BK MB – HC ÚSTEČTÍ LVI 6:8 (1:2, 3:3, 2:3)

napsal Pavel Petr

6:8

1:2, 3:3, 2:3

HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky: Koláček, 22. Kolda (Beck), 37. Hlouch (Kocák), 40. Hlouch (Beck), 50. Kadlec (Výborný), 55. Kadlec (Kolda) - 16. Hulva (Pazourek), 18. Klimt (Slížek), 25. Slížek (Martinec, Grof), 27. Martinec (Vítek, Houdek), 28. Grof (Antoš), 42. Janků (Martinec, Hořava), 47. Houdek (Klobouček), 60. Nádašdi (Slížek). Rozhodčí: Šír - Špringl, Kis. Vyloučení: 15:16, navíc domácí Drábek a hostující Zápotočný 10 min. Využití: 4:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 2250. Střely na branku: 26:28.

Mařík (28. Šindelář) – Drábek, Výborný, Všetečka, Jindra, Bauer, Kolda, Majeský – Jeslínek, Fadrný, Kadlec – Nouza, Sýkora, Gengel – Kocák, Hlouch, Beck – M. Krupka, Koláček, Gombár. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.

Fikrt – Grof, Nádašdi, Houdek, Hořava, Kolafa, Ficenc, Zápotočný, Suchánek – Hulva, Pazourek, Antoš – Janků, Vítek, Martinec – Ivan, Slížek, Klimt – Kudrna, Klobouče, Přeučil. Trenéři: Pavel Hynek a Vladimír Evan.

Ještě dříve, než utkání dvou favoritů I. ligy zahájilo, připravil boleslavský klub pro své fanoušky malou show. Poprvé v historii byla prezentována nová hymna, kterou společně se zpěvákem Alešem Brichtou na CD pokřtil primátor Svatopluk Kvaizar a spolu s nimi ředitel BK Michal Koliáš. Sám Brichta před úvodním buly hymnu také zazpíval. To ale nakonec, s ohledem na výsledek, byla jediná radost pro boleslavské fanoušky. Ale pojďme k utkání samotnému. Co na boleslavském ledě ve středečním večeru přineslo?

Jednatřicet dvouminutových trestů, čtrnáct gólů a devět z nich v přesilových hrách. Tak to je bilance souboje dvou loňských finalistů I. ligy. Pro domácí přitom utkání začalo lépe, než si mohli představovat. Vždyť ve 3. minutě vedli 1:0 a navíc hráli 69 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. A při ní se lámal chleba. Kdyby Fikrt podruhé inkasoval, mohlo vše být jinak. To je ale pouze kdyby a na to se samozřejmě nehraje. Ještě do první přestávky hosté výsledek otočili a v dalším průběhu si ho pohlídali. Ještě na začátku druhé třetiny se domácím podařilo vyrovnat, leč během tří minut hosté třikrát kontrovali a tím položili základ ke svému vítězství. Co naplat, že Hlouch ještě do konce prostřední dvacetiminutovky vrátil fanouškům naději a dvě trefy poslal za Fikrtova záda. Stav 4:5 po čtyřiceti minutách tak ještě nebyl beznadějný. Ve 47. minutě už ale vše bylo jinak a Lvi znovu vedli třígólovým rozdílem. Slouží pak ke cti domácím borcům, že zbraně nesložili a bojovník Kadlec, stejně jako Hlouch, dvakrát namířil do černého. Na vyrovnání už ale boleslavští hokejisté nedosáhli. Naopak dvě vteřiny před závěrečnou sirénou pečetil výhru Severočechů Nádašdi.

Jan Neliba (trenér BK Mladá Boleslav): Při velkém očekávání by samozřejmě lepší bylo vítězství. Přes porážku jsme prokázali jsme ale bojovnost a některé inkasované branky padají na vrub právě přemíry snahy. Byly tam i některé chyby, které nebudu ihned po zápase vyhodnocovat. Myslím si ale, že mužstvo svou tvář neztratilo a bojovalo do konce. Ústí má zkušený kádr. Severočeši možná v některých okamžicích projevili více takové té rutiny a o dva góly nás přehráli. Nezbývá mi nic jiného, než soupeři pogratulovat.

Pavel Hynek (trenér HC Slovan Ústečtí Lvi): Spokojen jsem s výsledkem, vítězstvím a třemi body. Samozřejmě v té hře, byl to první mistrovský zápas nové sezony, máme co zlepšovat. Věděli jsme, že se musíme vyvarovat především zbytečných vyloučení. Jenže hned do 4. minuty jsme měli čtyři dvouminutové tresty a hráli dvakrát ve třech. Tam se utkání mohlo zlomit. Naštěstí to soupeř potrestal jen jedním gólem.“