BK MLADÁ BOLESLAV

Taktickou bitvu zvládli lépe Bruslaři a mají první bod

10. 3. 2014
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

4:2

1:0, 0:1, 3:1

SK Horácká Slavia Třebíč

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Výborný (Toman, Pabiška), 43. Jarůšek (Meland, Kubica), 56. Jarůšek (Broš, Klimenta), 60. Klimenta (Protivný) – 24. Nahodil (Čuřík, Přibyl), 59. Dolníček (Přibyl, Fořt). Rozhodčí: Hrubý, Wágner – Jílek, Rozlílek. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2580. Střely na branku: 42:22.

BK Mladá Boleslav

Will – Protivný, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Pojkar, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Lenc – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Marek

SK Horácká Slavia Třebíč

Falter – Malena, Bilčík, Dietz, Šaur, Peroutka, Přibyl, Šidák – Dolníček, Dočekal, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Juráň, Trojan, Čech

M l. B o l. – Dvě třetiny utkání byl k vidění ne až tak atraktivní hokej, oba celky hrály na jistotu. V závěrečném dějství se ale strhla přestřelka, otevřela se nějaká ta okénka v obranách a diváci si tak nedostatek brankových příležitostí stačili vynahradit. Padly totiž hned čtyři k branky, k velké radosti domácího publika hned tři z toho za Falterova záda. Třebíč se prezentovala bojovným výkonem a dlouho živila šanci na dobrý výsledek, Bruslaři ale byli cílevědomější a prokázali větší kvalitu v zakončení.

Úvodní minuty nabídly divákům hodně opatrnou podívanou. Obě mužstva vycházela ze zabezpečených obran a bojovalo se především ve středním pásmu. Navzdory očekávanému scénáři, podle kterého se taktovky chopili Bruslaři, měli první výraznější šanci na svědomí hosté. Čuřík využil neshody mezi domácími obránci a prosmýkl se do úniku. Při zakončení se pokusil rychlou kličkou rozhodit Willa a vystřelit pod horní tyč, mířil ale až příliš přesně a rozezvučel jen brankovou konstrukci. A tak dostal možnost předvést, jak důležitý je pro domácí řady boleslavský kapitán a nedávný rekonvalescent.

Středočeši v početní výhodě dlouho tápali a hledali recept na aktivní napadání, kterým se prezentovala třebíčská čtveřice. V klíčovém okamžiku hosté nedokázali vyhodit po mantinelu kotouč a ten za přispění šťastného odrazu doputoval až na čepel Davida Výborného. Geniální nahrávač se neukvapil a z velkého úhlu našel skulinku ve Falterově postavení. Navýšit mohl ještě v koncovce úvodního dějství Klimenta, jenž se sápal po dorážce Protivného rány od modré, Třebíčští si ale počínali na brankovišti přeci jen důrazněji.

A lépe si hosté vedli i po návratu na ledovou plochu po první přestávce. Lukáš Nahodil se zmocnil puku, podél zadního mantinelu se protáhl kolem branky a šikovně využil nejistého přesunu Willa ke vstřelení vyrovnávací branky. Tímto okamžikem se misky vah opět vyrovnaly a Bruslaři vypadali vývojem utkání poněkud zaskočení. Poslat svůj tým do vedení mohl později Fořt, po přihrávce zpoza branky ale svou úlohu nezvládl. Vyrovnaný stav byl vodou na taktický mlýn a nezáživné minuty dlouze utíkaly.

Klidné vody se ale jednou musí opět zčeřit. Tohoto úkolu se zhostil Richard Jarůšek, jenž si ve skrumáži našel opuštěný puk a důrazně ho dopravil pod břevno. Stejný muž mohl po chvíli přidat další úspěšný zásah, když se dostal mezi kruhy do šance po podklouznutí jednoho z obránců. Jarůšek ale kolegiálně a především vlastní zásluhou uprostřed kličky rovněž podklouzl. V úniku tří proti jednomu byl blízko gólového úspěchu i Kubica, ležícího Faltera ale nepřekonal.

V posledních deseti minutách střetnutí už Třebíč začala hrát na riziko a to se nutně muselo projevit na defenzivní činnosti. Po přistrčení Klimenty se dostal do šance Milan Mikulík, nejproduktivnější útočník play-off ale nastřelil jen horní tyčku. Uklidnění na domácí hole měl vnést svou druhou přesnou trefou Richard Jarůšek, když za bezmocného Faltera doklepl Brošovu od břevna odraženou střelu, opak byl ale pravdou.

Zmatků v brankovišti na druhé straně využil David Dolníček ke vstřelení šťastné kontaktní branky poté, co Will neudržel kotouč v rukavici před brankovou čárou, více už toho ale hosté nestihli. Poslední hřebíček zatloukl do prázdné branky Tomáš Klimenta. Bruslaři tak zvládli vypjatou bitvu, v těžkém prvním utkání semifinálové série si připsali úvodní bod a v sérii vedou 1:0.

Ohlasy trenérů

František Výborný, BK Mladá Boleslav: Jsme rádi, že jsme zvládli udělat první krok, protože soupeř je hlavně z hlediska taktiky velmi kvalitní. Třebíč hrála hodně dobře s Havlíčkovým Brodem a její hráči plní to, co mají dané od trenérů. První třetina byla z obou stran poněkud opatrná, později jsme dali branky, ale hra byla i tak pořád vyrovnaná a soupeř aktivní. Do nějakých větších analýz se teď pouštět nebudu. Fanoušek určitě odpustí, ale je před námi ještě velká část série a tyhle věci je lepší si nechávat zatím pro sebe.

Kamil Pokorný, SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině jsme měli možná až moc velký respekt. Domácím se podařilo dát gól v přesilovce, na který jsme jim nahráli. Škoda té tutové šance, kdy jsme dali jen břevno. Ve druhé části se nám povedlo ten přílišný respekt odhodit, vyrovnali jsme a měli i další šance. Celý zápas se hrálo téměř bez vyloučení a pak jsme posledních deset minut ve třetí třetině hráli pořád jen ve třech nebo ve čtyřech. V závěru se nám sice povedlo snížit, v power play jsme chtěli srovnat, ale čároví rozhodčí pískl ofsajd, který rozhodně nebyl. A to je potom složité něco dokázat.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav