BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři nedovolili Pirátům znovu loupit a slaví vítězství!

6. 4. 2014
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

2:1

1:1, 0:0, 1:0

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Ovčačík (Broš), 48. Jarůšek (Pojkar, Kubica) – 2. Bartečko (Svoboda, Pulpán). Rozhodčí: Pešina, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4040. Střely na branku: 22:15.

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Pojkar, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musí, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica – Podsedníček

Piráti Chomutov

Růžička – Pulpán, Malec, Mrázek, Stehlík, Krstev, Havel, Bartejs – Bartečko, Svoboda, Bomersback – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Hromas, Kämpf, Šagát – Kubinčák, Sikora, Kaše

M l. B o l. – Téměř zcela zaplněná ŠKOENERGO Aréna mohla v neděli sledovat velmi vyrovnaný zápas. Bruslaři měli Chomutovu po posledním vzájemném měření sil co odvádět, vždyť na severu Čech přišli v poslední minutě o vedení a následně v prodloužení i o druhý bod. I tentokrát to vypadalo, že základní hrací doba nerozklíčuje vítěze, šťastným zásahem ale rozhodl Richard Jarůšek. Mužstvo z města automobilů tak svého soupeře v přímém souboji zároveň přeskočilo a minimálně do úterý je v barážové minitabulce první!

Bruslaři se po tripu třech střetnutích na stadionech barážových soupeřů vrátili do ŠKOENERGO Arény a doma je přivítaly zcela zaplněné tribuny. Úvodní nadšení Piráti ale už po několika okamžicích dokázali poněkud ochladit. Svoboda využil Jindrova zaváhání a v přečíslení připravil šanci pro Luboše Bartečka, kterou zkušený útočník s notnou dávkou štěstí přetavil v úvodní branku střetnutí. Nepříjemný okamžik si poté prožil hostující obránce Pulpán. Po nevinně vypadajícím souboji se zhroutil k ledu a s bolestivou grimasou si tiskl koleno. Po přerušení museli nastoupit zdravotníci a Pulpán opouštěl kluziště v nehokejové pozici na nosítkách.

Boleslavští působili sice poněkud zaraženě, sebevědomí si ale vrátili v početní výhodě. Po vyhraném vhazování se kotouče chopil Ctirad Ovčačík a z nedostatku jiných alternativ nahodil puk na Růžičku. Chomutovský brankář měl poctivě zakrytý výhled a černý kousek pryže našel znovu až za svými zády. Částečně mohl Chomutov po nehezkých okamžicích přijít na jiné myšlenky poté, co kotouč propadl před Gajovského, jemuž se ale nepodařilo tváří v tvář Valentovi uklidit puk za brankovou čáru. Litovat mohli hosté po úniku Musila, tomu ale v rozhodujícím okamžiku utekl kotouč a Růžička stačil zasáhnout betonem. Do šaten tak po siréně ukončující první dějství odcházeli obě mužstva za nerozhodného stavu.

O přestávce museli trenéři své svěřence nabádat k velké opatrnosti, druhé třetina totiž skutečně mnoho krásy nepobrala. Ledové kluziště se změnilo bitevní pole, přičemž nejvíce si hokejisté obou mužstev oblíbili oblast kolem středového kruhu, ve které po většinu času sváděli boj o zisk útočného pásma. Více ze hry měl přeci jen Chomutov, jenž s přibývajícím časem získával na jistotě. Valent se musel ohánět, z dobrých pozic se ale Piráti zastřelovali a skóre tak zůstávalo neměnné. V největší šanci se paradoxně ocitl po prostrčení od Výborného Lukáš Pabiška, ten ale na hranici brankoviště nasměroval kotouč jen do náruče dobře postaveného Růžičky.

Vedení na stranu Bruslařů mohl strhnout Vrbata, toho ale před poloodkrytou brankou zastavil hvizd rozhodčího, jelikož Kubica si předtím dle názoru hlavního arbitra zpracoval kotouč v rozporu s pravidly. O chvíli později už ale boleslavští fanoušci mohli propuknout v jásot. Richard Jarůšek prokázal čich na góly, když se od něj vrátila do brankoviště vyražená Pojkarova střela a Růžička nešťastným zákrokem celé dílo dokonal. Piráti v tu chvíli museli zapnout a pokusit se nepříznivý vývoj zvrátit, Boleslavští ale tentokrát v závěru žádný obrat nedovolili a připsali si cenné vítězství, přičemž soupeře nepustili k žádnému souvislejšímu tlaku. Cenné tři body posouvají Bruslaře o skóre do čela barážové tabulky.

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Piráti hráli velmi dobře, bylo to vyrovnané utkání. Padlo sice málo gólů, ale viděli jsme zajímavé střetnutí a když obě mužstva podají takový výkon, k tomu zachytají brankáři, tak to není ostuda. Jsme rádi, že se nám podařilo vzít si zpátky body, co jsme ztratili v Chomutově. Jsme v půlce soutěže a na pozicích, kde bychom chtěli být na konci baráže, dlouhá cesta je ale stále před námi. Ve hře je ještě stále příliš mnoho bodů, abychom mohli vyvozovat nějaké závěry.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Viděli jsme vyrovnanou bitvu. Nemůžeme spoléhat na jeden gól, to pak můžete vyhrát jen se štěstím a to jsme v neděli neměli. O to si řekla naopak Mladá Boleslav, která větším nasazením a bezmeznou obětavostí šla výsledku naproti důrazněji, než my. Samozřejmě z toho musíme vyvodit opatření. Defenzivně to nebyl špatný výkon, nedostávali jsme se pod výraznější tlak ani při oslabeních, ale směrem dopředu máme problém.