BK MLADÁ BOLESLAV

Šest kol před koncem má Boleslav definitivně jisté první místo!

1. 2. 2014
napsal Jitka Čechová
HC Most

2:4

1:1, 1:1, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Bojer (Charousek, Smolka), 34. Sedláček (Andres, Šimon) – 11. Lenc (Starý, Pojkar), 26. Musil (Klimenta, Mikulík), 48. Nouza (Loskot, Toman), 53. Nouza (Loskot, Němeček). Rozhodčí: Würtherle – Belko, Rozlílek. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 323. Střely na branku: 19:54.

HC Most

Hanuljak – Charousek, Strejček, Hora, Čížek, Havelka, Šimon – Tauš, Smolka, Bojer – Nedrda, Písařík, Kafan – Zavřel, Sedláček, Andres – Palaščák, Gerhát

BK Mladá Boleslav

Will – Pojkar, Protivný, Němeček, Toman, Meland, Jindra, Kurka – Jarůšek, Loskot, Nouza – Mikulík, Musil, Klimenta – Látal, Lenc, Starý – Ďurač, Kubica, Demel

M o s t – Ač ve značně oslabené sestavě, dokázali si hokejisté BK Mladá Boleslav na ledě posledního Mostu (a za „asistence“ Olomouce, která prohrála 0:4 s Benátkami nad Jizerou) vybojovat jednu podstatnou a konečnou jistotu – díky trefám Lence, Musila a dvěma kouskům z hole Nouzy budou, ať už zbytek základní části dopadne jakkoliv, první v tabulce. Rozdíl 19 bodů a zbývajících šest zápasů už jinou matematiku nepřipouští.

Ještě než se mladoboleslavský brankář Roman Will stačil pořádně rozkoukat, musel hasit šanci domácího Zavřela, který hned v úvodu foukl středočeské obraně. Po počátečním oklepání se ale přebrali otěže právě Bruslaři a stali se aktivnějším celkem. Tak trochu paradoxem je, že se jim nepodařilo využít vlastní přesilovky, ani následné chyby, kterou při rozehrávce vytvořil mostecký brankář Hanuljak, ale trefili se ve vlastním oslabení. Jako nůž máslem projel kluziště Radan Lenc a přesně zamířil.

Ve své další početní nevýhodě už ale svěřenci trenérů Výborného a Jelínka takové štěstí neměli. Po faulu boleslavského mladíka Ďurače se mezi obránci prosmýkl Jan Bojer a vyrovnal. Do konce první třetiny faulovali ještě i domácí, načež se ve velké šanci objevil Nouza. Tváří v tvář Hanuljakovi ale kotouč nedokázal vymíchat dostatečně přesně.

Druhá třetina se odvíjela v hodně podobném duchu, jako ta první. Mladá Boleslav nedokázala využít přesilové hry a později ani odpískaného trestného střílení – Klimenta nastřelil tyčku Hanuljakovy branky. Přímo na brankovišti pak zaváhal Nouza, Pavel Musil, vyslaný vpřed Klimentou, už ale mířil přesně a znovu poslal boleslavský tým do vedení.

Poté ale začali Středočeši svému soupeři opět poskytovat až příliš manipulačního prostoru. Do samostatného úniku se dostal Havelka, bohužel pro Mostecké ale vůbec netrefil Willovu klec. Svou střeleckou příležitost si vybojoval i Tauš. Situace s Pavlem Sedláčkem už ale byla na Bruslaře příliš. Centr Severočechů se jim totiž dostal do zad a nedal Willovi příliš šancí. A tak bylo i na konci druhé části vyrovnáno.

Ve třetí třetině Mladá Boleslav potvrdila to, co ve všech ostatních předchozích vzájemných zápasech s Mostem – totiž že má pevnější nervy a očividně taky lepší fyzičku. Právě třetí dvacetiminutovka totiž zase rozhodla. S dělovkou Protivného si Hanuljak ještě poradil, s pohlednou a hlavně přesnou kombinací, kterou zakončoval Tomáš Nouza už ale tolik úspěchů nesklidil.

Sehrávání se právě Nouzy s navrátilcem do sestavy Loskotem se projevilo i u další trefy Bruslařů, která přišla jen o chvilku později. Samotný závěr zápasu pak měla Boleslav značně usnadněný, od 54. minuty totiž Most hrál prakticky nepřetržitě v oslabení, na úplném konci dokonce dvojnásobném. Toho se sice Středočeši zhostit nedokázali, výhru a nakonec i s definitivní platností první místo v tabulce ano.

Ohlasy trenérů

Radek Mrázek, HC Most: Utkání pro nás mělo už poněkolikáté stejný průběh. Vydržíme hrát 40 minut, v Havířově dokonce 50 minut, kluci plní to, co si řekneme. Potom ale zase přijdou naše stejné chyby, na které jsme kluky už mockrát upozorňovali. Dostáváme díky nim i stejné branky. Tohle musíme kluky odnaučit. Pokud se nám to podaří, tak potom třeba začneme i vyhrávat. Nemůžu říct, že by hráči nemakali, ale zkrátka se porážíme vlastními chybami.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Tentokrát to byl slušný, gentlemanský hokej. Máme velkou marodku, takže zkoušíme určité typy hráčů a formací a jsme nakonec rádi, že jsme tady uspěli. Most, přestože je poslední, zahrál velice dobře. Už dříve dokázal potrápit řadu favoritů a my se k nim nechtěli přidat.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav