BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav prohrála v Chomutově, boj o extraligu zuří dál. Už jen ve třech

13. 4. 2014
napsal Jitka Čechová
Piráti Chomutov

3:1

0:0, 2:1, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 31. Svoboda (Havel), 33. Krstev (Bartečko), 52. Bartečko (Bomersback, Stehlík) – 35. Vrbata (Pabiška, Mikulík). Rozhodčí: Šindler, Polák – Barvíř, Komárek. Vyloučení: 4:4, navíc Kubinčák a Hřebejk (oba CHM) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3114. Střely na branku: 31:18.

Piráti Chomutov

Růžička – Stehlík, Malec, Krstev, Havel, Rutta, Mrázek, Tejnor, Bartejs – Bomersback, Bartečko, Svoboda – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Hromas, Sikora, Šagát – Kubinčák, Kämpf, Kaše

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Rys, Vrbata, Kubica

C h o m u t o v – Deváté kolo baráže nabízelo dvě jistoty – první byl definitivní sestup Kladna, druhou jistý postup Mladé Boleslavi. Nakonec se naplnila jen ta první, neboť Rytíři i přes skvělý začátek prohráli v Olomouci a matematika je tak už v jejich případě nesmlouvavá – Kladno bude příští sezonu hrát 1. ligu. Bruslaři proti tomu doufali ve tři body na ledě Chomutova, s vidinou jisté extraligy se ale ještě musí rozloučit, poněvadž v souboji s Piráty tahali po celou dobu za kratší konec provazu a nedokázali výraznějším způsobem demonstrovat svou sílu. Jedinou trefu si za Středočechy připsal v přesilovce David Vrbata.

Nepříznivá situace v tabulce baráže Piráty spíše nabudila, alespoň to tak vypadalo v první třetině. Byli to sice hosté, kteří dostali jako první možnost přesilové hry po vyloučení domácího Kubinčáka, ale boleslavští nedokázali chomutovskou svatyni nijak zvlášť ohrozit.

Piráti byli o mnoho aktivnější a přinutili hostující Bruslaře faulovat. Následovaly tak tři přesilové hry, ve kterých domácí hokejisté tlačili hosty v černozelených dresech, ale za Michala Valenta puk nedostali.

Pro Chomutov představovala největší problém koncovka, což potvrdil i únik Luboše Bartečka a Marka Bomersbacka. Kanadský forvard však přihrávku dostal za sebe, takže stav zůstával i poté bezbrankový.

Ani ve druhé třetině nebylo o šance nouze, co se ale změnilo, nebyla už nouze o góly. Domácí hokejisté si dokázali vypracovat převahu i ve druhé části, byť nebyla tak jednoznačná.

Ve 31. minutě zápasu se mohli chomutovští fanoušci konečně radovat. Radek Havel vypálil od modré a odražený puk doputoval k Jaroslavu Svobodovi, který zavěsil do téměř prázdné klece Michala Valenta.

První branka utkání Krušnohorce vyburcovala a v zápětí musel Valent zachraňovat mladoboleslavskou pohromu. Domácí rozehráli pěknou kombinaci, po které pálil z první jeden z chomutovských útočníků, brankář hostů ale vytáhl parádní zákrok betonem. Jenže kotouč stále poskakoval v brankovišti a Hřebejk se octl v obrovské šanci na dorážku. Tentokrát Středočechy zachránil druhý Valentův beton, který chomutovský útočník nepřehodil.

Domácí však litovat nemuseli, protože v třiatřicáté miinutě přeci jen zvyšoval obránce Angel Krstev, který svou střelou od modré rozvlnil síť boleslavské branky.

Uplynuly ale jen dvě minuty a hokejisté z města automobilů se vrátili do hry. Lukáš Pabiška v přesilové hře našel volného Davida Vrbatu, který proti bezmocnému Růžičkovi v brance nezaváhal.

Během šesti minut padly tři góly, které dali tomuto důležitému zápasu ten správný náboj. Hokejisté Chomutova vstupovali do třetí periody o něco spokojenější.

V klíčové třetí třetině byli aktivnější stále domácí Piráti a bez větších zmatků bránili svůj náskok. Chomutovská obrana nikoho z mladoboleslavských hráčů nepouštěli do vážnější šance, což hostům značně komplikovalo plány na vyrovnání.

Piráti navíc ještě zvýšili své vedení a v SD ARÉNĚ se opět slavilo. V 52. minutě se Bomersback prodral až k Valentovi a pokusil se rychle zakončit. Na to boleslavský gólman ještě stačil, ale následnou dorážku Luboše Bartečka již nezastavil.

Severočeši poté dál pokračovali v důsledné obraně a Bruslařskému klubu již docházel čas. Nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře a Chomutov získal důležité tři body do tabulky baráže o extraligu.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Byl to kvalitní a bojovný zápas, takhle má hokej vypadat. Stále žijeme a teď nás čeká Olomouc. Bude to hodně těžký zápas, na který se musíme zkoncentrovat a zvládnout ho.“

Marián Jelínek (BK Mladá Boleslav): „Bylo to velmi nervózní utkání. Bohužel jsme až moc chtěli, vytratila se nám ladnost a soupeř nám nedovolil praktikovat naší hru. To asi rozhodlo.“