BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři prožili snový start a vysoko porazili Kladno!

26. 3. 2014
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

6:1

3:0, 2:0, 1:1

Rytíři Kladno

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Lenc (Kubica), 16. Výborný (Toman), 20. Broš (Jarůšek, Klimenta), 29. Pabiška (Žabka, Výborný), 31. Výborný (Toman, Vrbata), 47. Nouza (Výborný) – 45. Majeský (Rudovský, Patera). Rozhodčí: Souček, Lacina – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 7:5, navíc Růžička (KLA) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4020. Střely na branku: 37:27.

BK Mladá Boleslav

Valent – Žabka, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Bohunický, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica – Marek

Rytíři Kladno

Chábera (31. Cikánek) – Majeský, Růžička, Hořava, Kolářík, Černošek, Procházka – Hořava, Kuchler, Tenkrát – Strnad, Lukáč, Bílek – Rudovský, Patera , Eberle – Havlíček, Zagrapan, Dalecký – Machač

M l. B o l. – Takový start barážových bojů si zřejmě nepředstavovali ani ti největší optimisté přející úspěch celku z města automobilů. Bruslaři rozhodli o rázu střetnutí už v prvním dějství, kdy svého soupeře zdeptali třemi brankami. Kladno těžko hledalo odpověď na aktivní pojetí hry, kterým se prezentovalo domácí mužstvo a ve druhé třetině inkasovalo ještě dvakrát. Bruslaři zaznamenali vítězství 6:1 a co je ještě důležitější, první body do barážové tabulky! Na oslavy ale není čas. Za prvé se jedná pouze o dílčí úspěch a za druhé již v pátek pokračuje zápolení o vše. Bruslaři se utkají, rovněž v domácím prostředí, s Olomoucí.

Úvodní okamžiky střetnutí podle očekávání přinesly opatrnou podívanou. Oba celky se drahnou chvíli oťukávaly a brankáři si první zákroky připsali proti propagačním pokusům. O první výraznější vzruch se postaral Michal Broš, jehož do úniku vyslal Jindra. Domácí útočník byl v rozhodující okamžik zastaven jen za cenu faulu a hlavnímu rozhodčímu nezbylo, než nekompromisně zkřížit ruce nad hlavou. Broš si najel k exekuci hodně zeširoka, svou táhlou kličku však zakončil do boční síťky. O okamžik později už se ale zaplněné tribuny ŠKOENERGO Arény mohly radovat. Radan Lenc obkroužil brankoviště a po vtipné otočce překvapil kladenskou defenzivu včetně brankáře Chábery. Rytíři na své šance číhali a z nevinného pážete se tu a tam dokázali proměnit v divoké nájezdníky, nadějné šance ale kvůli špatné koncové přihrávce vyznívaly do ztracena.

To boleslavští hokejisté povzbuzeni gólovým úspěchem dál tvořili hru a tlačili na kladenského brankáře. Početní výhody byly výsostnou disciplínou Mladé Boleslavi už v předchozím průběhu ročníku, hosté se o tom měli možnost v prvním dějství přesvědčit. Pouhé dva tresty stačily Boleslavi ke vstřelení dvou přesilovkových branek. Nejprve Toman skvěle uvolnil Davida Výborného a boleslavský kapitán ostrou ranou navýšil na rozdíl dvou branek, třicet sekund před sirénou navíc vystupňoval radost domácích fanoušků na brankovišti důrazný Michal Broš. Takový start do barážových bojů nečekali pravděpodobně ani ti největší optimisté.

Aktivněji působili po návratu z kabin kladenští hokejisté, pokračovali ale ve svém trendu. Opticky byli možná Rytíři aktivnější, opravdu nebezpečné střely na Valenta nelétaly. Pokud hosté plánovali nějaký odpor, definitivně ho Bruslaři zlomili v polovině druhé třetiny. Křižná přihrávka našla osamoceného Lukáše Pabišku a ten střelou zápěstím propálil Cháberu počtvrté. Chuť po brankách celek z města automobilů neopouštěla ani za takto jednoznačného skóre, byť teoreticky už mohli svůj náskok pouze bránit. Další vyloučení potrestal kapitán David Výborný poté, co si z rohu kluziště vybruslil až na modrou čáru a chytře využil skrumáže těl před brankou k propašování kotouče za Cháberova záda.

Pátý inkasovaný gól byl už na Jana Cháberu příliš a úkol strážit svatyni tak připadl Lukáši Cikánkovi. Ten se musel činit hned o několik okamžiků později proti hbitému nájezdu Jarůška a vedl si úspěšně. Alespoň jiskřičku něděje se snažil vykřesat kladenský kapitán Patera, jeho pohotová teč šla ale těsně vedle tyčky. Rozpoložení Rytířů prezentoval nejvýmluvněji David Růžička, jenž vytrhl hůl Lencovi a vztekle ji zahodil na mantinel. To samozřejmě neušlo pozonosti hlavního arbirtra a ten emotivní výstup ocenil osobním trestem za nesportovní chování.

Ve velké šanci se ocitl hned v prvním střídání Tenkrát. Ten se protáhl mezi obránci a Valent jeho střelu nad ledem stačil vykopnout jen s velkými obtížemi. Vytoužené branky se hosté dočkali v početní výhodě poté, co byli Boleslavští potrestáni za špatné střídání. Šikovnou kombinací hostujícího celku vznikl na modré čáře prostor pro Ivana Majeského a ten vypálil přesně pod horní tyč. Dlouho ale Kladnu radost nevydržela. David Výborný zachytil rozehrávku soupeře, rychle vrátil kotouč před branku a Tomáš Nouza už jen hbitě uklidil puk mimo dosah překvapeného Cikánka.

S přibývajícími minutami jako by byli boleslavští hokejisté lehkovážnější a z toho plynuly šance pro Rytíře. Z brankoviště se k ostré střele dostal Bílek, Valent ale svůj tým výtečným zákrokem podržel. A jelikož už se toho více významného nestalo, Mladá Boleslav si připsala důležité první tři body do barážové tabulky, navíc proti stále ještě extraligovému soupeři. Pokud si chce ale Kladno tento status udržet, bude muset předvést daleko lepší výkony, než ve středu.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Já jsem samozřejmě spokojen, protože ten start do baráže se nám vydařil. Na druhou stranu o půlnoci euforie skončí a my půjdeme s pokorou dál. Nic víc, nic míň než vítězství v prvním utkání se nestalo, s jednou výhrou z baráže nikdo nikdy nepostoupil, takže se de facto tak podstatná věc nestala.

Jiří Čelanský, Rytíři Kladno: Už od začátku jsme očekávali velký tlak domácích. Ne že by nepřišel, ale paradoxně jsme dostali domácí na koně svými individuálními chybami, ať už to bylo trestné střílení či první gól, před nímž jsme nevyhodili dva kotouče z obranného pásma. Potom vyšly domácím dvě přesilovky. V té první jsme opět nepochopitelně nedokázali vyhodit a bohužel úvodní třetina pro nás skončila krutě, ale stav 0:3 byl zasloužený. Ve druhé periodě jsme se nadechovali k obratu, ale hned první střela domácích znamenala čtvrtý gól, po němž už se zápas v podstatě jen dohrával. Domácím gratuluji k vítězství, pro nás je to velké varování.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav