebe narazili suverén a předposlední celek soutěže. Jihočeši po trefách Výborného a Klimenty prohrávali už o dvě branky, snížení přinesla dorážka z hole Bárty. Přes závěrečný tlak, který gradoval především v početních výhodách Motoru, se už domácímu mužstvu vyrovnat nepodařilo a celek z města automobilů si tak z jihu Čech odváží cenné body. Náskok na čele tabulky i díky ztrátě Jihlavy narostl už na dvanáct bodů.

Do zápasu vstoupily oba týmy vcelku aktivně, ale šancí moc k vidění nebylo. První dobrou šanci za domácí měl Třetina, ale střela mu příliš nesedla a Valent tak neměl mnoho práce. O chvíli později zahrozil Kasík, ale jeho pumelice o několik centimetrů minula branku. Další slibnou příležitost měl Melka, který si vybruslil zpoza brány, ale nedokázal puk zvednout nad Valentův beton. Po vyloučení Kuchejdy dobře střílel Toman. Halmoši s obtížemi dokázal puk vytěsnit mimo tyče.

Nadále se hrálo ve vysokém tempu a Budějovice měly o něco více ze hry. Boleslav ale také hrozila. Slibný pokus vyslal na domácí branku Nouza, který dorážel Výborného střelu, která se chvíli předtím odrazila od zadního mantinelu. I v posledních minutách první části se hrál pohledný hokej, ovšem bez gólů. Stav po první třetině byl tedy nerozhodný.

Hned v prvních vteřinách druhé části vystrašil domácí fanoušky Nouza, který několikrát dorážel přímo před domácí brankou, ale Halmoši ho výborně vychytal. Boleslav se dostávala více do hry a zatlačila Motor do obranného pásma. Z tlaku Boleslavi vyplynul první gól zápasu, když David Výborný využil přesilovku. Boleslav byla v první polovině druhé části lepší, částečně možná i díky spornému vyloučení Aleše Kotalíka.

Další příležitost měli hosté když Lukáš Pabiška vybruslil před Halmošiho, úspěšný ale nebyl. O necelou minutu později už se ale skóre měnilo. Tomáš Klimenta sebral ve středním pásmu puk, nabral velkou rychlost, vystřelil a puk projel Halmošimu pod betonem. Domácí se ale nevzdávali. V přesilové hře našel Aleš Kotalík před brankou Špergra, ten ale svojí tečí Valenta nepřekonal. Poté dostaly Budějovice příležitost podobě přesilové hry pět na tři, ale ani tu nevyužily.

Naopak ve vlastním oslabení ujel Pabiška ale bekhendovým blafákem trefil jen pravou tyčku Halmošiho branky. Jihočeši se přeci jen dočkali. Třetina krásně přihrál Jiřímu Bártovi na kterého už čekala jen prázdná branka. Do konce třetiny už góly nepadaly a tak druhá část skončila poměrem 1:2.

Třetí dějství začaly oba celky opatrně a tak diváci v Budvar aréně mnoho šancí neviděli. Domácí dostali další šanci na vstřelení gólu, když Boleslav šla podruhé do tří. Motor sice tlačil, ale ne a ne protlačit puk do sítě. Několik dobrých střel z dálky měl Aleš Kotalík, ale Valent si s jeho pokusy vždy dokázal poradit. Hra byla svižná a bylo k vidění několik pohledných přihrávek a kliček. Aktivitou hýřil hlavně boleslavský Nouza, Halmoši však vždy jeho pokusy vykryl. Gól tak ve třetí třetině nepadl. Sváteční utkání tak pro Motor skončilo prohrou 1:2. Za svůj výkon se ale tým Petra Rosola rozhodně stydět nemusí.

Ohlasy trenérů

Petr Rosol, ČEZ Motor České Budějovice: Viděli jsme vyrovnaný zápas, bohužel stejně jako už v této sezoně mnohokrát jsme prohráli o gól. Kdybychom aspoň jednu z přesilovek pět na tři využili, mohli jsme myslet na prodloužení. Takhle nemáme nic. Hráli jsme dobře, bohužel ale bez bodu. Byl bych radši za špatný výkon, který by byl oceněný bodovým ziskem, než za krásný hokej.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: V pondělí nešlo o žádnou reklamu na hokej. Byl to velký a urputný boj. Hokejovost na naší straně chyběla. I když soupeř prohrává smolně o jeden gól, věděli jsme, že to nebude žádná přestřelka a rozhodovat bude každá branka. Soustředili jsme se na přesilovky, které nám vyšly, podařilo se zvládnout i dvojnásobná oslabení.