BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři nedali Třebíči šanci a po roce budou opět bojovat o extraligu!

15. 3. 2014
napsal Daniel Langer, Lukáš Rousek
SK Horácká Slavia Třebíč

1:4

0:2, 0:1, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 42. Fořt (Kaut, Přibyl) – 7. Toman (Výborný, Vrbata), 9. Ovčačík (Mikulík, Klimenta), 36. Lenc (Jarůšek, Vrbata), 46. Jarůšek (Broš, Mikulík). Rozhodčí: Souček, Horák - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1760. Střely na branku: 21:31.

SK Horácká Slavia Třebíč

Falter – Malena, Bilčík, Peroutka, Šaur, Dietz, Přibyl, Šidák – Čuřík, Laš, Dočekal – Křivohlávek, Dolníček, Fořt – Kaut, Kadela, Čech – Juráň, Trojan, Kesner

BK Mladá Boleslav

Will - Protivný, Toman, Ovčačík, Bohunický, Meland, Kurka, Němeček - Nouza, Výborný, Pabiška - Mikulík, Broš, Klimenta - Látal, Musil, Starý - Jarůšek, Vrbata, Lenc

T ř e b í č – V nejkratším možné termínu dokázal celek z města automobilů ukončit semifinále s Třebíčí. Svěřenci trenérů Výborného a Jelínka potrestali hned v úvodu první dva tresty domácího mužstva brankami Tomana a Ovčačíka. Tyto chvíle jako by definitivně zlomily už tak nahlodanou morálku mužstva z Vysočiny, které se na nebezpečnou reakci již nezmohlo. V baráži o extraligu se tak utkají Kladno, Chomutov, Mladá Boleslav a vítěz série mezi Olomoucí a Jihlavou. Kohouti o barážovou jistotu musí ještě zabojovat, v sobotu totiž padli 0:2. Bruslaři rovněž po svém posledním utkání letošního play-off obdrželi pohár pro vítěze 1. ligy!

Domácí měli hned v úvodu střetnutí výhodu přesilové hry, ve které zkoušeli štěstí Kaut a po něm Dolníček. Zatímco Třebíč se s využíváním přesilovek potýká celou sezonu, Boleslavskou zbraní jsou právě přesilovky. Hosté dokázali využít svoje první dvě početní výhody a udali tak ráz utkání. Nejprve Toman vyslal přesnou střelou do pravé šibenice a za necelé dvě minuty skóroval Ovčačík.

Mladé Boleslavi se stačilo stáhnout na vlastní polovinu. Obrannou ulitou hostů se probil ke střele Kesner, na druhé straně schoval Lenc svou střelu mezi hráče před třebíčskou brankou, ovšem Martin Falter si kotouč našel a chytil do lapačky.

Druhá třetina se nesla ve znamení taktické boje s pevnými obranami. Šance se začaly rodit až od 27. minuty, kdy Willa prověřil Čech. Na druhé straně Falter kryl střelu Vrbaty. Během trestu Broše pálil tvrdě Laš zprava, Dolníček na odražený puk o centimetry nedosáhl. Ve 36. minutě napadli hosté rozehrávku Horácké Slavie a Lenc vstřelil třetí branku Boleslavi.

Ve druhé minutě třetí třetiny si v letošní sezoně třebíčští diváci naposledy zakřičeli gól. Kaut adresoval přihrávku nepokrytému Tomáši Fořtovi, který pohotově prostřelil Romana Willa. Faul Čecha hosté potrestat nestihli, ale krátce po jeho návratu nepokrytý Jarůšek doplácal kotouč do třebíčské branky. Boleslavští měli své jasné, v poklidu bránili. Poslední krásný moment zápasu zavinil Dolníček, když ztratil puk v přesilovce svého týmu, a Jarůšek jel sám na Faltera. Třebíčský maskovaný fantom najíždějícímu soupeři puk vypíchnul z hole skokem.

Domácí příznivci poděkovali svým hráčům za další povedenou sezonu. Boleslav se po výhře 4:0 na zápasy bude znovu po roce snažit o postup do nejvyšší hokejové soutěže.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný, SK Horácká Slavia Třebíč: Dvě využité přesilovky nás srazily. Měli jsme tam my první šanci při přesilovce, Tomáš Kaut do prázdný a nedali jsme. Už jsme hráli na krev, minule jsme to zkusili v závěru na tři lajny. Před tímto zápasem nám jeden hráč omarodil, druhý hrál pod injekcemi, takže už to bylo opravdu o vůli. Jsme rádi, že jsme uhráli čestný výsledek a soupeři musíme pogratulovat k postupu do baráže. Publikum bylo vynikající. Chtěl bych ho pochválit. Pochopili, proti komu stojíme, pochopili, jakou jsme odehráli sezonu a znovu opakuji vynikající atmosféra a chtěl bych jim za to poděkovat.

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Trošičku jsme předpokládali, že soupeř změní taktiku. Snažil se do nás víc tlačit, naštěstí jsme využili první dvě přesilovky. Tím jsme trochu nalomili psychiku soupeře a myslím si, že jsme si to pohlídali.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav