BK MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav si poradila s Kohouty a je krůček od vytouženého cíle!

11. 4. 2014
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

4:1

2:0, 1:1. 1:0

HC Olomouc

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Kurka, 18. Pabiška (Výborný), 31. Výborný (Mikulík), 50. Starý (Látal) – 24. Jaroměřský (Vodný). Rozhodčí: Hribik, Turčan – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4100. Střely na branku: 42:22.

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica – Podsedníček

HC Olomouc

Vošvrda (od 31. Halász) – Jaroměřský, Janáček, Ondrušek, Houdek, Staněk, Bartoň, Janáček – Selingr, Ostřížek, Kucharczyk – Pekr, Rác, Vodný – Herman, Knotek, Marosz – Švaňhal, Diviš, Králík

M l. B o l. – Bruslaři zvládli i třetí zápas domácí série a při veleúspěšném tažení si připsali devět bodů. Tento fakt a výsledek střetnutí mezi Kladnem a Chomutovem znamená, že celek z města automobilů je postupu do extraligy velmi blízko! Jak se ale říká, poslední krok bývá nejtěžší a Středočeši ho mají stále před sebou. Definitivní jistotu mohou mít svěřenci trenérů Výborného a Jelínka po neděli v Chomutově.

Olomouc přijela do města automobilů se shodnou taktikou, která ji přinesla úspěch v posledním vzájemném měření sil ve ŠKOENERGO Aréně. Precizní defenziva a velká obětavost je nedílnou součástí každého získaného barážového bodu, obranná taktika hostí dostala ale už po deseti minutách významnou trhlinu. Jiří Kurka zachytil rozehrávku soupeře a okamžitě ji vracel na brankáře Vošvrdu. Ten chtěl kotouč rozehrát, zpoza branky se ale do celé situace vložil David Vrbata, jenž olomouckému brankáři chytře přizvedl hůl a kotouč doputoval až za čáru. Boleslavský útočník měl na první vstřeleném gólu minimálně stejný podíl, jako oficiální střelec.

A pro Kohouty mělo být ještě hůř. Radan Lenc se na brankovišti ještě díky dobré práci Bartoně neprosadil, o několik minut později se už ale skóre měnilo podruhé. David Výborný na sebe stáhl pozornost celé obrany včetně strážce olomoucké svatyně, místo očekávaného obkroužení branky a zakončení ale vrátil puk na Lukáše Pabišku, který mimo pozornost všech aktérů v červeném dresu z ostrého úhlu dopravil puk do branky. Po úvodním dějství tak bylo jasné, že Mora si tentokrát se hrou na protiútoky nejspíše nevystačí a bude muset začít také tvořit a dobývat.

To se Kohoutům ale vůbec nedařilo. Byli to naopak právě Bruslaři, kdo se nadále tlačil kupředu. Ve velké šanci se objevil v ponechané výhodě Vrbata, svou kličku ale kvůli zvýšené pozornosti hostujícího obránce, které se mu dostalo, nedokázal dotáhnout. V následné přesilové hře byli za nepovedenou kombinaci potrestáni překvapivě Bruslaři, byť Olomouci pomohla notná dávka štěstí. Při rozehrávce zpoza branky se puk rozskákal o mantinel a doputoval na hůl Vodného. Ten se rozhlédl a poslal nezištnou přihrávku na Jana Jaroměřského jehož tečovaná rána se vydala opačným směrem, než zasahující Valent.

Inkasovaná branka byla pro mužstvo z města automobilů evidentně velkou ranou, následující pětiminutovka se totiž nesla v duchu hledání sebe sama a nepřesností kouskujících do té doby velmi živý a bojovný hokej. Klid na čepele mladoboleslavských vnesl jako správný kapitán David Výborný a byl to přesný zásah, kvůli jakým se chodí na stadiony. Pabiška udržel útočné pásmo a vrátil kotouč na Vošvrdu. Ten chtěl zrychlit hru a nabídl černý kousek pryže jednomu z obránců, jenže si nevšiml, že ten přišel o hokejku. Mikulík tak bezmocného soupeře obral o kotouč a poslal ho na Výborného. Zkušený centr si položil dva obránce, následně rozhodil i bezmocného brankáře a zavěsil do prázdné branky. V tu chvíli Vošvrda opustil brankoviště a přenechal své místo Tomáši Halászovi.

Při nástupu do závěrečné třetiny byla vidět určitá změna v taktických pokynech. Zatímco Boleslavští se přeci jen více zatáhli a dávali pozor na zadní vrátka, Mora se musela tlačit do útoku. Do nebezpečného zakončení se hrnul Selingr,jeho dravá akce ale úspěch nepřinesla. A tak se po nenápadné souhře zadařilo na straně druhé. Martin Látal zatáhl akci podél mantinelu do útočného pásma, a přihrávkou do tandemu vybídl ke skórování Jana Starého, na jehož pokus si sice Halász sáhl, v cestě do síťky ho ale zastavit nedokázal. Jiskřičku naděje mohl vykřesat Rác, jenž zachytil chybnou rozehrávku na hranici modré čáry, v cestě na Valenta ho ale přerušil hvizd rozhodčího.

Tříbrankové vedení Mladé Boleslavi už bylo pro Olomouc příliš velké sousto a střetnutí se dohrávalo víceméně z povinnosti. Kohouti zkoušeli ohrožovat Valenta ze všech možných i nemožných pozic, o typických gólových příležitostech ale bohužel pro hosty nemohla být řeč. Bruslaři si připsali další veledůležité vítězství a dál cílevědomě směřují za svým vysněným cílem, jenž je po pátku zase o něco blíže!

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Podařilo se nám nastřílet branky a souhlasím, že jsme utkání měli pod kontrolou. Závěr už byl pouze o tom nedostat gól a vyhnout se nějakému kolapsu. Každé utkání s Olomoucí je těžké, hodně dobře se známe, narážíme na sebe pravidelně dva roky. Nyní máme před sebou ještě hektický týden, musíme být při zemi. Spekulace ohledně tabulky bych nechal stranou.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Střetnutí jsme od brankáře po všechny hráče odehráli špatně, vlastně až v poslední třetině jsme se byli schopni trochu držet na kotouči. To už si Boleslav ale hlídala výsledek a hrála velmi zodpovědně dozadu. Opticky jsme sice měli v závěru více střel, ale Bruslaři měli utkání pod kontrolou a mně nezbývá, než soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav